Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gyűlölöm Istent, Jézust, a...

Gyűlölöm Istent, Jézust, a hitet, az egész keresztény vallást, de vágyok is rá. Ez az ellentétes érzés lassan megőrjít, darabokra tép. Hogyan tudnám rendezni az érzéseimet?

Figyelt kérdés
2022. dec. 25. 21:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
45%
Miért gyűlőlőd Istent meg Jézust? Nincs bennük semmi gyűlöletre méltó. Nem hinni benne az más dolog, én se hiszek, de attól még nem gyűlölöm őket, semlegesek, mint pl.a spagettiszörny.
2022. dec. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 KZitus ***** válasza:
32%

Szia

Ha valakit gyűlölünk, annak oka van.

Talán az lehet, a részedről, hogy nem ismered őket. Erre nagyszerű eszköz a Biblia.

Pl. gondolkodj el azon, miért érzett igy az, aki a Zsoltárok 113 részét irta?! Csak egy oka lehetett, az, hogy nagyon jól kismerte a Teremtőjét.

Aztán azon is érdemes elmélkedned, minek a hatására alakult ki benned ez az érzés? Lehet nem is Isten és Krisztus a felelős? Ők ketten csak adnak és adnak neked naponta!

2022. dec. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
74%
Spekulálgathatunk évekig is, hogy mért utálja. De ezt a kérdező tudja megmondani aki meg eltűnt.
2022. dec. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Hogy miért gyűlölöm Istent és Jézust? Hogy miért érzek megmagyarázhatatlan haragot, ha a hit vagy a vallás a téma? Nem tudom - egyszer jött, itt volt és éreztem, hogy belül megváltozok, nincs különösebb oka.

Egész éjjel és egész nap ezen gondolkodtam magamba szálltam és erőlködtem, hogy megismerjem az okát, annyira erőlködtem, hogy majd' összeszartam magam, de még mindig nem tudom. Mégis mikor imára kulcsolom a kezem, mondanék egy fohászt, egy imát, olvasnék a Bibliából gyűlöletet érzek itt, belül a szívem környékén, nincs az a jóleső, kellemesen meleg, megnyugtató érzés mint régen. Szükségem van Istenre mégse nem tudok rágondolni gyűlölet nélkül és ez kikészít.

Félek az életem többé nem olyan lesz, mint volt és erre nincs megoldás. Valami elromlott bennem. Sokat sírtam azóta.

Nem szeretném elhagyni Istent, se nem Jézust és vissza akarom kapni a hitemet!

#5 : A Napfivér, Holdnővért én is láttam, gyerekként. Annyira nagy hatással nem volt rám, egyetlen jelenetre emlékszek - amikor Ferenc kidobálta az apja ingóságait az ablakon, gyerekként mindig arra gondoltam ezzel az apját lopta meg. A Legyetek jók, ha tudtok film nagyobb hatással volt rám, de se nem tudnék úgy élni mint Fülöp atya, se nem Ignác atya sajnos.

2022. dec. 26. 21:40
 15/21 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem tök jó hogy ezt a kérdést kiírtad, és hogy megoldást keresel, szerintem sokan vannak hasonlóan, és remélem lesz itt egy okos ember, akinek lesz rá megoldása.


Hasonló érzetekre nekem az egyik magyarázat az volt, hogy amikor valakiben megjelenik a nagyon nagy jó, a vágy az üdvösségre, akkor hasonló intenzitású negatív aspektus is feléled az emberben -mint egy akkumulátor két polusa- a nagy pozitív vágy nagy negatív gondolatokkal is jár, mint egy próba, hogy elég elszánt vagy-e, amit kezelned kell, megszelidítened, és haladnod tovább az úton.


A másik lehetőség hogy egy negatív lény folyamatos támadása alatt állsz, de Jézusra és a Teremtőre koncentrálva ezek elűzhetők.

Sok sikert kívánok! 🙏

2022. dec. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%
szia, nézz keresztény tartalmú filmeket a nicelife.com-on, halgass keresztény zenéket, menj el egy ker.közösségbe, akikkel beszélgethetsz:)
2022. dec. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

A kérdés, hogy a jó dolgokat gyűlölted meg? Pl. nem ártani másoknak, becsületesség, önuralom, stb? Tehát a gonosz dolgokat kezdted el szeretni, vagy nem erről van szó?


