Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az iszlám és keresztény...

Az iszlám és keresztény állatszimbolika között milyen különbségek vannak? Pl. mennyire gondolkodnak máshogy a menyétfélékről vagy a rókáról?

Figyelt kérdés

2022. dec. 11. 02:19
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
Inkább a macskák a különbség... Mert míg az arab világban a macska egy nagyon tiszta, szívesen látott állatnak számított, addig Európában majdnem üldözték. Megjelennek állatok hatalmi jelképként, például a nemes oroszlán, bátor farkas stb... De összességében ugyanúgy tilos volt állatot ábrázolni, mint embert.
2022. dec. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy Mohamed életét megmentette egy mérges kígyótól egy macska, és ezért nagy tiszteletnek örvendő állat, mint ahogy azt is, hogy nem ábrázolják, aminek lelke van. De ez csak képi ábrázolásra igaz, nem? Írásban már lehet.
2022. dec. 11. 16:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Kereszténységben majdnem minden állat a Sátánt szimbólizálta. Főleg a farkas ezért nem értem mit ír az első. Kivéve az oroszlánt, az isten szimboluma volt. Ami azért érdekes mert a biblia le írja hogy az oroszlán a sátán
2022. dec. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A kereszténységben az éjszakai állatoknak pocsék a megítélésük. A ló, az oroszlán, a galamb és a bárány pozitív pl.

De a keresztény kultúrák állat szimbolizmusát ismerem. Nem ez volt a kérdés.

2022. dec. 14. 11:02
 5/5 anonim ***** válasza:
3# Mondjuk a farkas résznél szó sem volt a kereszténységről, csak a macskánál említettem meg a különbséget, utána az iszlámról beszélek egészen a végéig...
2022. dec. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!