Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem megy oda valaki...

Miért nem megy oda valaki erőszakosan ahhoz az etióp templomhoz, ahol állítólag a frigyláda van, megnézni, hogy mi van ott?

Figyelt kérdés

Egyszerűen ki lehetne deríteni, hogy mi van azokon a bizonyos falakon, függönyökön, kapukon belül a legbelső szentélyben.


Közvetlenül legbelül csak egy szerzetes védi, kijjebbről pedig csak egy csomó szerzetes, pap, meg vezető pap. Szóval csak vallási személyek vannak körülötte.


Miért nem megy valaki végre oda erőszakkal, hogy megnézze, mi van ott?



2022. nov. 18. 19:18
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
Tibetről is hallottam már, hogy lehet hogy oda vitték Kínán keresztül. De mondjuk én nehezen hiszem el, hogy a sok évszázad alatt egyik szerzetesnek sem jutott eszébe benézni oda. Ha mást nem, legalább leporolni néha a ládát, megnézni nem rágták-e meg a patkányok vagy a csótányok a mannát, vagy ilyesmi. Hogy őrzöl valamit, amit nem is látsz? Elég fura.
2022. nov. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
Szerinted mi lehet benne?
2022. nov. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

#11.

Eredeti helyén sem láthatta mindenki, csak a főpap, az is csak bizonyos alkalmakkor.


A láda arannyal van mindenhol vastagon borítva (ezt biztosan tudjuk, mivel a Biblia elég pontos leírást ad a kinézetéről), így nehézkesen.


Eredeti helyén sem nyitották fel a fedelét soha. A filiszteusok állítólag egyszer ellopták, de gyorsan vissza is vitték, mert hámlani kezdett a bőrük, hullott a hajuk, sokan megbetegedtek és meg is haltak. Egy másik történet szerint azonnal szörnyedt halt, aki méltatlanul nyúlt hozzá.


Szóval a hitük szerint indokolt, hogy soha nem látják.

2022. nov. 18. 22:55
 14/32 A kérdező kommentje:
Azon túl, hogy állítólag a Napnál hétszer vakítóbb a fénye az aranynak rajta.
2022. nov. 18. 22:56
 15/32 A kérdező kommentje:

#12.

Nyilván a felsoroltak vannak a frigyládában, csak nem tudjuk hogy hol van az eredeti.

2022. nov. 18. 22:57
 16/32 anonim ***** válasza:
Szerintem Tibetben lesz, én ezt tartom a legvalószínűbbnek.
2022. nov. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

#16.

Miért lenne ott?


Soha nem hallottam még...

2022. nov. 18. 23:13
 18/32 anonim ***** válasza:
Ez is erősíti hogy ott lehet. Hol gondolnád a legkevésbé legyen? Hát Tibetben! Ki a fene akarna felcipelni egy olyan dögnehéz ládát a legmagasabb hegy tetejére? Na látod csak! Így kell eldugni a világ szeme elől.
2022. nov. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
Egy hamisítvány van ott
2022. nov. 19. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

#19.

Ezt addig nem tudhatjuk, ameddig senki sem látta, még csak puszta szemmel sem.

2022. nov. 19. 02:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!