Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Allahnak mutattak be emberáldo...

Allahnak mutattak be emberáldozatot, valamint gyermekáldozatot?

Figyelt kérdés

2022. aug. 31. 21:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
91%

#10: Az Iszlámmal párhuzamosan más vallások is léteztek folyamatosan.

Ezekben lehetett emberáldozat nem az Iszlámban.

2022. szept. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
79%

#11

Én úgy tudom, hogy minden vallásnak az iszlám az alapja, lásd eredetileg Buddha is Allah prófétája volt. Vagyis ezt olvastam egy muszlim vallású hozzászólótól korábban. Szóval én nem mondanám ez alapján ezeket a vallásokat párhuzamosnak, hanem inkább az iszlám megváltoztatott formái.

Viszont a vallás különböző szokásaikban, törvényeiben bármennyire is változott meg, Allah akkor is ugyanaz maradt. Tehát az aztékok lehet helytelenül, de akkor is Allahnak mutattak be emberáldozatot ahogy a kánaáni népek is.

2022. szept. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
91%

#12: Ez nem így van. Mindig is éltek hitetlen, és bűnöket elkövető népek akik nem voltak hajlandóak az Egyetlen Istent Allahot szolgálni.


Az aztékok többistenhívők voltak, biztosan nem muszlimok. Az Iszlám legfontosabb tétele hogy csak egy Isten létezik.

2022. szept. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
91%
Ha olvasod a Koránt, a szent könyv is arról tanúskodik hogy nem minden nép fogadta el Allah üzenetét.
2022. szept. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 NTBS ***** válasza:
95%
Tudtommal nem.
2022. szept. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Egyébként komolyan nem értem hogy egy téves elképzelést miért kell felpontozni.


Nem nehéz megérteni a muszlim álláspontot elég a Koránt értő módon elolvasni ez szépen kiderül belőle.

2022. szept. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
55%
A buddhizmusban is több isten van. Ha Buddha prófétája az iszlámnak, akkor az iszlám elfogadja a többisten hitet.
2022. szept. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
47%

#17: Ha Buddha Allah prófétája volt, attól még a buddhizmus nem Iszlám ! És kiforgathatták Buddha üzenetét.


Jézus is Allah küldötte volt. A keresztények azt mondják az ő tanítását követik...mégis a keresztények nem muszlimok. A kereszténység nem Iszlám !


Egyébként az hogy lehetséges hogy Buddha Allah küldötte volt, azt itt a fórumon pont tőlem olvashattad.

2022. szept. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%

A keresztények azt mondják Jézust követik. De tévedésben vannak. Nem fogadjuk el az ő vallásukat Isten vallásának ahogyan a buddhizmust sem.


Nem bonyolult egyébként csak egyszer meg kell érteni. Meg nem árt Koránt olvasni ha valaki az Iszlámmal foglalkozik.

2022. szept. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Én is muszlim vagyok, de én úgy gondolom, hogy minden vallásnak van egy kis igaza. Mindig is úgy képzeltem, hogy mindnyájan ugyanazt hisszük, csak más részét látjuk, mint egy nagy elefánt. Valaki egy-egy lábát látja (keresztények, zsidók, muszlimok, mivel ugyanazt hisszük, csak picit másképp), valaki a fejét, valaki a hátát.
2022. szept. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!