Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kálvinisták (reformátusok)...

A kálvinisták (reformátusok) miért vetik meg a keresztet mint jelképet?

Figyelt kérdés

2022. szept. 8. 14:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vetik meg, csak nem használják. Jellemzően Mo-n. Nyugaton előfordul a templomokon.
2022. szept. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2022. szept. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
nekunk reformátusoknek nincs szukségunk ugy nevezett Isten földi helytartojára (Pápa) Isten és ember között csak is egyvalaki közvetíthet és az Jézus Ebből kifolyolag keresztre sincs szukségunk mert a mi vallásunk teljesen letisztult nem olyan mint a katolikus.
2022. szept. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

"Ebből kifolyolag keresztre sincs szukségunk mert a mi vallásunk teljesen letisztult nem olyan mint a katolikus."

Ez érdekes megállapítás. Egyben rendkívül antikeresztény.


"A keresztről szóló tanítás azoknak, akik elvesznek, balgaság ugyan, de nekünk, akik üdvözülünk, Isten ereje."

"mi azonban a megfeszített Krisztust hirdetjük. Ő a zsidóknak ugyan botrány, a pogányoknak meg balgaság"


Ahogy Pál apostol írja, mi a megfeszített Krisztust hirdetjük. Aki elveti a keresztet, azt mondja nincs rá szükség, az a megfeszített Krisztust veti el, mert Krisztus kereszt nélkül semmit se ért volna.

2022. szept. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%

"Aki elveti a keresztet, azt mondja nincs rá szükség, az a megfeszített Krisztust veti el, mert Krisztus kereszt nélkül semmit se ért volna."

Szerintem inkább ez a kijelentés antikeresztény. Jézus gyógyított, tanított, halottakat támasztott fel, hirdette Isten igéjét, már gyerekkorától kezdve. De te azt mondod ez nem érne semmit, ha nem halt volna meg a kereszten.

2022. szept. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

3-5 "Nektek, reformátusoknak" úgy látszik már az Újszövetségre sincs szükségetek, annyira lecsupaszítottátok... Az nagyon jó, hogy Jézus Krisztus tanított és gyógyított - csakhogy most nem erről volt szó. De úgy látszik "nektek reformátusoknak" már az értő szövegolvasásra sincs szükségetek, csak arra, hogy cikizzátke a katolikusokat.


1Kor15,14

Ha pedig Krisztus nem támadt fel, akkor hiábavaló a mi igehirdetésünk, de hiábavaló a ti hitetek is.

Egybéként a refik nem "vetik meg " a keresztet, ez tévedés.

2022. szept. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%

#5

Pontosan, ha nem hal meg a kereszten, akkor ez mind nem ér semmit. De ez is benne van a Bibliában, olvasd egyszer el és megérted mit jelent a keresztáldozat.

Halottat amúgy Péter is támasztott fel, a próféták, apostolok és még sokan mind hirdették Isten igéjét, Pál is gyógyított, ezek bár különlegesnek számítanak, de Bibliában számtalan ilyen példa van.

2022. szept. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
38%
#6 5-ös vagyok. Én egy szóval nem cikiztem a katolikusokat, csupán egyáltalán nem értek egyet azzal a kijelentéseddel, hogy Jézus a keresztrefeszítés nélkül nem ért volna semmit. Mert szóról-szóra ezt mondtad. Nyugodtan olvasd vissza, amit írtál.
2022. szept. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
59%
Azt én írtam, nem a 6-os... Ráadásul a Biblia alapján írtam, amit láthatóan nem ismersz. Mint 6-os idézte, hiábavaló lenne a hit, ha Krisztus nem hal meg a kereszten és támad fel. Vagy ennyi erővel akkor Krisztus helyére teheted Pétert, Pált, Mózest, Illést vagy bárkit.
2022. szept. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A reformátusok nem vetik meg a keresztet es a keresztáldozatot, a megváltást sem természetesen.

Egyszerűen csak arról van szó, hogy a református templomokban nem szokás a képi vagy szobor ábrázolás. Ez a tízparancsolat bálványimádást tiltó részére vezethető vissza: 2Móz:20,4-5:


“Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak. Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, a ki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, a kik engem gyűlölnek.”


Nyilván senki sem imádja vagy tiszteli a képeket vagy szobrokat egy katolikus vagy evangélikus templomban sem, de Mózes rézkígyója sem annak indult, később mégis tisztelni kezdték… Ezek analógiáján a reformátusok óvatosan kezelik a képi és szobor ábrázolást, de ez nem jelenti azt, hogy megvetnék.

2022. szept. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!