Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azok az emberek, akik valamily...

Azok az emberek, akik valamilyen vallás elkötelezett hívei, azok miért akarnak feltétlenül nagyon hosszú ideig élni?

Figyelt kérdés
Például ott van a Buddhista vallás, akik a reinkarnációban hisznek. Vagy a Kereszténység, akik a Mennyországban hisznek, hogy halálunk után Isten országában élhetünk, betegségek, fájdalom, szenvedés nélkül. De akkor ezek szerint ők sem igazán hisznek ezekben a dolgokban, mert ha meg lennének győződve arról, hogy ez így van, akkor nem ragaszkodnának annyira a földi élethez 80+évesen is, akkor is, ha már alig tudnak menni, és tele vannak fájdalmakkal, betegséggel.Nem rettegnének a haláltól. Ez valahogy ellentmondásos.

2022. aug. 21. 22:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, én pont az ellenkezőjét láttam, akik hisznek, nem félnek a haláltól, de persze nem is törekednek rá.
2022. aug. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tapasztaltam, hogy mindenki szeretne hosszú életet. Vallástól függetlenül. Mindannyian emberek vagyunk.
2022. aug. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 feketepeter ***** válasza:
100%

A buddhizmusban nem reinkarnacio, hanem ujraszuletes van. Ez kulonbozik a hinduizmus "lelekvandorlas"-atol, de most itt nem fejtenem ki bovebben.


Nem azert akarnak az emberek sokaig elni, mert egy vallas hivei, nincs ilyen okozati viszony. Sot, a buddhistak vegso celja a vegtelen ujraszuletesbol valo kiszakadas.

2022. aug. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
14%
Nem ellentmondásos. Egyszerűen nem tudunk mindannyian 100%-ig biztosak lenni a hitünkben, és az nem segít hogy a materialista ateista bigottok arról győzködnek, hogy mi tévedünk mindig mindenben is.
2022. aug. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
85%
Gondolom a jelenlegi életükben vannak olyan konfliktus helyzetek, amiket nem tudnak megoldani, ezért azzal szédítik magukat, hogy majd a következőben sikerülni fog.
2022. aug. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!