Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus mit szólt volna a...

Jézus mit szólt volna a középkori keresztes hadjáratokhoz?

Figyelt kérdés

2022. nov. 12. 11:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Valószínűleg megölték volna őt is szóval semmit.
2022. nov. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Nem valószínű, hogy Jézus támogatja, ha valaki kinyír egy csomó embert, aztán Jézusra fogja.
2022. nov. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
77%
Azt hogy: "Nem figyeltetek arra amit mondtam, he? NE ÖLJ!"
2022. nov. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%

A középkori keresztes hadjáratok célja az volt, hogy az elnyomás alatt élő keresztényeket felszabadítsák. Akkor tájt a szentföldi keresztények (és zsidók) másodrangú állampolgárok voltak, nem illették meg őket jogok, a muzulmánok büntetlenül ölhették őket. A keresztény zarándokokat gyakran kifosztották, sőt meggyilkolták. E mellett Bizánc is kérte a nyugat segítségét az agresszor muzulmánokkal szemben.

Tehát a cél alapvetően nemes és jó volt, sok ilyenről olvashatunk a Bibliában is.


Aztán a megvalósítás siklott félre sokszor, az emberi gőg, kapzsiság, erőszak gyakran felülkerekedik a nemes és jó dolgokon. Az ilyet Jézus biztos ellenzi.

2022. nov. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
21%

"Én pedig azt mondom nektek, hogy ne szálljatok szembe a gonosszal, hanem annak, aki arcul üt jobb felől, tartsd oda másik arcodat is." (Máté 5:38)


"Szeressétek ellenségeiteket, és imádkozzatok azokért, akik üldöznek titeket, hogy legyetek mennyei Atyátoknak fiai, aki felhozza napját gonoszokra és jókra, és esőt ad igazaknak és hamisaknak." (Máté 5:44)

2022. nov. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%
"Ne gondoljátok, hogy békét jöttem hozni a földre. Nem békét jöttem hozni, hanem kardot. Azért jöttem, hogy szembeállítsam az embert apjával, a leányt anyjával, a menyet anyósával. Az embernek a tulajdon családja lesz az ellensége."
2022. nov. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
43%

#5

"Ne gondoljátok, hogy békét hozni jöttem a földre. Nem azért jöttem, hogy békét hozzak, hanem kardot."


Azért egy mondatra ne próbáljunk egy egész teológiát felépíteni, mert könnyen lesz egy másik mondat, ami cáfol téged.


Jézus az általad idézett versekben magáról az egyénről beszél. Az elsőt ráadásul valószínűleg képletesen érti. A keresztes háborúk pedig pont azért indultak, hogy az üldözötteket megsegítsék.

2022. nov. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
56%

#6

Na úgy látom, hogy egyre gondoltunk, nekem is egyből ez jutott eszembe.

2022. nov. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
40%
Nagyon jo, aktuális kérdés. Mikor is volt az utolso keresztes háboru?
2022. nov. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
56%
Ha jól tudom, amikor a törököt kiűzték Magyarországról.
2022. nov. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!