Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Magyarországon hány éves...

Magyarországon hány éves kortól van rá mód, hogy buddhista szerzetes legyek akár zen vagy dzogdzsenen belü?

Figyelt kérdés

2022. szept. 5. 21:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs korhatár. A Dzogcsen nagyon kemény. Ahhoz nagyon erős test kell és nincs is Magyarországon. Zen szerzetes tudsz lenni az a második legnehezebb.
2022. szept. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod!


Lehet hiányos a tudásom a dzogdzsenről de miért gondolod úgy, hogy erős test szükséges hozzá illetve miért a zen a második legnehezebb szerinted?

2022. szept. 22. 16:37
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A dzogcsen szerzetesek 5 órát töltenek csak szatiban… kutatások kimutatták, hogy egy jó képességű ember is maximum 4 percig tudja egyhegyűen egy tárgyon tartania a figyelmét. A zenesek ugyan ez csak ők 2-3 órát töltenek vele. Próbáld ki, fáj a lábad, fáj a hátad, fáj mindened egy óra után. Nemhogy még szatiban legyél közben rendületlenül és tetten érd az érzést, az érzékelést, a kapcsolódást stb stb… A Dzogcsent a leggyorsabb útnak mondják és a legnehezebbnek is. Nem is nagyon értek velük egyet. Azok akik elérték a megvilágosodást azt szokták tanítani, hogy azt az együttérzésben lehet megtalálni nem a meditációban. Ettől még persze nagyon is kell meditálni, a szennyeződéseket ki kell írtani és erősíteni azt ami jó. A tiszta tudatra kell törekedni. A történelmi Buddha harcos nemzettségbe tartozott és állítólag mindenkinél jobb volt. Gondolhatod, hogy nem egy vékony kis srácról beszélünk. Jógázni kell, sportolni kell. Bódhidharma ezért hozta el a shaolin kung fut.
2022. szept. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod!

Látom nagyon ott vagy a témában.

Te melyik ösvényt járod és miért azt tartod a "legjobbnak" ha szabad kérdeznem?

2022. szept. 22. 21:32
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom még, hogy melyiket válasszam. Fent tartom a lehetőséget, hogy a Dzogcsen is nagyon jó csak én nem értem még a lényegét. Ez alap. A Dzogcsenben pl nagyon tetszik az a gondolat, hogy a mérgeket elixírré alakítják. Szóval nem tudok még túl sok mindent. Magával a buddhizmussal foglalkozok és próbálok ismereteket szerezni és gyakorolni. A személy függvénye az, hogy melyik út való neki, talán nincs is legjobb. A Dalai Lámát kérdezték egyszer, valahogy így hangzott a kérdés: “ honnan ismerhető fel, hogy valaki megakar szabadulni a szenvedéstől? Ezen az úton akar járni?” Ez volt a válasz: “Onnan, hogy felébred az egyénben a kegyelem” Ezt tapasztaltam én is de elsiklottam mellette akkoriban. Azt gondolom, hogy ehhez a látásmódhoz kell a nyugalom, a tiszta tudatosság és ez az a látásmód az amiben ott van a megvilágosodás szikrája. Ez a fajta bölcsesség átvan itatva együttérzéssel. A Buddha ezt a kettőt emelte ki, a megvilágosodáshoz bölcsesség kell és együttérzés.
2022. szept. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Az eredeti kérdéshez visszatérve.

Hány éves kortól lehet valaki szerzetes, jobb esetben itt Magyarországon?

2022. szept. 27. 00:04
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Arra is válaszoltam. Ha jobb eset ha rossz eset :D
2022. szept. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nem akarsz te szerzetes lenni. Akinek ez az útja bemegy egy kolostorba és ha elzavarják se megy el. Ilyen erős indíttatásuk szokott lenni. Maguktól elkezdenek nagyon erősen tanulni és meditálni. Minden fent van a neten ami az induláshoz kell. Az is lejön ha olvasgatsz, hogy nincs korhatár.
2022. szept. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!