Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent az, hogy agnosztiku...

Mit jelent az, hogy agnosztikus? Megkérdeztem egy lányt mi a vallása. Ezt mondta(?)

Figyelt kérdés

2022. okt. 20. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
2022. okt. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
2022. okt. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Ha visszakérdezel, tök jót beszélgettetek volna.
2022. okt. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Se ez, se az

egyrészt, másrészt:)

2022. okt. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A dr pepper pl egy agnosztikus ital: se citromlé, se kóla.
2022. okt. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 szp72 ***** válasza:
100%
Agnosztikus = tudatlan, vagyis aki nem állítja, hogy nincs Isten, de azt sem, hogy van, azaz bevallottan nem tudja.
2022. okt. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Legkönnyebben valóban úgy lehet megfogni a dolgot, ahogy itt előttem is megtették, vagyis a "létezik-e Isten" kérdés segítségével:

A hívő azt mondja van.

Az ateista azt mondja nincs.

Az agnosztikus pedig azt mondja hogy nem tudja és valószínűleg nem is tudhatja.


Ez valahol egy gondolkodásmód, vagy világszemlélet is, nálam legalábbis az. Illetve könnyen párhuzamba lehet hozni a tudományos szemléletmóddal, hiszen ez is arra épül, hogy tapasztalás és a bizonyítás az ismeret alapja. Isten létezését se cáfolni, se bizonyítani nem lehet tudományosan, tehát a tudományos álláspont voltaképp az agnosztikus álláspont.


Létezik egyébként olyan kategória is, hogy "agnosztikus teista", én például jobb pillanataimban ilyen vagyok. Ennek röviden az a lényege, hogy "Isten (vagy akár több isten) léte valószínűbb, mint a nemléte ..de biztos nem lehetek benne hiszen nincs rá bizonyíték". ...Szóval ez ilyen: nem tudom, de a téteimet azért inkább oda tenném, hogy van (vagy vannak), biztos ami biztos.XD


Esetemben egyébként ez tényleg párosul egy ilyen általános szemléletmóddal. Számtalan vallási, politikai, üzleti, kulturális, stb. szervezet, vagy mozgalom

jön nap mint nap szembe az emberrel és mind azt állítja, hogy ők bizony tudják a tutit. ...Szerintem meg rohadtul senki nem tudja a tutit, legfeljebb az Isten, ha van. Voltaképp semmit sem tudhatunk, csak feltételezhetünk. Persze pl. azt hogy létezik gravitáció és engem ez tart a földön ...ezt nevezhetjük egy nagyon erősen megalapozott feltételezésnek. :)

2023. febr. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!