Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten hogyan ítél így meg?

Isten hogyan ítél így meg?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy 41 évesen le vagyok százalékolva.

Egyedül élő férfi vagyok.

Bűntudatom és lelkiismeret furdalásom van,hogy nem dolgozok miközben sok ember dolgozik és tesz a társadalomért.

Feleslegesnek és értéktellenek érzem így magam.

Egyedül élek,ki tudok jönni a segélyemből viszont nincsen célom és nem tudom,mit kezdjek magammal.

Isten elítél azért mert nem dolgozom?

Hogyan vélekedtek erről az élethelyzetről?



2022. aug. 24. 13:06
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
A leszázalékoltak többsége is képes dolgozni, még ha nem is építkezéseken vagy a határban. Esetleg próbálj olyan munka után érdeklődni, amit te is el tudsz végezni.
2022. aug. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Isten nem ítél meg, legfeljebb a földi helytartói, akik feljogosítva érzik magukat erre.
2022. aug. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
20%

én is levagyok százalékolva és dolgozom aki képes rá h dolgozzon és nem csinál semmit azt Isten megbunteti:

Lehet téged azzal buntet,hogy rossz érzést rak beléd amiért nem dolgozol,épp elég buntetés hgy furdal a lelki ismeret.

2022. aug. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerinten egy ember nem attól értékes, jó vagy rossz hogy dolgozik-e.
2022. aug. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egy csomó helyre kifejezetten megváltozott munkaképességűt keresnek (portás, betanított munkák részmunkaidőben stb), de szerintem nem ítél el Isten, mert ő szeret téged!


Nem véletlen a leszázalékolásod sem, valszeg meg kell találnod, hogy hol tudsz kibontakozni e mellett, ez a feladatod.


Esetleg próbálj meg önkénteskedni pár órát vagy segíteni másoknak akármivel és meglátod, hogy jobban fogod magad érezni!

2022. aug. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha valaki megvaltozott munkakepessegu vagy munkakeptelen, az nem ugyanaz. Ha egy munkakeptelennek minositett ember dolgozni tud, az vagy valahol csalt vagy kozben meggyogyult.


Kerdezo, nem itel el Isten. Ha nem tudsz dolgozni, akkor nem tudsz. Ne legyen lelkiismeretfurdalasod, biztos nagyon rossz neked igy is!

2022. aug. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 KZitus ***** válasza:

Szervusz

Valóban, ahogyan már írták, nem vagy "kevesebb" mint bármelyik munkaképes ember, csak a körülményeid változtak, amivel - úgy tűnik -, nem tudsz mit kezdeni.

Egyedül te vagy abban a helyzetben, hogy megvizsgáld a környezeted számára hogyan lehetsz a leginkább a hasznára. Olyan tevékenységekre gondolok, amelyek számodra is örömet okoz és mások számára is támasz és segítség lehetsz. Jót tenni minden élethelyzetben lehet.

Itt van mögöttünk a járványos helyzet, amikor hónapokig a lakásból sem tudtak kimenni sok sok ezren. Ez egy kicsit hasonlított a te helyzetedre. Mit tehettünk? Én például listát írtam, kik azok, akiket felhívhatok telefonon, és egy jót beszélgetve enyhíthettem a saját és mások bezártságán. Tudod mennyire kell az embereknek az, hogy meghallgassa valaki?, vigasztalja, ha erre van szükség?, értékelje azt amit lehet benne?

Persze nem kell neked ezt tenned, de talán ötletnek jó: próbálj másként, főleg pozitívan gondolni a megváltozott helyzetedre, és azt tenni amit neked és másoknak is örömet okoz.

Ha nemrégen történt a leszázalékolásod, akkor természetes, ha nem tudsz mit kezdeni a helyzeteddel. De ez idővel megváltozik, és már az is reménykeltő, ha keresed a kiutat, az utat. :-)

2022. aug. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a hozzászólásokat.

3 éve vagyok már leszázalékolva.Azért nehéz nekem bármit is vállalni mert faluban és a közeli városban nincsen olyan tevékenység amit el tudnék vállalni.De természetesen nem adom fel.Az a gond,hogy amit nem érzek közel magamhoz,azt nem szívesen csinálnám.Muszájból pedig már nem kell dolgoznom.Jó lenne ha itt önkéntes lehetőségek lennének.

2022. aug. 25. 17:26
 9/9 anonim ***** válasza:

Ne is gondolkozz azon, hogy kéne valamit csinálni , mert nem....

Sokan vannak akik le vannak százalékoltatva, én is ilyen vagyok, és hát valljuk be, ha rákényszeríted magad a dolgozásra és alkalmatlannak találnak akkor az peh..

Magatehetetlen,cselekvőképtelen,egyéb mentális problémáid is vannak, úgy nem jössz ki jól , azzal csak árthatsz magadnak is és másnak is... A képességeinek megfelelően...

Ami adott és jó azt tudod csinálni, azt csináld.... (De Kényszerből nem jó dolgozni, ne is dolgozz.) Nekem ez a véleményem.

2022. szept. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!