Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak itt az oldalon muszlimok?

Vannak itt az oldalon muszlimok?

Figyelt kérdés

2022. dec. 25. 12:54
1 2
 1/19 Lucifer-666 ***** válasza:
43%
Csak férfiak, mert a nőknek már tilos olvasni is.
2022. dec. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Időnként van.
2022. dec. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
73%

Igen. Legalább hárman vagyunk.


Időnként még más Testvéreink is itt vannak.


#1:


Egy ideig egy kedves muszlima is volt a kommentelők között.

2022. dec. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
100%

Van itt egy modernista (én)


Egy ortodox (Abdullah)


Egy konteos (más fél pipásnak hivják)


És volt itt egy nő is. (miss dzsihádnak hivták, de nem vallott dzsihadista eszméket, csak rá rakták mert kicsit olyan volt mint a konteos)


A többiekről nem tudok.

2022. dec. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Lenne pár kérdésem


Magyarként tértetek át?


Karácsonykor mit csináltok?


Tartjátok a disznóhús evés és a az alkohol fogyasztás tilalmát?


Tartjátok a ramadant?


Külső szemmel nézve a muszlimok elnyomják a nőket,ti mit gondoltok erről?


Csak és kizárólag Izrael politikája az oka egyes muszlimok antiszemitizmusának vagy van egyéb is?

2022. dec. 25. 14:41
 6/19 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
100%

"Magyarként tértetek át?"


Én annak születtem. Abdullah át tért.


"Karácsonykor mit csináltok?"


Én pl. a vér apót néztem.


"Tartjátok a disznóhús evés és a az alkohol fogyasztás tilalmát?"


Igen. Régebben azért még néhány sütit is kerültem amiről azt gondoltam hogy alkoholt tartalmaz.


"Külső szemmel nézve a muszlimok elnyomják a nőket,ti mit gondoltok erről?"


Sokan olyan eszmékre hivatkozva ártanak másoknak amiket vagy nem értenek vagy szándékosan félre értelmeztek.


Ezek akkor is elnyomnák a nőket ha épp nem az iszlám lenne a kezükben. Sokan például azért probálják ellenezni a női teologusokat, hogy ne legyen alkalmuk tanulmányozni a saját jogaikat, hanem csak is kizárolag a patriarkhálisok értelmezését magolhatják.


"Csak és kizárólag Izrael politikája az oka egyes muszlimok antiszemitizmusának vagy van egyéb is?"


Volt a próféta ideében is viszály a zsidokkal, viszont akkoriban szövetségeseik közt is voltak zsidok. Ja, nagy esélyel az izrael palesztin konfliktus volt az ami ezt létre hozhatta. A középkorban a zsidokrol nem terjedt olyan anti szemita sztereotipia hogy "hátbaszúró ellenség". Olyan terjedt hogy gabzsiak, meg ilyenek. Sokkalta ritkábbak voltak a zsido ellenes progromok, konkrétan csak egy van amiről tudok. Ezért volt akkoriban hogy hozzánk menekültek.



Illetve vannak akik személyes tapasztalat miatt rossz képet alakitanak ki roluk.


Én találkoztam Pl. egy olyannal amelyik MINDEN muszlimot ki akart dobni a kontinensről és ráadsul még a Mein Kampfot is mosdatta csak hogy a Koránt szidhassa.


De rola nem vagyok biztos hogy zsido-e vagy sem, is nem is fogok róla ki alakitani egy kollektiv képet. De van aki ki alakitana.

2022. dec. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
28%

"Magyarként tértetek át?"

Kicsit unom már 35-szörre is leírni, de egyre figyelj: nem az áttéréssel lesz gond.

Ha ki akarsz térni, azért a Saria szerint halálbüntetés jár.

Nem biztos, hogy ezt ténylegesen végre is hajtják... országtól is függ, meg az emberektől is (hogy lesz-e köztük önjelölt hóhér).

De pl. én nagyon nem szívesen élnék úgy, hogy halálbünteés legyen a fejem fölött.

2022. dec. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
#7es én zsidó vagyok,csak kíváncsi vagyok a ti világnézetetekre is,mert nagyon sok mindent lehet hallani az iszlámról. Mondjuk azt hogy nyitott vagyok felétek,a keresztények felé és a buddhista emberek felé,meg amit gondolnak a világról,de attól még nem fogok megkeresztelkedi,nem leszek muszlim sem pedig aszkéta életét élő Buddhista. Tanultam és elég jól tudom a történelmet, hallottam sok mindent az iszlámról, de valódi muszlim emberrel én még nem tudtam beszélni. Kíváncsi vagyok még arra,hogy a hazai politikai viszonyt(menekült ellenes kampányt) meg az ilyen videókat,hogy élitek meg [link] arra hogy a könyv népein kívüli emberekről mit gondoltok stb?
2022. dec. 25. 17:08
 9/19 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:

"Ha ki akarsz térni, azért a Saria szerint halálbüntetés jár."

"országtól is függ, meg az emberektől is"

Meg saria értelmezéstől is: [link]


"Kíváncsi vagyok még arra, hogy a hazai politikai viszonyt(menekült ellenes kampányt)"


Hát érthető, az emberek nem szeretnek másokkal együtt lakni. Az viszont hogy már minden muszlimot migránsokkal mosnak össze feldühitő.


"meg az ilyen videókat,hogy élitek meg"


Én kifejezetten nagy örömmel élem meg, mert látható hogy legalább halvány lila finguk van arról hogy miről beszélnek. Persze pontatlanságok vannak ebben is, például hogy nem minden iszlamista látja Daralislam kontra Daralharb-nak látja a világot vagy hogy azt gondolják hogy közvetlenül jön belöle a dzsihadizmus, de az ilyen aprobb pontatlanságok még nem vészesek ahhoz képest hogy nyugati jobboldaliakról van szó.

2022. dec. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

"Magyarként tértetek át?"


Igen.


"Karácsonykor mit csináltok?"


Családi összejöveteleken veszek részt.


"Tartjátok a disznóhús evés és a az alkohol fogyasztás tilalmát?"


Igen.


"Tartjátok a ramadant?"


Igen, igyekszem tartani.


"Külső szemmel nézve a muszlimok elnyomják a nőket,ti mit gondoltok erről?"


Nem ismerek olyan muszlimokat akik elnyomnák a nőket. Az Iszlámra inkább jellemző hogy a férfiakat és nőket nem engedi egymás felé közeledni, ezt sokan félreértik és elnyomásként értelmezik.


"Csak és kizárólag Izrael politikája az oka egyes muszlimok antiszemitizmusának vagy van egyéb is?"


Allah küldöttének (Allah dicsérje és üdvözítse) is volt egy zsidó szomszédja akinek rendszeresen ételt vitt amikor az megbetegedett.


Az Iszlám NEM szólít fel antiszemitizmusra, viszont Izrael politikája teljes mértékig elfogadhatatlan. A közönséges területrabló, más népeket leigázó cionista politika természetesen elfogadhatatlan kell hogy legyen minden muszlim számára.

2022. dec. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!