Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az alábbi Ige vers kiknek...

Az alábbi Ige vers kiknek szól és kiktől veszi el Isten az ő országa kepviseletét? (Péter kifejtenéd erről a véleményed?)

Figyelt kérdés

Máté 21:43 Annak okáért mondom nektek, hogy elvétetik tőletek az Istennek országa, és oly népnek adatik, amely megtermi annak gyümölcsét.

Máté 21:44 És aki e kőre esik, szétzúzatik; akire pedig ez esik reá, szétmorzsolja azt.

Máté 21:45 És a főpapok és farizeusok hallván az ő példázatait, megértették, hogy róluk szól.



Nyilván nem az egész zsidóságra vonatkozik mert az Evangéliumban benne van hogy a 12 apostol és a 70 tanítvány kapta meg ezt a pozíciót Jezutól és viszik tovább Isten országának képviseletét akik történetesen zsidó emberek voltak.


2022. szept. 15. 07:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Na megint kezdődik egymás célzott kérdezgetése-válaszolás játék.
2022. szept. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az apostolok viszont már többnyire nem zsidó embereket kentek fel püspöknek, hanem görögöket, rómaiakat, stb...
2022. szept. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

Sziasztok,

Semmi baj, nyilván ez egy olyan vitatott kérdés, amiben nehéz igazságot tenni. Akik a próféciákat az un. futurista írásmagyarázat szerint értelmezik azok úgy gondolják, hogy a zsidó népnek még komoly szerepe lesz a próféciák teljesedésében. Akik a konzervatív protestáns próféciamagyarázati elvet követik az un. folytatólagos teljesedés elvét, vagy a praeterista elvet azok másképp látják, számukra az “oly népnek” kifejezés a zsidó nép teljességét jelenti, természetes a “tisztelet a kivételnek” elv alapján.

Az apostolok egyértelművé tették, hogy “Krisztusban nincs többé” a népek közötti különbségtétel, ott mindenki egyenlő. Én azt gondolom, hogy ez így van jól, és a “lelki Izrael” a “szív körülmetélkedése” azért elég beszédes fogalmak mindenki számára.

Üdv. Péter

2022. szept. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 KZitus ***** válasza:
40%

Szia

A Máté 21:43-45 idézet végén az is le van írva, Krisztus kiknek mondta ezt: a főpapnak és a farizeusoknak.

Jobban meg lehet érteni az általad idézett részt, ha a 23-27 versekben elhangzott beszédre figyelünk, majd a folytatásra is a 28-45-ig terjedő versekben, mert így megérthetjük azt is miért mondta ezeket a szavakat Krisztus a " magas rangú papok és a nép vénei"-nek (23 vers).

2022. szept. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Péter!


A farizeusoknak legalább volt annyi bölcsességük hogy felismerték ez a példázat rólunk szólt, ellenben te nem ismered fel azt a két tényt hogy Isten nem vetette el a teljes zsidóságot és az elvetés nem végleges mert lesz összegyűjtés is.



Ézs 40:8 Megszáradt a fű, elhullt a virág; de Istenünk beszéde mindörökre megmarad!


Ézs 51:6 Emeljétek az égre szemeiteket, és nézzetek a földre ide alá, mert az egek mint a füst elfogynak, és a föld, mint a ruha megavul, és lakosai hasonlókép elvesznek; de szabadításom örökre megmarad, és igazságom meg nem romol.



Ézs 55:11 Így lesz az én beszédem, amely számból kimegy, nem tér hozzám üresen, hanem megcselekszi, amit akarok, és szerencsés lesz ott, ahová küldöttem.



Ez 12:25 Mert én szólok, az ÚR, és az a szó, amelyet kimondok, meglesz késedelem nélkül. Mert a ti napjaitokban szólok egy szót, ti, pártütők háza, és meg is cselekszem azt – ezt mondja az én Uram, az ÚR.

Ez 12:26 Azután így szólt hozzám az ÚR szava:

Ez 12:27 Embernek fia! Íme, Izráel háza ezt mondja: A látomás, amelyet ő lát, sokára teljesül. Ő távoli időkről prófétál.

Ez 12:28 Ezért azt mondd nekik: Így szól az én Uram, az ÚR: Egyetlen szavam sem késik tovább. Minden szó, amelyet mondok, meglesz, azt mondja az én Uram, az ÚR.



Máté 24:35 Az ég és a föld elmúlnak, de az én beszédeim semmiképpen el nem múlnak.


Zsid 6:18 Hogy két változhatatlan tény által, melyekre nézve lehetetlen, hogy az Isten hazudjon, erős vigasztalásunk legyen minekünk, mint akik oda menekültünk, hogy megragadjuk az előttünk levő reménységet,

2022. szept. 16. 09:08
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Kedves Kérdező,

Legyen neked a te hited szerint.

(Csak azt nem értem miért szólítottál meg…ha úgyse érdekel amit írtam… 😉😁) Ja, hogy szerettél volna minősíteni… bocsi. Ez igazán kedves volt…és nagyon keresztényi.

Üdv. Péter

2022. szept. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Péter!


Javaslom a jövőben ne taníts a Bibliából, maradj meg csak a Biblia olvasója.

2022. szept. 16. 15:59
 8/13 anonim ***** válasza:
73%

Kedves Kérdező,

Én pedig azt javaslom, hogy máskor ne tegyél fel kamu kérdéseket, mert ez nem csak keresztény szempontból inkorrekt, de az oldal szabályzata szerint is problémás. Illetve azt is javaslom, hogy ne minősíts más embereket, mert ez nem csak hogy nem Krisztusi, de emberileg nézve is csúnya dolog, nem beszélve arról, hogy a kommunikáció első szabálya is ez: soha ne minősíts másokat!

A javaslatodat sajnos nem fogadom meg tekintettel arra, hogy rendszeresen vezetek bibliaköröket több csoportban is, és a visszajelzések alapján egyöntetűen igénylik a csoportok a vezetésemet.

Hozzáteszem, itt is kapok rendszeresen pozitív visszajelzést.

Üdv. Péter

2022. szept. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Péter!


A kérdés nem kamu kérdés volt, de személyesen neked szólt ugyanis előzőekben egy hozzászólásomban ezzel az Igehellyel kapcsolatban azt állítottad hogy szövegértelmezési problémáim vannak utóbb kiderült, hogy szövegértési problémáit neked vannak ezt az állításom a Mt 21,45 igazolja, keresztény szempontból viszont inkorrektnek tartom azt, hogy egy szervezet vagy valaki Isten Igéje fölé helyezze azt a felekezeti véleményt amit képvisel vitáink során ennek már többször is hangot adtam de ezt eddig is és most is figyelmen kívül hagytad. És ha észrevetted volna nem téged minősítelek hanem azokat a hamis tanitásokat amelyek abból keletkeznek hogy első az Adventizmus és második az Isten kinyilatkoztatása. Valamit azt is inkorrekt kategóriába sorolható hogy manipulálsz és sértődött problémás személyiséggel érzelmi oldalról közelíted meg ezt a témát.

2022. szept. 18. 10:00
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#9

Ha te válaszoltad meg a kérdésed, akkor egyértelműen kamu kérdés.

2022. szept. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!