Ha nem erről van szó, akkor szerintem nagy gond nincs, és csak egyszerűen megijedtél, hogy mi van ha „utálod” Istent, egyfajta kényszergondolat.


Még egy lehetőség, hogy félreértelmezted a Bibliát, a vallást.

2022. dec. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

4-es vagyok

re 14

erdekes, amit irsz.

jo lenne tudni, hogy kb. hany eves vagy, es hogy pl. vallasosnak neveltek, vagy mikor hogyan volt, hogy olyan kellemes jo erzes volt az ima stb.

ha jol ertem, nincs a gyuloletednek konkret targya vagy oka?, csak valahogy nem mukodik a hited?

ahogy az ember elete soran valtozik, ugy valtozik a hite, a hitenek a tartalma, a kifejezesi formaja. lehet, hogy kinotted a regit, es meg nem talaltad meg az ujat.

olyat is hallottam mar, hogy valaki majdnem 55 evesen a (reformatus) templomban egyre gyakrabban erezte magat rosszul, depressziosnak, valami zavarta

eloszor arra gondolt, csak az adott lelkesz igehirdetesei irritaljak, ezert elment egy masik gyulekezetbe, ott is rossz volt. most ott tart, hogy talan nem hisz Istenben, de a Bibliaban biztos nem hisz ugy, mint egesz eleteben. ezzel molyol egy ideje, ami neki nagyon furcsa, mert nagyon szigoru vallasos csaladban nott fel - o maga nem volt soha annyira bigott, mint a szulei, de nem tudja hova tenni az egeszet.

szerintem ezek egeszseges valtozasok, az az illeto lehet, hogy ateista lesz, vagy csak nem fogja szo szerint Isten szavanak tartani a Bibliat, nem lehet tudni.

ha nem megy, semmikeppen ne eroltesd, hagyd, hogy az erzeseid vezessenek

esetleg mondd el Istennek racionalisan, hogy ez van, de vagysz ra, segitsen, de aztan hagyd a temat egy kicsit

esetleg elmehetsz paphoz / lelkeszhez, ha jo fej, beszelgetni

2022. dec. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

18+


illetve lehet az ilyen erzeseknek az az oka, hogy altalaban nem vagy rendben es kiegyensulyozott, es ez az ember hiteleteben is megnyilvanul.

pl. szorongo vagy depresszios ember nem tud ugy hinni, mint addig, hanem nyomasztova valik az egesz, vagy eros negativ erzelmeket el at akkor, amikor megprobal Isten jelenletebe lepni

es ha problemak rendezodnek, visszaterhet a hit is

2022. dec. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Igazatok van!

Az utóbbi időben kiüresedtem, már semmi nem tölt el örömmel, napról napra élem az életem. Többször is felmerült bennem a gondolat, hogy vége kéne legyen, hiszen ennek így már nincs értelme. Azt hiszem először az öröm volt az ami eltűnt az imádkozásokból, a gyűlölet csak később érkezett Isten és Jézus felé. Ezt hívják szorongásnak?

Tehát nem is Istent gyűlölöm valójában, hanem magamat? Azt hittem Jézus elhagyott, miközben rettenetes gőgömben nem vettem észre, hogy én hagytam el Jézust. Erre ma jöttem rá a zuhany alatt, még soha nem zokogtam ennyire, mert felismertem a bűnömet.

A gyűlölet még mindig nem múlt el. Félek nem is fog. Viszont erős rettegés is kialakult bennem, félelem a jövőtől.

Eddig mindig ott volt nekem a hitem, a hitem Istenben és Jézusban, az imák, amikkel megnyugtattam magam. Nélkülük úgy érzem, mintha meztelenül állnék a hóviharban.

Mit tegyek most, hogyan tovább?

Pszichológusra lenne szükségem? Valaki olyanra, aki ha szóba kerül a hit és a vallás nem unottan firkálgat és azt mondja: "Akkor ne higgyen és minden meg lesz oldva."? Vagy beszéljek egy pappal?

2022. dec. 31. 01:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!