Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit csináljak egy üveg szentel...

Mit csináljak egy üveg szentelt vízzel?

Figyelt kérdés
Önmagam katolikus vagyok, és az egyik ismerősöm hozott nekem ajándékokat egy zarándokhelyről. Ebben viszont benne van egy üveg szenteltvíz is. Tanácsot szeretnék kérni, hogy ezzel mit illik/szokás csinálni.

2022. nov. 2. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk van kicsi, fali szenteltvíztartónk. Oda lehet beletenni. Van, aki vízkereszt után mindig visz haza. Ugyanúgy szokás használni, mint templomban: amikor kimész és amikor bejössz. A keresztségünkre emlékeztet mindig a szenteltvízzel való keresztvetés.
2022. nov. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
16%

Ismeretlen forrásból származó vízzel óvatosan. Szóval a Teremtőt és Jézust kérve felszentelni "újra" a vizet, majd a vízzel megáldva, kispriccelgetve megszentelni a lakást lenne a tippem, közben hálát adva a Teremtőnek, és a barátnak, mindenkinek a legjobbakat kívánva.

Persze nekem fogalmam sincs hogy melyik egyház mit privilegizál magának, mit szabad, mit nem, én csak mint a Teremtő egy apró része, jelzem hogy ezt megteheted.

2022. nov. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Keresztvetéshez ima előtt mindenképpen ajánlom. Egy szentelmény és mindenképp jó ha ezzel vetsz keresztet ha más nem este amikor összegzed a napot.
2022. nov. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
18%
Keresed ki a Bibliában, hogy mit szokás csinálni a szentelt vízzel! Ja, hogy nincs benne?! Ez válasz is a kérdésedre. Szóval, nyugodtan locsolj meg vele egy virágot, úgy legalább lesz némi haszna is.
2022. nov. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy dolgot biztos ne csinálj. Ne kövesd Karácsony Gergely példáját és NE PISILJ BELE.
2022. nov. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Igyál meg mindennap 3 kortyot belőle míg elfogy.
2022. nov. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!