Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek Simon...

Mi a véleményetek Simon Róbert könyveiről? Én a Buddha vagy Jézus c. könyvének elolvasásán gondolkozok de nem biztos, hogy érdekesen és jól ír a témáról.

Figyelt kérdés

2022. aug. 6. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én a Korán fordítását ugyan olvashatónak, de gyengének tartom. Sok dolgot rosszul értelmezett, vagy az olvasó félreértheti.
2022. aug. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Isti22 ***** válasza:
Nem tudom, de kezdd el olvasni, aztán legfeljebb abbahagyod, ha nem tetszik. Tudományos munkássággal bíró szakemberről van szó; ők sem tévedhetetlenek, de biztos, hogy lesznek értékes és többnyire helyes megállapítások a könyveiben.
2022. aug. 7. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#2

Azért tettem fel a kérdést mert nem szeretném megvenni ha nem jó :D


#1

Máshonnan is hallottam már ezt kritikát a Simon Róbert által fordított Koránról. Nem tudom mennyit olvastál de végső soron akkor melyik fordítást ajánlod?

2022. aug. 7. 11:45
 4/4 anonim ***** válasza:

Muszlim vagyok, szóval olvastam... :)


Korán fordításból ezt ajánlom. Kicsit nehézkesebb olvasni, cserébe viszont sokkal pontosabb a fordítás. Máskor más oldalakon vagy antikváriumban elérhető szokott lenni.


[link]

2022. aug. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!