Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények mit gondolnak...

A keresztények mit gondolnak a spirituális sátánizmusról? (Az alábbi oldalakon bemutatott "vallásokról": Joy of Satan, Spirits of Eridu, Hellvegen

Figyelt kérdés

Elvileg tényleg működnek ezek a erőmeditációk és démon idézések.


Sátán lenne az igazi/eredeti teremtőnk?



2022. aug. 5. 14:51
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

#28 én csak a 28-as választ írtam és nem vagyok dualista. Ahogy János apostol írja: Az Isten világosság és nincs benne semmi sötétség.


Fel kéne tűnnie, hogy Jézus tanításaiból teljesen hiányzik a hímsovinizmus. Ami Pálnál visszajön itt-ott, hiába írt sok szép dolgot mellette.


A dualista hozzászólónak, a jó és gonosz világának megismerése egy lépcsőfok, hogy a jót és a szeretet ki ki önként válassza. Önként lehet Jézust választani, vagy elutasítani, e világban nincs következménye a döntésednek.

"Ha valaki szereti a világot, abban nincs meg az Atya szeretete"

2022. aug. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:

Az ábrahámita vallások szerint Isten és Sátán kapcsolata nem duális mert Isten a MINDENHATÓ, abszolút jó míg Sátán egy korlátolt hatalmú, abszolút rossz.

Isten és Sátán nem egymás ellentéte és de létezhetne egyik a másik nélkül. Innentől kezdve már csak az a kérdés, hogy ha Isten mindenható és abszolút jó akkor miért hagyja létezni nem, hogy az abszolút rosszat de csak úgy eleve a rosszat is.

2022. aug. 14. 20:48
 33/41 Drakula ***** válasza:
A földi próbatétel miatt van itt rossz is. A mennyben majd nem lesz.
2022. aug. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
8-10 év kereszténység után, azt tudom mondani hogy a Bibliai sátán az maga YHWH. Míg a valódi Sátán egy bibliától teljesen független.
2022. aug. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 Drakula ***** válasza:
Hogy lehetne már a bibliából eredő karakter, a bibliától független?
2022. aug. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
Talán mert nem a bibliából ered? A Sátán igazaból egy jelző azt jelenti ellen. Szerinted mi a biblia ellen pólusa? nem lehet az a "s"átán aki a bibliában van hiszen BENNE SZEREPEL, az nem lehet ellenpólus.
2022. aug. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

#36

Igazából inkább vádlót jelent a sátán... Nincs szó semmiféle ellenpólusról.

2022. aug. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
Akkor ha nincs szó ellenpólusról egy és ugyan az ? :D
2022. aug. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Tehát ha valami nem ellenpólus, akkor az egy és ugyanaz. Rendkívül erős logika... Hol tanultál érvelni? Megyek én is oda tanulni.
2022. aug. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
mivel egy könyv írja le....
2022. aug. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!