Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a katolikus papok cölibátus...

Ha a katolikus papok cölibátust fogadtak, miért nem adják el a heréiket?

Figyelt kérdés

A netet böngészve jutott eszembe a kérdés. Egy egészséges here ára 35000-50000 dollár. Magyarországon nagyjából 2000 katolikus pap van, abból kb. 800 rendelkezhet egészséges, megfelelő korú herékkel.

Ha a minimális áron számolunk, az akkor is szép összeg golyónként akár egyházi, akár jótékonysági célra.


A legtöbb misén-pl most, a karácsonyi időszakban-elhangzik, hogy a fölösleges dolgainkat ajánljuk fel a rászorulóknak. Ha elgondolkoznának ezen és ők is felajánlanák azt ami számukra feleslegessé vált, mégtöbb rászorulót tudnának segíteni.


A későbbiekben akár petíciót indíthatnánk arra, hogy már felszentelésükkor ajánlják fel a kispapok azt "amire többé nem lesz szükségük".


2022. dec. 11. 13:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%
Mert nem tudnak erről a páratlan lehetőségről...
2022. dec. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
91%

A herék nem cska arra valók, hogy szexelni lehessen...

A férfi nemi hormon (tesztoszteron) is ott termelődik, amire igen nagy szüksége van egy férfinak.

2022. dec. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
92%

Ugye nem múltál el még 10 éves?

Vagy esetleg provokálni akarsz?

2022. dec. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Tesztoszteront a mellékvesék is termelnek, valamint gyógyszerrel is lehet pótolni. Ez nem lehet kizáró ok.

Ráadásul a hívők is nagyobb bizalommal fordulnának szerintem egy olyan paphoz, aki köztudottan átesett a beavatkozáson.


Nem provokálni akarok, tényleg érdekel miért nem teszik.


Ha nem tudnak róla, akkor lehet fel kéne világosítani őket a beavatkozás előnyeiről.

2022. dec. 11. 15:41
 5/24 anonim ***** válasza:
88%

4: hát gratulálok, igazi Dunning-Kruger díjra várományos vagy! :-)))))


Nyilván egyetlen orvostudományi kutató, orvos, más biológus se jött rá erre a fantasztikus felfedezésre, egyedül te..... :-DDD

2022. dec. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
92%

#3

Nem, szerintem csak simán ennyire hülye a kérdező. Vagy ő is azon gondolkodik, hogy eladja, nehogy ilyen szellemileg roncs gyerekei szülessenek, mint ő.


Amúgy a katolikusok szerint a csonkítás is bűn, a kiherélés pedig elég súlyos csonkítás.

2022. dec. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
91%

"a hívők is nagyobb bizalommal fordulnának szerintem egy olyan paphoz, aki köztudottan átesett a beavatkozáson"

Te csak tudod, hiszen messziről látszik, hogy hívő vagy... Ja, nem.

2022. dec. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen alapon a kérdező miért nem ajánlja fel néhány használható szervét másoknak (nem az agyra gondolok)?
2022. dec. 12. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Nekem igazából egy kérdés fogalmazódott meg először a fejemben a sok másik előtt.. Mennyi szabadidőd van, hogy ilyesmin kezdesz el gondolkozni? Vagy... Miért? :D

Kellett idő, hogy realizáljam mi ez a kérdés.

Ha már itt tartunk, én keresztény vagyok, de nem igazán támogatom a cölibátust, feszegetik is már az eltörlését. Én sajnálom a papokat olyan szempontból, hogy nincs szerető családjuk, gyermekük. Tudom, hogy Istennek szentelik életüket, ami szép dolog, de az ember társas lény és ezt a fajta magányt megélni nagyon nehéz lehet..

2022. dec. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
90%

"sajnálom a papokat olyan szempontból, hogy nincs szerető családjuk, gyermekük"

Családjuk van: testvéreik, szüleik, mindenféle rokonaik.

Ha nősülhetnének, akkor a feleségüket meg a gyerekeiket sajnálhatnád (és az sokkal több ember, mint csak maguk a papok!), amikor nem élhetnének nyugodtan, hanem akár évente áthelyeznék a papot, ezért költözhetne vele az egész család, ha nem akarnák, hogy vasárnapi(? vagy inkább szombati? :) ) apuka legyen: azért évenként másik iskolába menni, mindig nulláról kezdeni a beilleszkedést nem lehet nagy öröm...

Nem hinném, hogy ha eltörölnék a cölibátust, hirtelen sokkal több pap lenne, így egyik napról a másikra megszűnne a paphiány, főleg ilyen missziós területen, mint amilyen Magyarország.

2022. dec. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!