Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek, hogy ne lássam...

Mit tegyek, hogy ne lássam értéktelennek az életem?

Figyelt kérdés
Hiába tudom, hogy Istennek terve van velem, hiába gondolok minden nap erre, mégis értéktelennek érzem. Az eszem tudja, hogy nem az, de a szívem ezt érzi. Üresnek érzem magam, és nem tudom a hittel sem megváltoztatni. Ha nem hinnék Istenben, talán már el is dobtam volna az életem. Fogalmam sincs miért nem változtat meg a hit.

2022. aug. 21. 00:55
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Ezt a kérdést felteszi mindennap napi 8 milliárd ember és aztán bemegy dolgozni. Vedd a kezedbe a sorsod és változtass, tedd azt amitől jobban érzed magad, és hidd el idővel jobb lesz ha tele vagy olyan emlékekkel amiket szeretsz csinálni.
2022. aug. 21. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De évek óta ezt teszem már, mégsem változott. A boldogságot is értéktelennek tartom.
2022. aug. 21. 01:25
 3/7 anonim ***** válasza:

Leirtad pontosan azt amit Salamon is a Prédikátor könyvében.

Minden hiábavalóság és a lélek gyötrelme.

Mert az ember szelleme rosszul érzi magát ebben a világban és az igazi otthonára vágyik. A gyógyszer erre az állapotra az, hogy kapcsold ki néha a mókuskerekedet, vedd le a figyelmedet erről a világról, engedd, hogy a szellemed a SzentLélek által begyulladjon és az odafelvaló dolgokon lamentálj és azokon amik jönni fognak majd. Akkor kell a legjobban hálákat adni amikor úgy érzed gyülölöd azt amit csinálsz vagy nagyon felbosszant vagy fáraszt valami. A nyelv az életed vitorlája. A te hatalmadban van, hogy jól érzed magad ezen a világon vagy depizel.

2022. aug. 21. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
metéld körül magad és meritkezz be mert aki ezeket nem teszi az értéktelen és beliálfia isten szemében
2022. aug. 21. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
meg hiába imádkozol mert meglátja a körülmetéletlen nemiszerved és egyből beliálfia leszel
2022. aug. 21. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tereld el a figyelmedet a negatív érzésekről. Mozogjál rendszeresen, olvassál, sétálj, nézz értékes filmeket, stb. Koncentrálj a munkában való helytállásra.

Nem neked kell megváltani a világot, már ezt megtette Jézus. Próbáld megtartani a hitet, imádkozni. Néha kis jó dolgokat is tehetsz, pl. adakozol a háborús menekülteknek, vagy bármi más.

Számomra egy vigasztaló könyvecske:

[link]

2022. aug. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne vard azt, hogy az istenhit automatikusan segit, ha eddig nem jott be.

Ennek valoszinuleg olyan komplex okai vannak, amit mi nem ismerunk: hany eves vagy, miota tart ez, milyen ez eletviteled, milyen volt a csaladi hattered, tortent-e valami, ami kivaltotta, vagy a szemelyiseged resze (tehat reszben genetikai, reszben nagyon kis korban kialakult szemelyisegformalo dolgok hatarozzak meg). Vagy hogy pontosan milyen helyzetben jelentkezik, miben nyilvanul meg, ilyenkor mit mondasz magadnak, mit mondanak masok, akik esetleg tudnak rola stb. Mennyiben ter el a jelenlegi eleted attol, amilyennek szeretned, hogy legyen.

Ez egy kicsit olyan, tudod, mint a "pozitiv gondolkodas hatalma". Ha valaki alapbol stabil vagy nincsenek értéktelenségérzést kivalto tenyezok az eleteben (felrecsuszott palya- vagy partnervalasztas, de rengeteg mas is lehet), akkor segit harmoniaban tartani a lelkedet, es hogy ertekesnek tartsd magad.

De ha ez komolyabb, akkor mar valamilyen szakember vagy erre iranyulo ismeretterjeszto konyv, neten videok stb. kellene. Ha van pap / lelkesz, akiben megbizol, kezdheted ott, es a lelkigondozasukra bizhatod magad. De ha nem jon be, egy jo pszichologus sokat segithet, akar hogy a szemelyisegedet is elfogadd ugy, hogy tudj valtoztatni rajta. Vagy ha egy konkret elethelyzet valtja ki, akkor arra is talalsz segitseget, hogy azt hogyan valtoztasd meg.

Nem ritkasag az ilyesmi, lehet es kell is segiteni rajta, mert biztos nagyon nehez lehet igy.

Ha valaki azt irja:

"Ha nem hinnék Istenben, talán már el is dobtam volna az életem.", az azert mar eleg sulyos helyzetet jelent. Ha ezt igy megmondod egy papnak, ha csak nem valami fundamentalista vadbarom, segiteni fog. Az egyhazaknak vannak diakoniai szolgalatai is, ahol szinten el tudnak inditani. Lehet, hogy ok nem nyujtanak tobbet lelki segelynel, de az is egy lepes, es be tudnak allitani egy iranyba, hogy hova fordulj.

Szóval en mindenkeppen javaslom, hogy ne csak az istenhittol vard: tarts ki a hitben mindenkeppen, de kérj, kérdezz, és segíteni fog valaki neked.

Az, hogy tudatában vagy ennek az érzésnek, már nagy elorelépés!

2022. aug. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!