Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki volt Mária Magdolna, és...

Ki volt Mária Magdolna, és milyen kapcsolatba volt Jézussal?

Figyelt kérdés
(Normális válaszokat légyszives, ne ökörségeket!)
2010. szept. 23. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy bűnös nő. (örömlány). Hallgatta Jézus tanítását,megbánta bűneit és ennek jeléül megmosta Jézus lábát. (Ez akkoriban szokás volt,az alázat kifejezése). Megtért és Jézus tanítása szerint él a továbbiakban.

Röviden ennyi.

2010. szept. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mária Magdolna kurtizán volt (afféle zsidó luxus prostituált), aki Jézust meghallgatta és ennek hatására megbánta bűnös életét és megtért. A zsidók álságosan megvetették és utálták a prostikat a nyílvánosság (a közösség) előtt, de ugyanúgy jártak hozzájuk, mint a mai férfiak. Jézus megértéssel és szeretettel fordult a nyomorultak, a kiközösítettek, a megvetettek felé. Mária Magdolna ("magdalai nő" tulajdonképpen, hűségesen követte ezután).
2010. szept. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Mária Magdolna, Bűnbánó, Szt: Lázár és Mária testvére, akit Jézus az apostolok apostolává (lat. apostola apostolorum) tett. - A Magdolna nevet Magdala városról kapta (a lat. Maria Magdalena jelentése: Magdalai Mária). A hagyomány szerint Mária Magdolna egy farizeus házában „könnyeivel áztatta Jézus lábát, hajával megtörölte, elárasztotta csókjaival és megkente illatos olajjal”; róla mondta Jézus: „sok bűne bocsáttatott meg, mert nagyon szeretett” (Lk 7,36-50). Miután hét ördög ment ki belőle (Lk 8,2), a tanítványi körhöz tartozott. A betániai vacsorán újra megkente Jézus lábát, a temetésére (Jn 12,1-8). Ott állt a kereszt alatt (Mk 15,40; vö. Jn 19,25). A föltámadott Krisztus először Mária Magdolnanak jelent meg. Mária Magdolna azt hitte, hogy a kertész az, s csak akkor ismerte föl Jézust, amikor Jézus a nevén szólította. A Noli me tangere (ne érints engem') figyelmeztetés után Jézus Mária Magdolnara bízta: „Menj a testvéreimhez, és vidd nekik hírül: fölmegyek az én Atyámhoz és a ti Atyátokhoz, az én Istenemhez és a ti Istenetekhez” (Jn 20,11-18). Mária Magdolna ment és átadta az üzenetet az ap-oknak, így lett az apostolok apostola.
2010. szept. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Mit mond a Biblia Mária Magdolnáról?


Valójában nem sokat tudunk Mária Magdolnáról. Az őt körülvevő rejtély miatt sokan gyártanak elméleteket az ő történelmi jelentősségével kapcsolatban. Azonban akik azt mondják, hogy valami nagy dolgot tudnak róla, akkor ők egyszerűen csak spekulálnak.


A Szentírásból tudjuk, hogy Jézus hét démontól szabadította meg Mária Magdolnát (Lukács 8:1-3 "Ezután városról városra és faluról falura járt, és hirdette az Isten országának evangéliumát. Vele volt a tizenkettő és néhány asszony, akiket gonosz lelkektől szabadított meg, és betegségekből gyógyított meg: Mária, akit Magdalainak neveztek, akiből hét ördög ment ki, Johanna, Kuzának, Heródes egyik főemberének felesége, és Zsuzsánna, de sok más asszony is, akik szolgáltak neki vagyonukból."). Ezek után Jézus egyik legodaadóbb követője és támogatója lett, aki más nőkkel együtt oda utazott, ahova a szolgálata Jézust vezette.


