Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A rózsafűzért csak a római...

A rózsafűzért csak a római katolikusok szokták imádkozni, vagy más felekezetűeknél is használatos ez az ima?

Figyelt kérdés
Mellesleg, mik a tapasztalataitok ezzel kapcsolatosan?

2022. júl. 30. 23:34
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
A hinduknál is van ilyen, a krisnások is használják, náluk japa a neve. A japázás azt jelenti, hogy a szent neveket ismételik, és kérik Istent, hogy fogadja be őket a szolgálatába. Szövege: Haré Krisna, Haré Krisna, Krisna Krisna, Haré Haré, Haré Ráma, Haré Ráma, Ráma Ráma, Haré Haré. A japa-meditáció közben nagyon fontos a szavak tiszta kiejtése és figyelmes hallgatása. A japázáshoz egy 108 golyóból álló imafüzért, a japa-láncot használnak, amit a japa-zsákban tartanak, amelynek alakja egy nyíló lótuszra hasonlít. A zsákot kézben tartva, a 108 láncszemen egyenként elmondják a mahá-mantrát, ezt nevezik „egy kör” japázásnak. Az avatott hívek számára napi tizenhat kör japázás kötelező, ami másfél-két óráig tart. A nem avatott hívek a számukra megfelelő számú kört ismétlik el naponta.
2022. júl. 31. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Konkretan a romai katolikus rozsafuzert hasznal(hat)jak az anglikanok anglo-katolikus csoportjaban. Sajat egyszerusitett rozsafuzeruk is van az anglikanoknak az egesz egyhazban. Nem annyire nepszeru, inkabb az imaorak liturgiajat szeretik imadkozni.

Az evangelikusoknal hivatalosan lehet, de kevesen tudnak rola: ok az udvozlegy Maria helyett a Maria eneket imadkozzak.

Nem rozsafuzer, de felfuzott, imaszamolo golyok sok mas vallasban is vannak. Az ortodoxok 30-50-100 (stb?) szemes lancon szamoljak a Jezus imat. Pravoszlavoknal csotkinak nevezik a fuzert, es egyforma csomokbol all, amelyekbe valahogyan egyenkent harom keresztet csomoznak.

De ugy tudom, az iszlamban, hinduizmusban, buddhizmusban es a szik vallasban is letezik valamilyen valtozata.

2022. júl. 31. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
A muszlimoknál is van ilyen, tespih vagy tasbih a neve.
2022. júl. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Nem csak a római katolikusok, hanem a görög katolikusok is, evangélikusoknál nem elterjedt, de ott is van rá példa.
2022. júl. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#2. Az evangélikusok milyen Mária éneket mondanak? Meg tudod adni a szövegét? Kerestem, de eddig nem találtam. Köszi, ha megírod vagy adsz linket!
2023. máj. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#5

Nem én vagyok a 2-es, de Luther is írt egy szép Magnaficatot, keress rá erre.

2023. máj. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

én vagyok a 2-es

a Magnificat, Mária éneke, Lukács 1,46-55

"Magasztalja lelkem az URat..."

de nem kotelezo, csak ezt pl. lehet a katolikus Udvozlegy Maria helyett

2023. máj. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
#6, #7. Nagyon köszönöm!
2023. máj. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!