Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik szerint Izrael léte csak...

Akik szerint Izrael léte csak politikai képződmény és Isten keze nincs a dologban azok mit szólnak ehhez?

Figyelt kérdés

[link]


(A szentély lerombolása óta nem tudnak arról, hogy lett volna vörös üsző.)


2022. szept. 26. 22:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, állattenyésztés létezik pár ezer éve.
2022. szept. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Például Dán marhából és Angus marhából is van teljesen vörös változat, akár te is tarthatsz ilyet a kertben. Ez nem csoda. Egyszerű szelekciós tenyésztés.
2022. szept. 27. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Drakula ***** válasza:
100%
Nahát amerikai keresztények segitenek izraelnek! Hát mi ez ha nem isten keze?!....
2022. szept. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Vörös színű marhákat tenyésztettek. Mi ebben az isteni csoda?
2022. szept. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mit kellene ehhez szólni?
2022. szept. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Beleolvastam a cikkbe.


A cikk próféciákra hivatkozik, amik semmit nem bizonyítanak. Eleve nincs is a Bibliában olyan prófécia, ami azt mondaná, hogy Jeruzsálem i.sz. 70-es lerombolása után a zsidók visszatérnek majd Izraelbe. Azok a leírások amik az Ószövetségben vannak a visszatéréssel kapcsolatban, a babiloni fogság utáni időszakra vonatkoznak, amikor Nagy Kürosz megdöntötte Babilont i.e. 539-ben majd - a bibliai leírások szerint - adott nekik pénzt, hogy menjenek haza, és építsék fel a templomot meg Jeruzsálemet.

Itt azért hozzáteszem, hogy tudomásom szerint a zsidók csak kis része ment haza, mert időközben meggazdagodtak ott, és nem akarták otthagyni a jó életet. Az egyébként is csak nevében volt fogság, valójában csak egy átellepítés volt.


De javíts ki nyugodtan Kérdező, ha azt gondolod, hogy tévedek.


A vörös színű marhák meg sima állattenyésztés, erről már írtak a többiek.

2022. szept. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Pontosabban:


*áttelepítés volt

2022. szept. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Keresztény vagyok, szóval engem nem annyira foglalkoztat, hogy a zsidók éppen mit építenek maguknak. Ha akarnak templomot építeni, hát tegyék. Az se nagyon izgat, ha lerombolják az ottani mecsetet, a muszlimok is elvették a 2. legfontosabb keresztény templomot Konstantinápolyban. Csak rendezzék le a kérdést maguk között. Aztán felőlem lila tehenet is áldozhatnak.
2022. szept. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
27%

#8 "nincs is a Bibliában olyan prófécia, ami azt mondaná, hogy Jeruzsálem i.sz. 70-es lerombolása után a zsidók visszatérnek majd Izraelbe"

Deut 30,4 Ha lesz a te eltaszítottságod az ég szélén, onnan is összegyüjt téged az Örökkévaló, a te Istened és onnan is elhoz;

2022. okt. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
59%

#9


Először is, #7 vagyok, tőlem idéztél. Másodszor ez a szöveg szerintem a babiloniak által okozott katasztrófa utáni állapotokra vonatkozik. Amikor azok lerombolták Jeruzsálemet, áttelepíették a zsidókat Babilonba, de évtizedekkel később a perzsák hazaengedték őket. Vagyis ez már a régmúlt, az i.e. 6. század.

2022. okt. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!