Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ember a Sátán miatt lett...

Az ember a Sátán miatt lett gonosz. De a Sátán hogyan lett gonosz? Ha a Sátánnak nem volt teremtő ereje, mert ő ugye nem Isten volt, akkor ezek szerint a gonoszságot is Isten teremtette?

Figyelt kérdés
2022. okt. 6. 14:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Az angyalok a kezdet kezdetén hoztak egy döntést Isten mellett és Isten ellen. Akik ellene döntöttek, véglegesen elszakadtak Istentől és ettől az elszakítottságtól pervertálódott az egész lényük és a gondolkodásmódjuk.
2022. okt. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 KZitus ***** válasza:

Szia

Isten minden értelemmel (ésszel) bíró teremtményét szabad akarat ajándékával hozta létre. A gonoszság nem teremtve lett, inkább választható . mert mi a gonoszság? Az Istennek való engedetlenség, szembenállás. Ez választható, nem kell teremteni.

Isten soha senkit nem erőszakol, erőszakol a Neki való engedelmességre, viszont a kezdetektől elmondta mi az engedelmességnek és az engedetlenségnek a következménye. A Biblia tele van mindét példával.

2022. okt. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Lucifer-666 ***** válasza:
Milyen? Mit jelent a gonosz?
2022. okt. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
27%
A gonoszság összetett dolog. Ami összetett az múlandó. Csak isten az ami örök. Ami ezen az örökön kívül van az teremtett, így a gonoszság lehetőségét is isten teremtette meg. Persze én most csak végig mentem ezen a gondolatmeneten. Józan embernek lekell esnie, hogy ez hülyeség. Nincsen semmilyen sátán meg gonoszság. Nemtudás van. A nemtudás következménye az, hogy az ember gonoszságot követ el. Megszületik. Szopja a csecst, gagyognak neki. Tanítja az apja, az anyja, később a tanárai, de ezek az emberek is ugyan ebben a cipőben járnak/jártak. Nem tudnak többre tanítani mint amennyit ők maguk is megtanultak. Nem eszmél magára. Nem eszmél a világra. Megtanulja a pénz dolgát, a vágyak dolgát. Nem ismeri fel, hogy a vágyai nem elégítik ki azt a valamit amit inkább nem hívok sehogysem, mert a tudatlanok sok nevet ráaggattak már és mind hamis lett. Az ember látja a halált, körül veszi, átéli mert szerettei meghalnak, mégsem eszmél és nem ismeri, látja a betegséget mégsem ismeri és még sorolhatnám. Miért? A vágyak miatt. A vágyak azok amik folyamatos tűzben tartják az elmét, eltérítenek az igazságtól és tévútra visznek. Zavarodottságot okoznak, imbolygást. Gonoszság azért létezik mert az ember lángban ég, a lángokat a szenvedés gyújtotta, a gyötrelem, a fájdalom. Így forog körbe az ember önnön tudatlanságában újra és újra. Ez nagyon nehezen ismerhető fel. A keresztények úgy voltak vele, hogy legyen egy Lucifer inkább és kész. A kisgyerekeknek mesét kell olvasni. Így kell őket tanítani.
2022. okt. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
#4 Pontosan.
2022. okt. 29. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%
Hogyha mindent Isten teremtett akkor a gonoszság lehetőségét is ő teremtette nem? Nem értem, hogy a kérdező mire akar rájönni ezzel. Nem ismeritek a történelmet? Az egyiptomiaktól vagy az inkáktól kezdve ha megnézed mindig a hatalomra ment ki a játék, arra, hogy egy kis csoport kényelemben tudjon élni, szenvedés nélkül. Azóta is ez megy, most is megvan a felső 10.000. Nem tudás van. Ebből ered a gonoszság. Mi a nem tudás? Az a nem tudás, hogy azt hiszik a halállal vége lesz mindennek. Azt hiszik,hogy csak ez a világ létezik úgyhogy gyorsan mindent megakarnak szerezni, tapasztalni, kiélni. A sátán csak metafora, ezt nem tudja befogadni az agyatok és ezért agyaltok baromságokon. Rossz a megértés, rossz a kérdés, rossz a válasz. Ezt is a gazdagok intézték. Rossz oktatás - tanulatlan emberek - tátongó kielégíthetetlen vágy a szívben - fájdalom - irigység - harag, így születik a gonoszság. Nem úgy, hogy suttog a füledbe a patás. Kábítószer nélkül ilyet nem értem, hogy lehet kitalálni 😂 Ádám, Éva, a paradicsom, a Sátán ez mind metafora. Ádám és Éva elvoltak a paradicsomba. Nem tudtak semmit csak azt, hogy Isten teremtette a világot és kész. Aztán jött a sátán, jöttek a kérdések. Elhagyták a paradicsomot, válaszokat kerestek és végül visszatértek a paradicsomba. Ez minden ember útja. Az út végén újra visszatérsz istenhez. “Mikor elindultam a fák fák voltak, a hegyek hegyek. Az igazságot keresvén rájöttem a fák nem csak fák, a hegyek nem csak hegyek. Utam végeztével a fák újra fák lettek, a hegyek újra hegyek, de már nem ugyan úgy. Dehát ha nektek még mindig a sátánis verzió jön be akkor tanulmányozzátok azt, csak legyetek együttérző emberek, engem aztán nem érdekel. Ennyi erővel amúgy valami még régebbi vallást is lehetne választani. Úgysincs fejlődés soha. A 21. Századi ember még mindig ott tart, hogy fél a mumustól, beszarás. Szerintem én béka nyalogató sámán leszek. Az is jobb ennél a baromságnál.
2022. nov. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

“Mikor elindultam a fák fák voltak, a hegyek hegyek. Az igazságot keresvén rájöttem a fák nem csak fák, a hegyek nem csak hegyek. Utam végeztével a fák újra fák lettek, a hegyek újra hegyek, de már nem ugyan úgy."


Ez mit takar? Mire hasonlat?

2022. nov. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Ez minden ember útja. Az út végén újra visszatérsz istenhez."


Ha jól értem te ilyen filmszerűen képzeled el az életet, vagy történetszerűen, vagy így éled? Mennyire játszik itt szerepet a képzeleted?

2022. nov. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Ádám és Éva elvoltak a paradicsomba. Nem tudtak semmit csak azt, hogy Isten teremtette a világot és kész."


És mit tudták Istenről pontosabban? (Ha semmit akkor, mivel Isten kíváncsinak teremtette, tudva volt a kimenetel, sátán nélkül is)



"Aztán jött a sátán, jöttek a kérdések."


Milyen kérdések?



"Elhagyták a paradicsomot, válaszokat kerestek és végül visszatértek a paradicsomba."


Milyen választ találtak és mikor tértek vissza? Erről még nem hallottam hogy visszatértek..

2022. nov. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9 mi vagyok én lexikon neked? Lehet tanulni, vannak könyvek. Van jobb dolgom is mint felszínes hívőknek magyarázni.
2022. nov. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!