Ott volt Jézussal az ő keresztre feszítésekor és halálakor (Máté 27:55-56 "Volt ott sok asszony is, akik távolról figyelték mindezt. Ezek Galileából követték Jézust, és szolgáltak neki. Köztük volt a magdalai Mária és Mária, a Jakab és József anyja, valamint a Zebedeus fiainak anyja."; Márk 15:40 "Voltak ott asszonyok is, akik távolról figyelték; köztük a magdalai Mária, továbbá Mária, a kis Jakab és József anyja, valamint Salómé,"). Ott sírt a sírnál, ahova Jézus testét temették, és később ő jött a sírhoz, hogy ott találja magát Jézust megdicsőült testében (Máté 27:55-28:11). Az ő kiváltsága volt, hogy elmondhatta Jézus tanítványainak azt, hogy a Uruk feltámadt! Mária elkötelezte magát Jézus mellett, és hitét azzal mutatta meg, hogy támogatta Őt és szükség szerint szolgálta Őt.


Miért állítja A Da Vinci-kód, hogy Mária Magdolna Jézus felesége volt, és megszülte az Ő gyermekét, hogy folytassa a királyi vérvonalat? Dan Brown és mások azt állítják, hogy a Biblia és a Gnosztikus Evangéliumok kétségtelenül egy meghitt, házassági kapcsolatot mutatnak Mária és Jézus között. Ha azonban közelebbről megvizsgáljuk, semmilyen utalást nem találunk a házasságukra. Azt hinni, hogy Jézus és Mária meghitt kapcsolatban álltak nem más, mint a tények kibővítése és a történelem átírása.


A János 20:11-18 "Mária pedig a sírbolton kívül állt és sírt. Amint ott sírt, behajolt a sírboltba, és látta, hogy két angyal ül ott fehérben, ahol előbb Jézus teste feküdt; az egyik fejtől, a másik meg lábtól. Azok így szóltak hozzá: "Asszony, miért sírsz?" Ő ezt felelte nekik: "Mert elvitték az én Uramat, és nem tudom, hova tették" Amikor ezt mondta, hátrafordult, és látta, hogy Jézus ott áll, de nem ismerte fel, hogy Jézus az. Jézus így szólt hozzá: "Asszony, miért sírsz? Kit keresel?" Ő azt gondolta, hogy a kertész az, ezért így szólt hozzá: "Uram, ha te vitted el őt, mondd meg nekem, hova tetted, és én elhozom." Jézus nevén szólította: "Mária!" Az megfordult, és így szólt hozzá héberül: "Rabbuni!" - ami azt jelenti: Mester. Jézus ezt mondta neki: "Ne érints engem, mert még nem mentem fel az Atyához, hanem menj az én testvéreimhez, és mondd meg nekik: Felmegyek az én Atyámhoz, és a ti Atyátokhoz, az én Istenemhez, és a ti Istenetekhez." Elment a magdalai Mária, és hírül adta a tanítványoknak: "Láttam az Urat!", és hogy ezeket mondta neki." fontos szövegrész azok számára, akik azt állítják, hogy Mária Magdolna Jézus felesége volt, mert ez az egyetlen feljegyzett alkalom a Szentírásban, amikor egyedül voltak. Ez az a rész, ahol Mária megdicsőült állapotban látja Jézust, az Ő feltámadása után. Habár abban az időben elképzelhetetlen volt, hogy valaki kifejezze a fizikai vonzalmát valaki iránt a családon kívül, Mária mégis örvendezett, amikor meglátta Jézust és átölelte Őt. Néhányan ezzel a résszel bizonyítják, hogy ő Jézus felesége volt, de eléggé elrugaszkodott ezt feltételezni. Annak fényében, amit Jézus érte tett (kiűzte belőle a démonokat), és látva az Ő megveretését és meggyilkolását néhány nappal azelőtt, teljesen érthető, hogy Mária megmutatta érzéseit a Megváltónak. Jézus szerette Máriát, és Mária szerette Jézust, de nem úgy, ahogyan egy férfi szereti a feleségét. Mária Jézus iránt érzett szeretete hálából és engedelmességből eredt. Jézus szerette Máriát, ahogyan minket is szeret - egy tökéletes és önfeláldozó szeretette, ahogyan az Atya szereti a gyermekét (János 13:34 "Új parancsolatot adok nektek, hogy szeressétek egymást: ahogyan én szerettelek titeket, ti is úgy szeressétek egymást!"; 14:23 "Jézus így válaszolt: "Ha valaki szeret engem, az megtartja az én igémet; azt pedig az én Atyám is szeretni fogja, és elmegyünk hozzá, és szállást készítünk magunknak nála."").


