Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A zen buddhizmusban bűn, ha...

A zen buddhizmusban bűn, ha valaki célokat állít fel maga elé? Melyik ez a vallás?

Figyelt kérdés

Szimpatikusnak találom a buddhizmust, pár napja a zen felé fordultam. Mindig kerestem az utam,de önazonos szeretnék maradni, így például azért nem is tudom, hogy mennyire mélyen menjek bele a buddhizmus tanaiba, mert valahogy sosem világos nekem ez a vágy dolog.


Szerintem az ember, úgy teljesülhet ki, ha célokat állít maga elé, és eléri, vágyik egy "jobb" életre, boldogságra, sportol, hogy egészséges legyen, tetsszen a teste; dolgozik, hogy pénze legyen, autót vegyem könnyítse az életét. Én ezekben semmi rosszat nem látok, hiszen egy gyümölcsfa is azért gyümölcsfa, hogy ehető, szép gyümölcsök legyenek róluk levehetők.Azért terem, hogy jó legyen. Nem cél nélkül. És ezt nem értem, hogy miért nem lehetne célja, vágya az embernek, ha már itt van a Földön.


Lehet, hogy a kereszténység nem így interpretálja a vágyak elkerülését, mint a buddhizmus, és ott nem ilyen mérvvadó avágyakról való lemondás, de nekem az az Isten-kép nem elfogadható, nem tudok benne hinni, és egy ősi népgyűjteménynek találom az Ószövetséget, mint pl Kalevala. és természetesen az arra írt Újszövetséget. És ott inkább a bűn, mint központi elem van előtérben, ami szintén érthetetlen, hogy én vagyok bűnös, mert Ádám levette az almát, és a bűntudat keltés van a nyugati kultúrában.... na , mindegy, tehát nekem ez olyan mende-monda.


Ugyanakkor hiszem, hogy van egy felsőbb forrás, aminek hálával tartozunk; vagy egy közös tudat, nem tudom megfogalmazni...


Szóval melyik az a vallás, vagy a buddhizmus melyik ága az, ahol nem lehet "bűn" célokat, vágyakat magunk elé állítani.



2022. aug. 4. 16:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolom hogy bűn lenne, szabad is, csak lásd hogy üres, és ne azonosulj vele, mert akkor szenvedés lesz.

Kitalálod hogy híres úszó leszel, de nincs hozzá tehetséged, csalódsz, majd kitalálod hogy akkor sikeres autóversenyző leszel....de ahhoz sincs tehetséged.....akkor milliárdos festő, különben nem leszel boldog.....stb....ezek a célok, vágyak az elme játékai sokszor....lát ég szép autót, ő is olyat akar....lát egy yachtot, ő is akar.

Az almafa önazonos, neki a természete hogy almát terem.

De valamiből élni kell, jogod van keresni a boldogságot, kibontakozni dolgokban, új dolgokat tanulni.....csak lásd meg a vágyaidat, hogy mi miért van, és ne azonosulj velük, és ne szenvedj miattuk.

2022. aug. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A buddhizmus egy téves út. Teljesen ellentétes a valósággal, hogy neked az a célod, hogy minnél inkább elszakadj másoktól és mindentől, ami körülvesz.
2022. aug. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Lehet, hogy a kereszténység nem így interpretálja a vágyak elkerülését, mint a buddhizmus, és ott nem ilyen mérvvadó avágyakról való lemondás, de nekem az az Isten-kép nem elfogadható, nem tudok benne hinni, és egy ősi népgyűjteménynek találom az Ószövetséget, mint pl Kalevala. és természetesen az arra írt Újszövetséget. És ott inkább a bűn, mint központi elem van előtérben, ami szintén érthetetlen, hogy én vagyok bűnös, mert Ádám levette az almát, és a bűntudat keltés van a nyugati kultúrában.... na , mindegy, tehát nekem ez olyan mende-monda."


Nem jól érted a kereszténységet. A kereszténység központi eleme nem a bűn, hanem a szeretet. nem azért vagy bűnös, mert Ádám evett egy almát. Ez leegyszerűsítése a dolgoknak. Inkább arról van szó, hogy egy olyan világban élünk, ami képtelenné tesz minket arra, hogy szeretetben és egyetértésben éljünk. Ebből jelent kiutat az a szeretet, ami Krisztusban öltött testet és ami felülemelkedik a világon és legyőzi azt. Isten és másokat szertni, az igazó valós szeretettel a törvény betöltése. Ezt az utat tette elén Krisztus és ezt mutatta meg nekünk.

Sok minden van a kereszténységben, amit a mai ember nehez ért, meg pedig igazából nem bonyolult, csak sajnos sokszor nem magyarázzák jól a lényeget. Az egésznek a szeretet a központi eleme, eköré épül fel az egész keresztény vallás. A többi már ennek hozadéka és következménye. Szóval talán nem veszed zokon, hogy én a buddhizmus elmélyülése helyett inkább arra hívlak, hogy mélyülj el inkább a keresztény teológógiában és a kereszténységben, mert egy nagyon mély és gazdag vallásról van szó. Ami valóban jobbá és méllyé, spirituálissá tudja tenni az életünket és a körülöttünk lévők életét is, ha megértjük és megéljük. Hiszen a kereszténység nem egy világtól elzárkózó vallás, egy közösségi vallás, ami egyszerre gyakorlatiasságra és szellemi életre sarkal minket.


Ha nehezen érthető, akkor először csak koncentrálj Jézusra. Az ő életére és tanításaira. Ha kitartóan kutatod az igazságot, akkor Isten ugyis vezetni fog benne és válaszokat fogsz találni a kérdéseidre.

2022. aug. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ha szertnéd nyugodtan tanulmányozd a buddhizmust. Nincs ezzel baj. De azt javaslom, ne zárj be utakat magad előtt. Én sok vallással megismerkedtem, de hiszem, hogy a kereszténység tartalmazza az igazság legtelejesebb formáját.
2022. aug. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A buddhizmus egy elfogado vallas. Ha nem szerzetesi magassagokban akarod gyakorolni akkor nyugodtan lehetnek vágyaid amiket megvalositassz. A cél a boldogabb élet amit nem keserit meg a sóvárgás, elegedetlenkedes.
2022. aug. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem merültem el annyira a zenbe de ha igaz az amit az első válaszoló írt akkor a zen buddhizmusnak semmi köze a spiritualitáshoz
jan. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!