Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Zsidók! Úgy tudom, ti "gyülöli...

Zsidók! Úgy tudom, ti "gyülölitek" a keresztényeket. Azokkal a keresztényekkel hogy álltok, akik izrael pártiak, vagy cionisták?

Figyelt kérdés
Csak megtűritek, vagy mi?

2022. okt. 10. 12:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ost9ba sztereotipia..
2022. okt. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

#1 Keresztényként is egyet kell értenem veled.

Jó lenne, ha ezt az ostoba általánosítást elfelejtené mindenki.

Kb. ugyanakkora a logika benne, mintha azt kérdezném, hogy szőke kék szeműek úgy tudom, utáljátok a vörösöket, de miért? (szőke, kék szemű vagyok).

Mindenhol vannak szélsőséges gondolkodásúak, de ez nem jelenti azt, hogy mindenki az lenne.

2022. okt. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Akkor helyesbítek, és azokhoz a zsidókhoz szól, akik így is vannak vele.
2022. okt. 10. 13:14
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

"Zsidók! Úgy tudom, ti "gyülölitek" a keresztényeket."


Rosszul tudod - honnan vettél ilyen hülyeséget?

Több zsidó barátom van. Vallásuk nem az elején

derült ki. Általában véletlenül, mert az emberek

vallása nem nagyon érdekel. Ha valaki az arcomba tolja

vallástól függetlenül - menekülök.

2022. okt. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
#4 ha hosszú ideig nem verted észre, hogy zsidók, akkor kérdéses, hogy mennyire tartják a hitüket. A legtöbb zsidó mára már a tórára oda se fordítja a fülét. Sokan pedig nagyobbra tartják a talmudot mint a tórát... azért ha valaki erős vallásos zsidó, azt hamar észre lehet venni.
2022. okt. 10. 14:09
 6/14 anonim ***** válasza:

#5 A keresztények között is egyre kevesebben tartják a hitüket.

Engem megkereszteltek, voltak kisebb-nagyobb fellángolásaim a hitélet felé, de aztán különböző okok miatt alább hagytak. Pedig felnőtt fejjel első áldoztam, bérmálkoztam szabad akaratomból.

2022. okt. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Azok úgy zsidók, ahogy ma keresztény a keresztény. Langyos, vallását csak hobbiként élik meg és annak is tekinti. A napjainkban a keresztény szintén nem keresztény, ahogy a legtöbb zsidó sem zsidó, és méghozzá azért nem, mert a vallásukat követik és nem az istent! Az egyik zsidó azt mondta, hogy a zsidók azért élnek, hogy szolgálják az istent, amit pedig az emberiség rosszul tud, hogy a kereszténység nem egy külön vallás, hanem a zsidóságon belül egy irányzat, ami nem mindegy. Nem hiába van az megírva, hogy vad olajfa létünkre, beoltattunk az szent olajfába.


"Ha pedig némely ágak kitörettek, te pedig vadolajfa létedre beoltattál azok közé, és részese lettél az olajfa gyökerének és zsírjának; •

Ne kevélykedjél az ágak ellenében: ha pedig kevélykedel, nem te hordozod a gyökeret, hanem a gyökér téged.

Azt mondod azért: Kitörettek az ágak, hogy én oltassam be.

Úgy van; hitetlenség miatt törettek ki, te pedig hit által állasz; fel ne fuvalkodjál, hanem félj;

Mert ha az Isten a természet szerint való ágaknak nem kedvezett, majd néked sem kedvez."

Róm 11,17-21

2022. okt. 10. 14:16
 8/14 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek - akármennyire vallásosak is nem akarnak úgy győzködni mind a keresztények.

Keresztényektől már kaptam lenézést a hitetlenségem miatt.

2022. okt. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Még az lemaradt, hogy én nem vagyok se cionista, se izrael párti.


#8 a hitetlenség sehogy sem jó, mert az a pusztulással egyenlő. A vallásos ember testi és valóban le is nézi a másik embert, de Jézus nem így tanította, az viszont még van mondva, hogy akik hitben vannak és megtagadják a hitet, azokat kerülni kell. Ha valaki int valakit, hogy az istenre figyeljen az nem egy rossz dolog.

A kereszténység alapvetően térítő, ami nem véletlenül van így, mert ha kegyelem adatott az embereknek az isten, hogy üdvösségre tudjanak jutni, akkor nyilván az ember is és különösen a kegyelmet adó istent is az fogja érdekelni, hogy minnél többen ott legyenek a megmenekültek közt. "Vessétek el magatoktól minden vétkeiteket, melyekkel vétkeztetek, és szerezzetek magatoknak új szívet és új lelket; • Miért halnátok meg, oh Izráel háza!?

Mert nem gyönyörködöm a meghaló halálában, • ezt mondja az Úr Isten. Térjetek meg azért és éljetek!"

Ezék 18:31-32

- ez nyilván nem csak a testi Izraelhez szól.


"Nem késik el az ígérettel az • Úr, mint némelyek késedelemnek tartják; hanem hosszan tűr érettünk, nem akarván, hogy némelyek elveszszenek, hanem hogy mindenki megtérésre jusson."

2Pét 3,9

2022. okt. 10. 14:32
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem "a zsidók" gyűlölik a keresztényeket, csak te olyan hiszékeny vagy, hogy elhiszel minden szélsőjobbos antiszemita konteót. Vannak olyan emberek, akik gyűlölik a keresztényeket, egy részük zsidó, de a többségük nem zsidó.

Személyesen is ismerek zsidókat, az egyik konkrétan a családunk barátja. A világon semmi baja nincs azzal, hogy mi keresztények vagyunk.

2022. okt. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!