Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak szerintem volt Szent...

Csak szerintem volt Szent Sebestyén tette közel darwin díjas alakitás ?

Figyelt kérdés
Mivel ellenkező vallási nézetük volt Diocletianus uralkodóval,ezért az uralkodó 288-ban lenyilaztatta.Mivel a katonák nem ellenőrizték a "holtestet" igy csak szimplán otthagyták,viszont Sebestyén még nem halt meg és egy keresztény asszony megtalálta és teljesen felgyógyitotta sebeiből.Ekkor ahelyett,hogy meghúzódott volna és örülne,hogy életben van ráadásul teljesen felépülve,inkább elment Diocletianus palotájába kérdőre vonni az uralkodót.Természetesen az uralkodó egy cseppet sem hatódott meg és halálra verette őt.
2022. aug. 6. 15:19
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Egy hívő számára nem az e világi élet számít, hanem a túlvilági. Krisztus is tudta, hogy meg fogják feszíteni, lehetősége lett volna elmenekülni, mégse tette.
2022. aug. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy hallottam, hogy visszament a csapatához újra szolgálatba állni, és a főnöke jelentette fel a császárnál.
2022. aug. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

A kereszténység nem a gyávák vallása. Feltenni az életed arra, amit helyesnek tartasz és hű lenni hozzá mindhalálig, nem kis teljesítmény.

A világ sem azokat tartja hősnek, akik elmenekülnek, hanem akik azt teszik, ami helyes még akkor is, ha elképzelhető, hogy az életükkel fizetnek érte.

2022. aug. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
21%

Egyértelmű, hogy Darwin díjas alakítás.


És az látszik belőle, hogy mennyire irreális dolgokra tudja rávenni az embereket a kereszténység.

2022. aug. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#2


Jobb lenne, ha ez lenne az eredeti verzió, amit te hallottál.


Mert a Kérdező szerinti történetre senki nem lehet büszke, az nem bátorság volt, hanem vakmerőség.


#4 voltam.

2022. aug. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

"A kereszténység nem a gyávák vallása."


Általában azok lesznek keresztények, akik nem tudják megoldani az életben a gondjaikat, ezért isteni segítséghez folyamodnak (amire egyébként bizonyíték sincs). Ha tehát olyan bátrak lennének, akkor eleve nem lennének hívők.


"Feltenni az életed arra, amit helyesnek tartasz és hű lenni hozzá mindhalálig, nem kis teljesítmény."


Kérlek, bocsáss meg, ha megbántalak téged a kommentjeimmel, de eléggé elfoglaltan látod ezt a témát.


Ha Szent Sebestyén úgy halt meg, ahogy a Kérdező leírta, akkor abban semmilyen hősiesség nem volt, az egyszerű fanatizmus volt.


A fanatizmus persze nem csak vallási lehet, az is fanatikus, aki otthagyja a családját, és elmegy a háborúba, ahol meghal. Vagy az elve miatt egyszerűen megöleti magát. Semmilyen vallás, hazaszeretet, elv nem lehet fontosabb annál, hogy az ember a szeretteivel éljen normális körülmények között. Sajnos a kereszténységben megvan az, hogy fanatizmusra tudja rávenni az embereket (tisztelt persze a kivételnek) ezért sem szimpatikus nekem.


Ez az én véleményem.


#4 voltam.

2022. aug. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
*elfogultan
2022. aug. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Krisztus is tudta, hogy meg fogják ölni.

Há, minek ment akkor oda?

2022. aug. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ha igaz is, amit a kettes válaszoló ír, akkor sem egy ésszerű döntés ugyanoda visszamenni. Torrente de bosque:Kínzások és kivégzések története című kőnyvben olvastam ezt a történetet, ott nem állítanak ilyesmit hogy visszament ugyanoda, bár nem is cáfolom simán igazad lehet.De a végkimenetelen nem sokat változtat.
2022. aug. 7. 12:27
 10/10 anonim ***** válasza:
66%
Kedves kérdező, Szent Sebestyén katona volt, és a katonai szolgálatból nem lehetett csak úgy lelépni. Ha nem jelentkezett volna a csapatánál, akkor katonaszökevény lett volna.
2022. aug. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!