A Gnosztikus Evangéliumokat nem vették be az Újszövetségbe, mert nem feleltek meg azoknak a szigorú követelményeknek, amelyeket az egyház alapító atyái felállítottak. Az egyik ilyen követelmény az volt, hogy a dokumentumokat Jézus tanítványai, vagy olyan emberek írják, akik ismerték a tanítványokat.1 A Gnosztikus Evangéliumok szerzői ismeretlenek. Mindezek mellett vannak olyan kulcsfontosságú igerészek, ahol szavak hiányoznak a szövegből. Például Fülöp evangéliuma 63:32-64:10 (ami 200 évvel Jézus halála után íródott) így szól: "[hiányzik] Mária Magdolna társa jobban [szerette] őt, mint a [összes] tanítványokat, [és azelőtt] megcsókolta őt [gyakran] az ő [hiányzik.]" A "hiányzik" azért áll ott, mert a kézirat úgy megrongálódott, hogy nem olvasható. 2 Azonban sokan azt olvassák ebbe a részbe, hogy Jézus az ajkain csókolta Magdolnát. Azonban az üres helyeken ugyanúgy állhatnának a homlokon, arcon, és a kezén szavak is. Ez egy példa arra, hogyan "olvasnak bele" az emberek dolgokat a szövegbe, és festenek más képet annál, mint amit a szövegrész mesél.


Mária Jézus iránti szeretete, odaadása és elkötelezettsége világosan megjelenik a Szentírásban - és csak ennyi számít. Semmilyen okunk nincs azt hinni, hogy Mária több volt Krisztus követőjénél. Olyan képet festeni, hogy Mária Jézus felesége volt, azt jelenti, hogy "dolgokat olvasunk" a Szentírásba, és még jobban a Gnosztikus evangéliumokba.

2010. szept. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Úgy tűnik van itt egy kis keveredés.

Mária Magdolna a Magdalai Mária (innen a Magdaléna, vagy Magdolna melléknév), ő az akiből Jézus hét démont űzött ki, lásd Márk ev. 16:9, és Lukács ev. 8:2. Ő az aki követte Jézust a sírba helyezésekor, hogy lássa hová teszik, lásd. Máté ev. 27:61, és előként tudta meg hogy Jézus feltámadott (lásd. Máté ev. 28:1-8, Márk ev. 16:9 és János ev. 20:1 és 11-18.)


Nem keverendő össze a Betániai Máriával, aki Lázár és Márta tesvére (lásd. János ev. 11:1). Ő az akit Jézus megdícsért és magatartását példamutatónak mondta, lásd. Lukács ev. 10:42, és ő az aki megkente Jézus lábát (lásd. János ev. 12:3)!


Üdvözlettel: Péter

2010. szept. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Jézus az esszénus szekta tagja volt egy időben. Az esszénusok a szerzetesekhez hasonlóan szüzességi fogadalmat tettek. Vagyis mint esszénus, nem is nősülhetett meg. Az viszont lehet, hogy Mária Magdolna szerette Jézust, de ez plátói érzelem lehetett.
2010. szept. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!:)))

Ha valaki tud még valamit, akkor írjon légyszi!

2010. szept. 25. 11:39
 8/8 anonim válasza:
tanitványa aztán ennyi, nem volt nővel
2020. máj. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!