Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz, hogy minél jobban...

Igaz, hogy minél jobban harcolnak az antiszemitizmus ellen, az antiszemitizmus annál erősebb lesz?

Figyelt kérdés

Felkerestem ezügyben három nagy gondolkodó mondását:


Aminek ellenálsz az nem csupán fennmarad, hanem még nagyobbra nő.

Carl Jung


Bármi ellen is harcolsz, az erősebbé válik: és aminek ellenálsz az fennmarad.

Echart Tolle


Nem harcolhatunk valami ellen, annak semmi értelme

Wass Albert


2022. nov. 3. 20:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem.
2022. nov. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ahogy az idezetekben all, igen, mas dolgok eseten is igy van.


Pl. az LMBTQ, BLM aktivistai felolem fel is fordulhatnak, pedig mielott letezett ilyen agymenes, nem volt bajom a "masakkal" es a nem-feherekkel.

Ugyanez a kornyezetvedelem es az allatok szeretete. Habar nyilvan nem szemetelek, vagy nem bantom az allatokat, de nem fogok olyan dolgokert harcolni, amit ugy akarnak ram eroltetni, hogy ertekes festmenyeket rongalnak, vagy vegetarianusok uvoltoznek hust evo emberekkel.

2022. nov. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ez a vonzás törvényének 12 alap igazságának egyik pontjából következik:

1. A tiltás létrehoz.


2. A tagadással állítasz.


3. Aminek ellenállsz, az hat rád.


4. Amitől félsz, az bekövetkezik.


5. A teremtéshez tér kell.


6. Ami téged vonz, azt te is vonzod.


7. Amit elfogadsz, attól teret kapsz.


8. Amiről van egy képed, arra képes vagy.


9. Csak akkor kaphatod azt, amit akarsz, ha tudod mi is az.


10. Nem kell, hogy kutass a szeretet után, amikor abból vagy.


11. A karma titka:” Ami körbe megy az körbe jön”.


12. Amit megosztasz másokkal, azt meghálálja az Univerzum.

2022. nov. 3. 20:21
 4/13 anonim ***** válasza:
Az "antiszemitizmus" okát kéne megszüntetni, az csak egy tünet.
2022. nov. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ez nem csak az antiszemitizmusra igaz, hanem mindenre. Ha valakinek elnyomod a hangját erőszakosan (akár pl az antiszemita hangokat) az nem felhagy az ilyen gondolataival, hanem pont hogy belemenekül és radikalizálódik. Igazak az idézetek.
2022. nov. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Egy filozófustól (sajnos a nevét elfelejtettem) olvastam ezt az idézetet:

"Egy eszmének azok teszik a legnagyobb szolgálatot, akik üldözik."

Elgondolkodtam, van benne igazság.

2022. nov. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Szóval, ha valaki(k) üldöz(nek) egy vallást vagy eszmét, azzal jót tesznek annak a vallásnak, vagy eszmének.


A keresztényüldözések erősítik a kereszténységet. A zsidóüldözések erősítik a zsidókat.

A nácik üldözése erősítik a nácizmust.

2022. nov. 3. 22:00
 8/13 A kérdező kommentje:

A drogellenes kampányok, még több drogot és drogos embert eredményeznek.


A legtöbb amit tehetünk, azokkal a dolgokkal amik károsak számunkra, hogy nem csinálunk semmit azzal dologgal ami káros a számunkra. Nem lehet elpusztítani, nem lehet eloltani a tüzet, csak olajat önteni rá. Viszont annyit még tehetünk, hogy az ellenkezőjét támogatjuk.

2022. nov. 3. 22:12
 9/13 anonim ***** válasza:

#6 vagyok.

Igen, a kereszténység kiváló példa erre.


Az első századokban a keresztényüldözések megerősítették és elszánttá, gyakorlatilag fanatikussá tették a keresztényeket. Egy csomó vértanút ismerünk ebből az időből. Ma vajon hány ember áldozná életét hitéért, nézeteiért? Ma pont az a baj, hogy papíron rengeteg ember nevezi magát katolikusnak vagy más keresztény felekezethez tartozónak, aztán ez kimerül abban, hogy tizenöt évvel ezelőtt egyházi esküvője volt, azóta meg nem is volt templomban. De a papok részéről is sokszor elszomorító a helyzet. Pl. gondoljunk bele, hogy ha az őskeresztények idejében a gyülekezet valamelyik ékesszóló tagja (akkor még nem voltak papok) szexuális aktusra kényszerített volna gyerekeket, vajon hogyan reagált volna a közösség? Aligha próbálta volna a többi elöljáró eltussolni az ügyet! Undorral, megvetéssel és felháborodással vetették volna ki maguk közül!

2022. nov. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Valami ellen nem fogok harcolni.


Eddig azt gondoltam, hogy a kálisó ellen létre kellene hozni egy szervezetet, hogy betiltsuk a kálisót tartalmazó sók árusítását.

Azon gondolkodtam, hogy büntetéseket kellene kiszabni rájuk, akik kálisót tartalmazó sót árusítanak.


De hülye voltam, ezzel csak felerősíteném őket. Gyakorlatilag, annyira felerősíteném őket, hogy huhú, gyakorlatilag nekik tennék jót.


De ez a sz*r kálisó mérgező és ott árulják a neten, meg boltokban.


Nem tudunk semmit tenni azért, hogy ne árulják.

2022. nov. 3. 22:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!