Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetek jó keresztény apologét...

Lehetek jó keresztény apologéta, ha ugyanúgy gyűlölettel, utálkozással válaszolok egy Erdélyi Ágostonnál durvábban vallásgyűlölőnek, személyeskedőnek, ahogy ő is tette?

Figyelt kérdés

Teljesen nyugodt voltam, érveltem, teljesen logikus válaszokat adtam, végül kijelentette, hogy valótlan minden érvünk. Egészen addig békés voltam, amíg ki nem jelentette, hogy minden hívő és vallásos egyaránt idióta, mind fideszesek vagyunk, és az emberi fajhoz fejletlenek, illetve betegek, károsultak vagyunk vagyunk. Ezenkívül tárgyi tévedéseket is hangoztatott (pl.: Jézus nem létezett soha, loptàk a történetét).


Ezen én nagyon felhúztam magam a plafonig, és majdnem ugyanilyen stílusban válaszoltam volna az ő szélsőséges véleményeire is. Majdnem ugyanazt tettem volna, amit ő.


Jogos lett volna? Lehetek így jó hitvédő?



2022. dec. 27. 18:10
1 2 3 4
 1/35 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
68%

A gyülölet nem egy cselekedet, hanem érzelem. Annak kiélése a cselekedet.


Te nem élted ki.


Szoval lehetsz.

2022. dec. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
61%

Eleve a hitvédelem egy furcsa dolog, mert az igaz dolgokat nem kell külön védeni, az igazság legtöbbször meg tudja védeni magát. A hitvédelem viszont arról szól, hogy akkor is védeni kell, amikor nem tudni, mi az igazság.


Te - a méltatlan bánásmódon kívül - azért voltál dühös, mivel az állításaidra nincsen semmiféle bizonyíték, például Jézus létezése is kétséges, arra sincs.

Tehát az ilyen vitákat ott kell befejezni, amikor valaki ilyeneket mond, mint ő, mert onnan kezdve nincs emberi folytatás.

Szerintem tanulj önuralmat: hogy ne süllyedj addig, mint a partnered.

A helyedben pedig nem a hitvédelemben akarnék kiteljesedni, mivel az egy nem teljesen tiszta dolog.

2022. dec. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
73%

"mivel az állításaidra nincsen semmiféle bizonyíték,"


Hát ezt a jézust más vallásokbol lopták cuccra én eddig olyan érveket láttam hogy hóruszt is keresztre feszitették meg ilyen baromságok.

2022. dec. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
77%

"Jogos lett volna? Lehetek így jó hitvédő?"


Lehet, hogy jogos lett volna. De ez nem számít. Tudod Jézus is meg mondta. Fordítsad oda a másik orcádat.


Ha nagyon zavar, akkor hagyjad ott. Nem éri meg lesüllyedni emiatt az ő szintjére. Ha pedig tudsz magadon uralkodni akkor nyugodtam megkérheted, hogy váltson normális stílusra.


Legvégső esetben az nagyon trágár válaszokat töröltetni is lehet a moderátorral.


Egyébként az az egyik probléma, hogy hitről beszélünk. Amíg olyan dolgokról van szó amit nem lehet bizonyítani addig nem fogod meggyőzni őket. Így értelmetlen az egész. Mind ketten ugyan azt fogjátok vallani a végén, csak felbosszantjátok magatokat.

2022. dec. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
74%

"Hát ezt a jézust más vallásokbol lopták cuccra én eddig olyan érveket láttam hogy hóruszt is keresztre feszitették meg ilyen baromságok."


Mithrászt szokták még mostanában emlegetni azt hiszem. A születésének legendái között szerepel a szűz nemzés is és még pár hasonlóság volt közöttük.

2022. dec. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
69%

"hogy hóruszt is keresztre feszitették"

Ezekkel csak az a gond, hogy vannak 3-4 ezer éves történetek, amelyek szinte ugyanazok, mint a Bibliában, csak a nevek mások. Ja, meg ahogy a fiatalasszonyból a fordítás után már szűz lesz.

Ez azért több, mint gyanús.

2022. dec. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
43%

Máté 5:43 Hallottátok, hogy megmondatott: Szeresd felebarátodat és gyűlöld ellenségedet.

44 Én pedig azt mondom nektek: Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, akik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal, akik titeket gyűlölnek, és imádkozzatok azokért, akik háborgatnak és kergetnek titeket.

45 Hogy legyetek a ti mennyei Atyátoknak fiai, aki felhozza az ő napját mind a gonoszokra, mind a jókra, és esőt ad mind az igazaknak, mind a hamisaknak.

46 Mert ha azokat szeretitek, akik titeket szeretnek, micsoda jutalmát veszitek? Avagy a vámszedők is nem ugyanazt cselekeszik-e?

47 És ha csak a ti atyátokfiait köszöntitek, mit cselekesztek másoknál többet? Nemde a vámszedők is nem azonképpen cselekesznek-e?

48 Legyetek azért ti tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes.

2022. dec. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
0%

Na, a kérdező besokallt.

Még búcsúzóul mindenkit lepontozott, aztán eltűnt a balfenéken.

2022. dec. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

Miért?

Én nem szoktam pontozni.

2022. dec. 27. 23:24
 10/35 anonim ***** válasza:
0%

Akkor miért nem reagálsz?

Például mit szűrtél le abból, amit írtunk?

Illene legalább egy köszönet is.

2022. dec. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!