Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik magyar fordítású Korán...

Melyik magyar fordítású Korán a leghitelesebb, pontosabb, olvashatóbb?

Figyelt kérdés

2022. okt. 3. 00:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyik se. Van magyar fordítása, de a Korán versekből áll és ha nem eredeti nyelven olvasod, nem fog az eredeti verzió átjönni.

Minden egyes fordítás valakinek a "szűrőjén" keresztül jön létre, ő úgy fordítja a szöveget, ahogy ő értelmezi.

Még az arab olvasat között sincs egységes álláspont, hogy egyáltalán mit hogyan kell értelmezni, van olyan vers, aminek 6-7 olvasata is van eredeti nyelven.

2022. okt. 3. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez tetszik a legjobban, igazán autentikus fordítás. Pontos fordítás viszont pont ezért kicsit nehezebben olvasható.


[link]

2022. okt. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Embercsempész válasza:
0%
Egyiket sem érdemes elolvasni. Csicska-kultúra az arab, az a lényege az iszlámnak, hogy 100%-ban megadd magad Allahnak. Ha mindenáron valami vagy valaki alá akarod magadat rendelni, menj egy prostituáltnak, akkor éjjel-nappal dughatnak az emberek. Manapság nagyon elfogadók az ilyennel az emberek.
2022. okt. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%

[link]

Én ezt olvastam legelőször.

2022. okt. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én én is Abdullah által írt fordítást javaslom. Amit a 4-es javasol az a szaudiak által lett lefordíttatva. Nem ajánlom.
2022. okt. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Abdullah és az 5-ös válaszoló által ajánlott Koránt hol tudom megvásárolni?

Mindenhol csak előjegyezni lehet.

2022. okt. 3. 17:05
 7/10 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy ez ugyanaz a Korán csupán más a borítója. Ha jól látom itt elérhető. Régebben is elfogyott már, aztán újra elérhetővé vált.


Azért is jársz vele jól, mert részletes szövegmagyarázatot is tartalmaz, rengeteg prófétai hagyomány (hadísz) felhasználásával. Ezáltal képbe kerülhetsz majd azokkal az eseményekkel amelyek Allah küldöttével (béke legyen Vele) történtek prófétai tevékenysége során.


Mindenképpen ajánlom :)


[link]

2022. okt. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. okt. 3. 17:57
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen !
2022. okt. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Pont amelyik Biblia. Egyik sem.
2022. okt. 4. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!