Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért várják vissza a muszlimo...

Miért várják vissza a muszlimok Jézus, ha a Messiást nem várják?

Figyelt kérdés
Tehát miért térne vissza, mi (lesz) a szerepe?

2022. dec. 26. 18:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Jézus=Messiás= a Megváltó Krisztus.

Mi a kérdés?!

2022. dec. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A muszlimok szerint nem Messiás, csak egy próféta. De akkor miért várják vissza? Vagy miért nem Mohamedet?
2022. dec. 26. 18:47
 3/12 anonim ***** válasza:
Az iszlám szerint Jézus részt fog venni az dedzsal (antikrisztus) elleni harcban és figyelmezteti a keresztényeket és zsidókat hogy hamisított vallást követneki. A Biblia is írja hogy Jézus el fogja utasítani a keresztényeket.
2022. dec. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"Az iszlám szerint Jézus részt fog venni az dedzsal (antikrisztus) elleni harcban és figyelmezteti a keresztényeket és zsidókat hogy hamisított vallást követneki. A Biblia is írja hogy Jézus el fogja utasítani a keresztényeket."



A Biblia nem írja hogy Jézus el fogja utasítani a keresztényeket.A Biblia ezt írja:János evangéliuma3/16

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

17

Mert nem azért küldte az Isten az ő Fiát a világra, hogy kárhoztassa a világot, hanem hogy megtartassék a világ általa.18

Aki hiszen ő benne, el nem kárhozik; aki pedig nem hisz, immár elkárhozott, mivelhogy nem hitt az Isten egyszülött Fiának nevében.

2022. dec. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Az iszlám elismeri Jézust Messiásként, Isten fiának nem ismeri el. A Korán több helyen említi Jézust Messiásként. Például: "[...] Jézus, a Messiás, Mária fia [...]" (4:171)
2022. dec. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"A Biblia nem írja hogy Jézus el fogja utasítani a keresztényeket"


Dehogynem. Az alábbi vers egyértelműen a keresztényekre vonatkozik és Jézus elutasítja őket:


Máté 7:22-23 Sokan mondják majd nekem ama napon: Uram, Uram, nem a te nevedben prófétáltunk-e, nem a te nevedben űztünk-e ki ördögöket, és nem a te nevedben tettünk-e sok csodát? És akkor kijelentem nekik: Sohasem ismertelek titeket, távozzatok tőlem, ti gonosztevők!"

2022. dec. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Dehogynem. Az alábbi vers egyértelműen a keresztényekre vonatkozik és Jézus elutasítja őket"

Máté 7:22-23 Sokan mondják majd nekem ama napon: Uram, Uram, nem a te nevedben prófétáltunk-e, nem a te nevedben űztünk-e ki ördögöket, és nem a te nevedben tettünk-e sok csodát? És akkor kijelentem nekik: Sohasem ismertelek titeket, távozzatok tőlem, ti gonosztevők!"


Én nem látom hogy a Bibliában ez az igerész a kereszténységre vonatkozna.Viszont ha pár idézettel visszamegyünk,látni fogjuk azt,hogy Jézus a hamis prófétákról beszél és nem a keresztényekről.Máté evangéliuma7/15

Őrizkedjetek pedig a hamis prófétáktól, akik juhoknak ruhájában jőnek hozzátok, de belől ragadozó farkasok.

16

Gyümölcseikről ismeritek meg őket. Vajjon a tövisről szednek-é szőlőt, vagy a bojtorjánról fügét?

17

Ekképpen minden jó fa jó gyümölcsöt terem; a romlott fa pedig rossz gyümölcsöt terem.

18

Nem teremhet jó fa rossz gyümölcsöt; romlott fa sem teremhet jó gyümölcsöt.

19

Minden fa, amely nem terem jó gyümölcsöt, kivágattatik és tűzre vettetik.

20

Azért az ő gyümölcseikről ismeritek meg őket.

21

Nem minden, aki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem aki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát.

22

Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben?

23

És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők.


Amikor nem olvassuk el a Bibliai igék egész szövegkörnyezetét és kiragadunk belőlük egy egy igerészt az megmásítja a Biblia mondanivalóját.Jézus szerintem nem azért utasította el ezeket mert prófétáltak,hiszen az ő tanítványai is ezt gyakorolták és a próféta az Úr üzenetét közvetíti..Az újszövetség tele van hamis tanítók elleni figyelmeztetéssel is.Csak egy példa a sok közül(1János4/1

Szeretteim, ne higyjetek minden léleknek, hanem próbáljátok meg a lelkeket, ha Istentől vannak-é; mert sok hamis próféta jött ki a világba.

2

Erről ismerjétek meg az Isten Lelkét: valamely lélek Jézust testben megjelent Krisztusnak vallja, az Istentől van;

3

És valamely lélek nem vallja Jézust testben megjelent Krisztusnak, nincsen az Istentől: és az az antikrisztus lelke, amelyről hallottátok, hogy eljő; és most e világban van már.)

2022. dec. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Én nem látom hogy a Bibliában ez az igerész a kereszténységre vonatkozna.Viszont ha pár idézettel visszamegyünk,látni fogjuk azt,hogy Jézus a hamis prófétákról beszél és nem a keresztényekről.Máté evangéliuma7/15"


Köze nincs a versnek a hamis prófétákhoz. Azt írja " a te nevedben prófétáltunk". A keresztények prófétálnak Jézus nevében. Utána felsorolja azokat a dolgokat amiket a keresztények tesznek. Látszik hogy az illető nem is érti, mi a problémája Jézusnak. Abban a tudatban van hogy Jézus nevében tett jó dolgokat. Ennek ellenére Jézus elutasítja őket. Ha megfigyeled Jézus többesszámot használ. Azt mondja "titeket" tehát az összes keresztényre érti.

2022. dec. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

" Azt mondja "titeket" tehát az összes keresztényre érti."


Ezzel azt akarod mondani,hogy Jézus a keresztelő Jánost is és a tanítványait is el fogja utasítani?Ne viccel már .Jézus a Lukács evangéliuma 13/34-35-ben nem megy el szó nélkül a mellett hogy megölték a prófétáit.

2022. dec. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem. Úgy értem hogy a mai keresztények fogja elutasítani Jézus.
2022. dec. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!