Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A zsidó vallás hisz a reinkarn...

A zsidó vallás hisz a reinkarnációban?

Figyelt kérdés
Ez a tan elfogadott a zsidók körében? Vagy csak néhány szektában? Olvastam a gilgulról és ez olyan mint a reinkarnáció, a zsidók elvileg ebben hisznek.

2022. nov. 21. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hisznek benne.
2022. nov. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De a wikipédián azt olvastam, hogy valami kabbalában hisznek a zsidók
2022. nov. 21. 22:27
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet rosszul olvastad, vagy az olvasottakat rosszul értelmezted, manapság gyakori.

Vannak olyan zsidók, akik hisznek az ezoterikus kabbalában, de nem túl sokan. Tehát állításod úgy lenne igaz, hogy "valami kabbalában hisz néhány zsidó". Ebben van szó reinkarnációról, ha nem is pont olyanról, mint a keleti vallásokban, viszont a Tórában nem szerepel ilyen tévtan (ha már a Tórára hivatkoztál).

2022. nov. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3 mas és akkor ez a kabbalah mi? Azt láttam hogy a 13.században jött létre.


Akkor a zsidó mainstream nem hisz a reinkarnációban?

2022. nov. 21. 22:47
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem hisznek benne, mivel a héber Biblia nem tanítja, sőt pont ellentétes tanok szerepelnek benne.
2022. nov. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Van aki hisz benne, akár történetet is tud, amit a reinkarnációval magyaráz, a többség nem hisz benne.

"akkor ez a kabbalah mi?"

[link]

2022. nov. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A kabbala hisz benne. Gilgul néven.
2022. dec. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!