Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egy lény/entitás Istennek...

Ha egy lény/entitás Istennek mondja magát, te elhinnéd, hogy valóban az?

Figyelt kérdés
Mivel tudna meggyőzni igazáról?

2022. okt. 3. 12:40
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2022. okt. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
38%

Isten és isten között nagy különbségek vannak. Ha mindentudó istenségről beszélünk akkor tudni fogja hogy mivel győzőn meg.


Egyéb esetekben nehéz kérdés. Ha egy Zeusz jelegű istenről beszélünk akkor sem feltétlen bizonyíték az hogy ha villámokat dobál.

Rengeteg mindent meglehet oldani trükkökkel (gyógyítás, vízen járás, villámok, stb).


Egy Istennek nem árt például hogy ha halhatatlan. Ezzel talán tudna bizonyítani. Persze itt sem árt figyelmesnek lenni mert ezt is meglehet oldani trükkökkel.

2022. okt. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
36%

Első körben arra figyelmeztetném, hogy szkeptikus vagyok:


"Tudja, a csodák nem győznek meg, hiszen a mi David Copperfield-ünk képes olyan illúzióra, hogy havat varázsol, illetve repül. Tehát ha Ön most a vizet borrá változatja előttem, arra fogok gondolni, hogy egy általam nem ismert illúziót alkalmaz.


Második körben egy pszichológiai csapdát állítanék neki, hogy nyomást gyakorlok rá:


"Ha Ön valóban isten, akkor halhatatlan is. Van itt a földön egy eléggé elmebeteg játék, amit orosz rulettnek hívunk, amire engem nem lehetne rávenni.

Ennek lényege, hogy a revolverbe egyetlen töltényt tesznek majd megpörgetve a tárat, a helyére illesztik, és az illető magára - a halántékára - lő. Kevés, de mégis megvan az esélye arra, hogy a játékot nem éli túl. Ha ön valóban isten, hajlandó lenne bevállalni egy menetet?"


Nem az érdekelne, hogy bevallálja-e vagy sem, hanem a reakciót nézném. Ha valóban isten, akkor a pimaszságomat higgadtan kezelné, és teljesen nyugodtan venné kezébe a fegyvert. Sőt talán alkalmazna egy kis fekete humort is, hogy három tölténnyel élvezetesebb lenne a játék.


A reakciótól függetlenül haladnánk tovább a bizonyítás útján.

2022. okt. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Még valami: mert elgondolkodtam azon, hogy honnan kerülne oda a fegyver, hiszen nekem nincs. Nos, ha ez az önmagát istennek kiadó személy hirtelen elővenne egyet, akkor vagy odateremtette volna (ezen elgondolkodnék, hogy miként lehet), vagy hozta volna magával, ami felveti a kérdést, hogy talán előre látta azt, hogy én az orosz rulettel akarok rá nyomast gyakorolni, és esetleg azt is tudná, hogy kifejezetten a reakcióját figyelem? Ez már elgondolkodtatna amellett, hogy talán nem hétköznapi személy, de ez még messze lenne a bizonyítástól.



#3 voltam.

2022. okt. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 Metionin ***** válasza:
Nem, az isten fogalmát az emberek találták ki. Jobban hinnék neki, ha egyszerűen bemutatkozna.
2022. okt. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 Kólauborkával ***** válasza:
100%
Nem tudna bizonyosságot adni, mert szerintem kellően fejlett technológiáról nem tudnánk eldönteni, hogy valóban képesség vagy technológia.
2022. okt. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha megjelenne az égen és beszélne hozzánk, halottakat támasztana fel, akkor igen.
2022. okt. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Addig nem hinnék neki, amíg nem teljesíti 3 kívánságomat!


1) Soha többé ne legyenek háborúk

2) Ne legyenek betegségek a Földön

3) Minden ember legyen egyenlő

2022. okt. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
17%

´Semmiképp. I-ten ugyanis nincs fizikai formája, nem test.

Ha tehát valaki, akinek teste van, "azt mondja" (bármit), kizárt, hogy I-ten lenne.

2022. okt. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
29%
Nem tudom.
2022. okt. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!