Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha nem tartozom semmilyen...

Ha nem tartozom semmilyen valláshoz, nem vagyok megkeresztelve, akkor vallásos temetésem sem lehet, igaz?

Figyelt kérdés

A család fele vallásos, a másik fele nem. Meglepő módon a zsidó (származásilag) nagyapám katolikus templomi búcsút kapott paptól és nem emlékszem, hogy ő valaha katolikus lett volna, csak ez volt a legközelebbi templom.

Esküvőnél úgy tudom számít, hogy hova tartozol felekezetileg, ha templomi-papos esküvőt szeretnél, de temetésnél már ezek szerint mindegy, van van erre bárilyen protokol és nekem is tarthatja a búcsúztatót és a temetést pap és beszélhet olyan dolgokról, amikben életemben nem is hittem?

Nem mintha számítana halálomban, csak elgondolkodtam.


2022. dec. 5. 10:02
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
Nyugodj meg, nincs az a pap, aki egy ateista sírja fölött arról fog szónokolni, hogy milyen Istennek tetsző életet élt a drága megboldogult. Nyugodtan hívhatod te is a párttitkár úrat oszt majd élteti Kádár elvtársat a temetéseden.
2022. dec. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet katolikus temetésed, hacsak:

- nem nyilvánítod ki halálod előtt, hogy nem szeretnél egyházi temetést

- vagy ha közbotrányt okozna az egyházi temetésed (mert mondjuk nyíltan eretnek, szakadár voltál és életed végig ebben maradtál)

-vagy pl. hamvasztásos temetés van, amit kizárólag a keresztény hittel ellentétes okból kértél (szerintem ma már ilyen nem nagyon van).


"Esküvőnél úgy tudom számít, hogy hova tartozol felekezetileg, ha templomi-papos esküvőt szeretnél"

Igen, mert a házasságkötés a Katolikus Egyházban egy szentség, amit megkeresztelt katolikusok kérhetnek, illetve egész pontosan legalább az egyik félnek katolikusnak kell ehhez lennie.

Viszont a temetés nem szentség, csak egy liturgikus cselekmény. Ezért igazából bárkinek lehet.

2022. dec. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#2: köszönöm az értelmes és informatív hozzászólást.
2022. dec. 5. 10:18
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Magyarországon még ha akarják sem lehet nem keresztény vallásos temetésed. Mert nálunk kb csak keresztény és zsidó temetők vannak. Zsidóba meg csak akkor temetkezhetsz gondolom ha papíron igazolni tudod a zsidóságod. Más esetekben marad a keresztény temető .
2022. dec. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
4-es, létezik "önkormányzati" temetés is, ha pl. az elhunytnak semmilyen hozzátartozója nincs vagy nem elérhető vagy akár nem akarja intézni a temetést. Ez esetben az illetékes önkormányzatnak kell eltemetnie az elhunytat. Részben közegészségügyi okokból, de másfelől kegyeleti okokból a polgárjog is rendelkezik erről, hogy végtisztesség nélkül lehetőleg ne maradjon senki.
2022. dec. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%
Pesten, ha a hozzátartozó nem tudja vállalni a temetést hamvasztanak.
2022. dec. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 NTBS ***** válasza:
100%
De lehet, a halálod után a szeretteiden múlik.
2022. dec. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!