Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus Mohamed után hányadik...

Jézus Mohamed után hányadik próféta az iszlámban?

Figyelt kérdés

2022. dec. 26. 18:21
 1/9 anonim válasza:
Te mit szívtál?
2022. dec. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
???
2022. dec. 26. 18:45
 3/9 anonim ***** válasza:
Allahu Akbar
2022. dec. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jézus bőven Mohamed előtt élt.
2022. dec. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a Korán csak bibliai prófétákat nevez meg, köztük az iszlámban Jézus és Mózes a legnagyobbak között van. Viszont beszélnek számtalan nem ismert prófétáról is, így viszont nehéz rangsorolni.
2022. dec. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%
Jézus Mohamed előtt volt. Mohamed az utolsó próféta.
2022. dec. 27. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
A Korán tiltja a próféták közötti különbségtételt.
2022. dec. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mohamed mitől volt Próféta??? Miket jövendölt és prófétált meg, amik igazak és esetleg azóta be is teljesedtek.


A próféta kapcsolatban áll istennel és Isten akaratát és az elkövetkezendőt közli az emberekkel.


Mt.11,13. Mert a próféták mindnyájan és a törvény Jánosig prófétáltak vala.

Lk.16,16. A törvény és a próféták Keresztelő Jánosig valának: az időtől fogva az Istennek országa hirdettetik, és mindenki erőszakkal tör abba.


Vajon miért ért véget a prófétaság korszaka Keresztelő Jánossal??? Nos azért, mert akkor teljesedett be ISten eljövetele Jézus személyében, és onnantól kezdve Isten képes lakozást venni az emebrben az Ő Szent Szelleme által, aki hisz Jézus Krisztusban és őszinte alázatos megtört szívvel megnyílik Ő elötte és hajlandó megbánni és megvallanai a bűneit Ő Neki, hogy megbocsássa azokat valamint elfogadni Őt Urának, IStenének, személyes megváltójának. Aki Jézus Krisztusban van, annak ISten képes prófétikus kijelentéseket kinyilatkoztatni, noha az utolsó nagy 4. antikrisztusi birodalmat már kijelentette Isten és megprófétálta János Apostol.


Nos Mohamed élete Kru.500-as évek vége és a 600-as évek elejére tehető, amikor már régóta, pontosabban Jézus óta nincs Prófétai elhívás és kiválasztás. A Biblia hamis prófétáknak nevezi az ilyen önjelölt embereket. Mohamed kereskedő volt és gyakorlatilag onnan változott meg az élete, hogy feleségül vette a nála majdnem 20 évvel idősebb özvegy nőt. Az ő halála után még vagy 10 felesége volt.


Maj állítólag Gábriel Arkangyal megjelent neki és vagy 20 éven át irattatta le vele a Koránt, ami még egy gyanútlannak is szembetűnik, hogy olybá tűnik, mintha a Bibliát, Tórát átírta volna. Hát nem érdekes és nem túl átlátszó? Prófétálni ugyan nen prófétált, de rengeteg saját jellegű tanítást alkotott és határozott meg, ami egyre dúrvább irányt váltott azután, hogy sokan elitélték őt. Ezért tanításaiban egyre jobban előtérbe kerültek Isten ítéletei, haragja stb. Így lett Mohamed önkénysen önjelölt próféta és így lett az iszlám elítélő gyülölködő saját vallásukat igaznak tartó és minden más vallást elítő vallás.

2022. dec. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Kedves #8, szerintem nem szerencsés iszlám tanokat arra hivatkozva cáfolni, hogy a Biblia mást ír. Gondolom Te sem fogadnád el, ha valaki azt mondaná, hogy azért nem igazak a Biblia Jézusról szóló tanításai, mert a Talmudban más van.

Egyébként azt szintén nem értem, hogy "onnantól kezdve Isten képes [...]", mert szerintem - bár bevallom, ezt nem tudom biztosan - keresztényként sem állítható, hogy Isten egy adott ideig ne lett volna képes valamire.

Az, hogy Jézus után eltelt 500 év, nem értem miért érv Mohamed prófétai mivoltának cáfolatára, az pedig, hogy a muszlimok "saját vallásukat igaznak tartó" emberek nem értem miért érdekes, minden vallásos ember a saját vallását tartja igaznak.

Én nem kívánok állást foglalni, csak jelezni szeretném, hogy ezek az érvek - ha igazad van, ha nincs - nem valódi vallásközi párbeszédhez fognak vezetni.

2022. dec. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!