Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért énekelve olvassák a...

Miért énekelve olvassák a Tórát a zsidók?

Figyelt kérdés

2022. nov. 29. 15:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Voltál már misén? A katolikus pap is énekelve beszél.
2022. nov. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
#1 Már évtizedek óta nem, legfeljebb ünnepibb alkalmakkor.
2022. nov. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#1 sajnos egyre kevesebbet.. Hallottam olyat is hogy volt ahol lement egy egész év füstölés nélkül, hát még akkor az énekelve olvasott olvasmányok, vagy mondott szövegek.. Érdekes állapotok uralkodnak manapság hogy úgy fejezzem ki magam.
2022. nov. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

(#1)

#2-3 Érdekes. Én nem vagyok katolikus, csak ünnepekkor, amiket kisfalusi rokonoknál töltünk, be szoktunk járni misére, mert ott csak katolikus templom van. Ott a sima miséket is éneklik, de tény, hogy kicsi, régi közösség.

2022. dec. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kérdés, mit értesz a misék éneklése alatt. Alapból azt, hogy a pap a szöveg meghatározott részét recsitálja, vagy azt hogy a hívek meghatározott időnként énekelnek?
2022. dec. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt, hogy a pap nagyon sok mindent énekelve mond. Nem konkrét dalok énekléséről beszélek (ami persze szintén jelen van).
2022. dec. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!