Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyei teremtmények?

Mennyei teremtmények?

Figyelt kérdés

Vagy nem is tudom, hogy nevezzem őket.

Szóval elvileg az angyal csak egy a sok közül.

Ilyenekről hallottam: Kerubok, Angyalok, Arkangyalok, Szeráfok stb.

De elvileg még több is van. Ezekről tudnátok valamit írni?

Vagy a Bibliában hol olvashatok róluk?

Tudtommal Ezékiel írt némelyikről.

Kifejezetten azokra lennék kíváncsi, amelyek a Bibliában megjelennek.



2022. dec. 24. 10:12
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Az angyal még egy negyeidk dimenziós entitás. Most.. minden felette, akkor mennyei, mert már tudatosan szolgálja istent? Akkor én is ilyen vagyok.


Miért kéne megnevezni? Csak létezők. Testvéreink.

2022. dec. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1 Hogy mi?
2022. dec. 24. 11:34
 3/5 KZitus ***** válasza:

Szia

Az angyalok létszámáról Isten Szava elmondja nekünk, hogy több millió ilyen szellemi teremtmény létezik. Jehova Isten szolgája, Dániel látomást kapott az égi dolgokról, és ezt írta: „ezerszer ezeren szolgálának neki (Istennek), és tízezerszer tízezeren állának előtte” Dániel 7:10.

Dániel kijelentése nem csupán azt mondja, hogy sok angyal létezik. Arra is utal, hogy az angyalok Istennek végeznek szolgálatot. Ők Isten szolgái. Ezzel összhangban a zsoltáríró így énekelt: „Áldjátok az Urat ő angyalai, ti hatalmas erejűek, a kik teljesítitek az ő rendeletét, hallgatván az ő rendeletének szavára. Áldjátok az Urat minden ő serege: ő szolgái, akaratának teljesítői!” Zsoltárok 103:20, 21. Jehova teremtette őket az égben, még mielőtt a földet megalkotta volna. Amikor Isten ’alapot vetett a földnek, Isten minden angyalfiai vigadoztak’ Jób 38:4–7.

Az angyalok szellemi teremtmények — láthatatlanok, hatalmasak és intelligensek. A Bibliában, amikor szellemi teremtményről van szó, a héber mal·ʼakhʹ és a görög agʹge·losz szót „angyal”-nak fordítják. Ezek a szavak majdnem 400 helyen fordulnak elő a Bibliában. Mindkét szó jelentése: ’hírvivő’.

Az angyalok tényleg hírvivők. Talán/lehet ismered az arról szóló bibliai beszámolót, amikor Gábriel angyal megjelent Máriának. Elmondta neki, hogy bár szűz, fia fog születni, akit Jézusnak kell majd neveznie: Lukács 1:26–33. Egy angyal jelent meg néhány pásztornak is, akik a mezőn voltak. Ez az angyal kijelentette: „született néktek ma a Megtartó, ki az Úr Krisztus” Lukács 2:8–11. Ehhez hasonlóan a bibliai feljegyzések szerint angyalok vittek üzenetet Hágárnak, Ábrahámnak, Lótnak, Jákóbnak, Mózesnek, Gedeonnak, Jézusnak és másoknak is. Itt olvashatsz ezekról: 1Mózes 16:7–12; 18:1–5, 10; 19:1–3; 32:24–30; 2Mózes 3:1, 2; Bírák 6:11–22; Lukács 22:39–43; Zsidók 13:2.

2022. dec. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves KZitus(#3-as válaszoló)!


És mi a magyarázat arra, hogy a Dániel könyvéből felhozott résznél angyalokról van szó?

És nem emberekről, vagy emberek és angyalok seregéről?

2022. dec. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 KZitus ***** válasza:

#4

Köszönöm a személyes üzenetedet.

"És mi a magyarázat arra, hogy a Dániel könyvéből felhozott résznél angyalokról van szó?" - a Biblia más könyveiben kapjuk meg a választ a kérdésedre.

Például: a Judás 6 versében azt olvassuk az angyalokról:"Az angyalokat pedig, akik nem őrizték meg eredeti állásukat, hanem elhagyták a maguk megfelelő lakóhelyét, örök bilincsekben, sűrű sötétségben tartja fenn a nagy nap ítéletére."

Kikről van itt szó? Milyen angyalokról? Nos a Biblia az elején a 1Mózes 6 fejezetében ir azokról az angyalokról, akik "nem őrizték meg állásuka", vagyis lejöttek a földre, férfi testet öltöttek fel, és megházasodtak, ami nem megengedett az angyaloknak. Ez azt jelentetrtte számukra, hogy többé nem tartozhattak Isten égi családjához, Sátánhoz cstlakozva démonokká lttek.

Azért irtam ezt a történetet le, mert hasonló a helyzet ahhoz, amit Dánielnél olvashatunk az angyalokról, csak itt az ellenkező oldalt látjatjuk, amint az angyalok végrehajtják Istentől kapott feladatukat, vagyis erősitik, tanitják, próféciákat mondanak el Dánielnek. Dánielnek ez nem volt tulzottan meglepő, mivel ismerte az Irásokat, és tudta, már számos alkalommal megjelentek férfi testben az angyalok Isten földi szolgáinak, hogy ellássák Istentől kapott feladatukat. Például Ábrahámnak és Lótnak is megjelentek "férfiak", aki angyali segitséget nyujtottak számukra.

A kérdés, kétely, ami fölvetődött benned eloszlik, ha kissé jobban megismered a Bibliát (érdemes, mert a jövöd van benne) mert egy átfogó képet kapsz mind Isten, mind az angyalok tevékenységéről. Olyan ez mint egy puzzle, minél többet olvasol, minél több részlet lesz érthető a számodra, annál szebb, érthetőbb képet kapsz arról, milyen csodálatos Istenünk van, és milyen csodálatos dolgokat készit az őt szeretőknek.

pl."»Mert én jól tudom, hogy mi a szándékom veletek – ez Jehova kijelentése. – Azt akarom, hogy békében legyetek, és ne érjen csapás benneteket. Jövőt és reménységet akarok adni nektek." Jeremiás 29:11

"»Kiálts hozzám, és én válaszolok neked. Készséggel elmondok neked nagy és felfoghatatlan dolgokat, amelyeket nem ismersz.«”Jeremiás 33:3

"„Én, Jehova, vagyok a te Istened, aki arra tanítalak, ami javadra válik, aki azon az úton vezetlek, amelyen járnod kell. Bárcsak odafigyelnél a parancsaimra! Akkor olyan lenne békéd, mint egy folyó, és igazságosságod, mint a tenger habjai." Ézsaiás 48:17,18

2022. dec. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!