Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták! Mit szóltok ehhez?

Ateisták! Mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés
Az evolúció folyamatát Isten indította el. Rengetegen emlékeznek előző életükre. Akik meghaltak, de sikerült őket újjá éleszteni, sokszor mondtak olyan dolgokat, amiket nem tudhattak.
2022. aug. 7. 19:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

4-es kérdező


Linket akkor tudnék küldeni ha átnéznék rengeteg kérdést és kikeresném azokat amikben ezek a viták voltak.

Nekem ez könnyebb lenne picit mint neked, de nekem is nagy munka lenne és sajnos erre most nem érzek hajlandóságot. Remélem megérted.


"Az evolúció folyamatát Isten indította el."

Mint a második válaszoló, ebbe én se kötnék bele.


"Rengetegen emlékeznek előző életükre."

A reinkarnáció és előző élet már felmerült párszor de mivel az itteni hívők nagyrészének a hitével nem egyeztethető össze ezért ebbe annyira nem folytak bele. Amikor mégis én azt nem követtem, mivel szerintem egyébként is logikátlan a reinkarnáció.


Amennyibben ezt érvként akarjuk használni akkor tisztázzuk hogy melyik vallás mellett is akarunk érvelni és hogy pontosan hogyan is képzeled el a reinkarnációt.



"Akik meghaltak, de sikerült őket újjá éleszteni, sokszor mondtak olyan dolgokat, amiket nem tudhattak."

Egyrészről ez magyarázható természet felleti nélkül is rendszerint.

Az emberi agy elég rafinált dolgokat tudd csinálni.


Másrészről pedig ha az ilyen beszámolók alapján következtetünk a lélek tulajdonságaira akkor egyre inkább egy olyan dolog körvonalazódik aminek az esetén egyre abszurdabb az hogy semmilyen fizikai nyomát nem találták meg. Amiket elszoktak mondani ahhoz egy rendkívül komplex, a fizikai világgal igenis kapcsolatban álló lélekről szoktak beszámolni. De ha annyira nagyon kapcsolódik a világunkhoz akkor hogy lehet az hogy még senkinek sem sikerült kimutatnia a nyomát sem?

2022. aug. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
60%

Még egy dolog, kérdező:

itt az ateisták rendesen, normálisan válaszoltak a kérdésedre.

Szinte mind le van pontozva! CSAK azért, mert kiderült, hogy ateisták!

SZERINTED ezek után szeretnénk ilyen társasághoz tartozni, ahol alapból is elég sok, ennyire idióta ember van?

2022. aug. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Nem én pontoztam le. Én sem szeretem a kereszténységet, sőt egyetlen vallást sem, de attól még van Isten, csak nem úgy, ahogy a vallások mondják.
2022. aug. 8. 10:53
 14/17 anonim ***** válasza:

Miből gondolod hogy van?


Milyen ha nem olyan?

2022. aug. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"Nem én pontoztam le."

Az rendben.

ÉS? Felpontoztad a jó válaszokat?


Ha nem a keresztények istenében hiszel, akkor légy szíves, a nevén nevezd, különben kavarodás lesz belőle.

(TUDOM, nem igazságos. Kérlek, hogy akkor is nevezd a nevén.)

2022. aug. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem vagyok ateista, csak leszarom az összes vallást meg istent, az se érdekel ha esetleg tényleg van isten, mert totál nem izgat, de amit írsz teljesen alátámaszthatatlan állítások. Ennyierővel azt is írhatom, hogy a evolúciót a pincémben lévő Miele mosógépem indította el 90 fokon, én meg egy egyiptomi macska voltam, emlékszem hogy nyávogtam. Nyaunyau. Provokáció...
2022. aug. 9. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Előző:

csak szólok, hogy ateista vagy. Maga a szó azt jelenti, hogy "isten nélküli".

És szerintem a kérdés nem provokáció.

2022. aug. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!