Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Középiskolában lehet pentagram...

Középiskolában lehet pentagramos medált hordani?

Figyelt kérdés
11.es vagyok ha ez számít.
2022. szept. 22. 13:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne? Csomó mindent szimbolizálhat.
2022. szept. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mert régebben általánosban hordtam és hatalmas balhé lett belőle azóta nem merem még most sem
2022. szept. 22. 13:48
 3/11 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..



Ha arra hegyezik ki, hogy sátánista jelkép, akkor könnyen megtilthatják...

2022. szept. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze.


Mert ha vallási jelkép, akkor véd a vallásszabadság.

Ha nem vallási jelkép, akkor meg igazából semmi negatív nem köthető hozzá, nem önkényuralmi jelkép stb., szóval hacsak nincs konkrétan a pentagrammákra vonatkozó kitétel a házirendben, akkor nehezen védhető a tiltás.

2022. szept. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

lol már, ilyenből hatalmas balhé?

Lehet valami megrögzött vallásos őrült volt a tanár.

Én hordanám a helyedben már csak poénból is. Ha meg megtiltják, majd akkor onnantól max nem hordod :P

2022. szept. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha 11. osztályos vagy, felteszem már tudsz olvasni, tudod mi a házirend, hát nosza, nézd meg.
2022. szept. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát, ha nem vallási suliba jársz akkor mindenképp lehet, de ha abba is jársz akkor se biztos hogy leszurnak érte kozepsuliban ennyire azért nem szólnak bele az ilyen dolgokba
2022. szept. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Még ha egyházi suliba is jársz ránéztem: Krisztus 5 sebét is jelképezi, szóval kidumálhatod.
2022. szept. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha balhé volt belőle akkor valamit bénán csináltál. Nekem keresztény közép iskolában volt pentagramos nyakláncom, pirszingem, oldal láncom, stb. Belém kötött miatta néha pár tanár (egyiknek voltak rossz kívánságai is hogy mutassa azt hogy vallásos, érett felnőtt). De nagy gond nem volt belőle. Mindig kidumáltam.
2022. szept. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Erről meg a keresztény sulikról eszembe jutott egy anekdota: amikor a Black Sabbath elindult turnézni Amerikában, lekötöttek mindenhol koncertet, ahol csak lehetett. Ebből egyik egy katolikus főiskola volt. Elkezdődött volna a koncert, a kissé zavart Ozzy kitámolygott a színpadra, ahol megdöbbenésére az első sorban végig apácák ültek.

A főiskola egyik magas rangú tagja meglátja az Ozzy nyakában lógó keresztet, és odabök a mellette ülőnek: "na, végre egy keresztény banda".

2022. szept. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!