Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istennek szüksége van ránk?

Greenharcossss kérdése:

Istennek szüksége van ránk?

Figyelt kérdés
Ha nincs, miért nincs?

2022. nov. 15. 15:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
31%
Mert van Isten? 😄
2022. nov. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
25%
Mindenki döntse el magának hogy vane isten van nincs. Tudjuk hogy miből áll a szervezetünk (vízből, szénből,stb.)de még se tudunk elő állítani életet pl egy baktéruimot, valami kell törénjen. Erre válaszoljatok ateisták.
2022. nov. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
2%

Én úgy válaszolok, mint keresztény (Római Katolikus). Én úgy hiszem, hogy Istennek van egy nagy terve, amihez mindenkire szüksége van. Sokszor gondolkodtam azon, hogy Isten olyan hatalmas, miért teremtette meg az embereket, akik megbántják, elfordulnak tőle.

Szerintem azért teremtett minket, mert meg akarta osztani végtelen szeretetét mással is. Azért küldte el a Földre egyszülött Fiát, hogy megváltson minket bűneinktől. Mi ez, ha nem szeretet.

Istennek van egy üdvösségterve, melyhez minden emberre szüksége van, hiszen azt szeretné, hogy mindenki üdvözüljön, és mindenkivel ,,kezet rázhasson" majd a Mennyei hazában.

2022. nov. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
91%
#3 ezt mivel igazolod?
2022. nov. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
33%

#4 Ezt nem lehet igazolni. A hit ettől szép, és ezért nem tudás, mert nem tudom bizonyítani. Nem lehet bizonyítani, hogy létezik Isten, de azt sem, hogy nem.

Én, személy szerint megtapasztaltam, hogy mennyire szeret, így hiszek Benne.

Illetve válaszom a véleményemet tükrözi, a felfogásomat, nem bizonyítható állítást. Lehet, hogy egy ruhára azt mondod, hogy csúnya, én meg, hogy szép, ez egy vélemény, így nem lehet belekötni.

Nem szeretnék vitázni arról, hogy van-e Isten, mert semmi értelme nincs, valaki hisz Benne, valaki nem. Ezek a viták gyorsan elfajulnak, de semmi eredményük nem lesz. Tiszteletben tartom, ha más azt állítja, hogy Isten nem létezik, de szeretném, hogy tisztában tartsák azt, hogy én hiszek benne, és szerintem létezik, és nagyon szeret mindenkit.

2022. nov. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
46%
#5 igazad van a hittel kapcsolatban, nagyon boldog vagyok hogy megtaláltad a te utadat :)
2022. nov. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Demion ***** válasza:
31%

#2

"Tudjuk hogy miből áll a szervezetünk (vízből, szénből,stb.)de még se tudunk elő állítani életet"


Még nem, de már nincs messze.

[link]

2022. nov. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
0%
#7 bocsánat hogy megszülettem
2022. nov. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Kicsit eltértünk a témától
2022. nov. 15. 17:52
 10/19 anonim ***** válasza:
15%
Igen. Isten elhatározta hogy megismeri önmagát, és ezt rajtunk (is) keresztül teszi.
2022. nov. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!