Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz, hogy az általunk ismert...

Igaz, hogy az általunk ismert Biblia a teljes írásnak csupán az 1%-a, és a maradék 99% szigorúan titkosított, mert elég meglepő dolgokat is tartalmaz?

Figyelt kérdés

Kezdve azzal, hogy Jézus életéből valamivel kevesebb, mint 30 évről teljes sötétség van.


Hallottam az interneten, hogy a vatikáni levéltárban őrizhetik a Biblia nagy részét, amit nagy eséllyel soha senki, még a pápa sem fog látni, mivel eléggé különös dolgok is benne vannak.


Tényleg igaz lehet? :-O



2022. nov. 29. 19:46
1 2 3 4
 1/35 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
85%

Hát ez tuti nem igaz.


Most képzeld el hogy a vatikán feje nem tudja mert tiltja neki a vatikán, de a neten valami fotel harcos bezzeg tudja...

2022. nov. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
97%

Mi értelme lenne?

Jézus halála után évtizedekig nem született semmi, ami fennmaradt volna a mai tudásunk szerint. Mégis hol őriztek volna több százezer oldalnyi művet, amikor a kereszténység még üldözött vallás volt? Ki írta volna meg őket?

2022. nov. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
98%

"Hallottam az interneten"

. Az igen..

2022. nov. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
96%
Persze, én meg azt hallottam, hogy a Szíriuszról jöttünk, szóval a te állításodnak is igaznak kell lennie.
2022. nov. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim válasza:
43%

Félig igaz, mert a Biblia maga az eredeti szövegnek a mismásított, akkori értékek szerint átalakított verziója; az eredeti szöveg valóban teljesen mást mond.


Biztos vagyok benne, hogy ezt a felsőbb hatalmak tudják. Ha tudsz angolul, ajánlom figyelmedbe a "The Adam and Eve Story" című könyvet, az 50-es években titkosítva lett, 2012 környékén kiadták a felét cenzúrázva, és idén kiadták a teljes könyvet (bár ki tudja, mi hiányzik még belőle, mindenesetre most már nem hiányoznak belőle lapok meg bekezdések, mint amikor az eredeti cenzúrázott verziót olvastam).

2022. nov. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim válasza:
47%

Egyébként #1, nem arról van szó, hogy nem tudja, hanem hogy ezt az infót nem mondhatják el a tömegeknek, ahhoz már túl késő van. Képzeld el a káoszt meg a háborúkat, ha kiderülne, hogy minden vallás hamis lábakon áll, és semmi nem úgy van, ahogy azt eddig a mélyvallásosak (ami valamilyen formában a legfejlettebb országok nagyrésze, lásd USA) hitték a Bibliájuk, Koránjuk, stb alapján.


Az érzékenyítés már történik, lásd ilyen infók szivárogtatása, a fent említett könyv rendes kiadása, de nem állhat a világ elé a pápa és mondhatja, hogy "csá, igazából az Egyház Istene nem létezik és soha nem is létezett, Jézus meg csak egy szerencsétlenül járt korabeli zseni volt", abból katasztrófa lenne.

2022. nov. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
78%

" Képzeld el a káoszt meg a háborúkat, ha kiderülne, hogy minden vallás hamis lábakon áll, és semmi nem úgy van, ahogy azt eddig a mélyvallásosak (ami valamilyen formában a legfejlettebb országok nagyrésze, lásd USA) hitték a Bibliájuk, Koránjuk, stb alapján."


Elöször is nem lenne semmilyen hábórú. Miért lenne?

Max tömeges hite hagyás. Ha valaki rájőn hogy a biblia hazugság, max elmegy az ateista klubba prédikálni mint Mátyás.



Másodszor is, kettö vallás van aminek az alapja a biblia, nem pedig az összes.


Harmadjára. A korán nem döl meg adtól hogy kiderül hogy a biblia nem ugy volt ahogyan most van. Ezt szajkozza minden muszlim.

2022. nov. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
96%
Legkedvencebb konteóim főleg a katolikus-vatikán-pápa kritikus konteók. Azért vicces mert ugyanarra a világ végére vezet ahová a keresztény konteók. az apokalipszis hamar itt van a nyakunkon, ha keresztény vagy, ha nem!
2022. nov. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 Lucifer-666 ***** válasza:

Ne is haragudjba vulgáris kifejezésért, de mégis mi a .. lehetne eltitkolni?

Nem kaptam sört ezért gyűlölök most mindent és mindenkit. Bocsi....

2022. nov. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

#8.

Az iszlám, a bahá'í hit és az ókori/középkori manicheizmus is ugyanabból az ábrahámi örökségből táplálkozik, így értelem szerűen ezek is megdőlnének.


Ha nem létezik Ábrahám, Izsák, Jákob, Izmael, Mózes, Jézus és a többi próféta, igazhitű Istene, vagy teljesen más természetű, lényegű, mint ahogy azt a nyilvános Szentírásokból tudjuk, akkor az iszlám Istene sem létezik, vagy teljesen más, hiszen Mohamed prófétának az az Isten nyilatkoztatta ki magát a Korán szerint, aki a korábbi prófétáknak is. Szóval valami hatalmas kaki lenne a palacsintában mert vagy Mohamednek is teljesen más volt az Istene, vagy pedig Mohamed Istene mégsem az, aki a korábbi prófétáké.


Ha az egész teljesen máshonnan ered, az egész teljesen más, akkor az kihatással lenne minden ábrahámi hitre.

2022. nov. 29. 21:53
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!