Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért gondolják a muszlimk...

Miért gondolják a muszlimk azt, hogy Jézust nem feszítették keresztre?

Figyelt kérdés

2022. dec. 28. 16:28
1 2
 1/13 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:

Talán mert a szent kőnyvünk amit isten tévedhetetlen szavának tartunk azt írja hogy nem feszitették keresztre csak ugy tünt.


Plusz konkrétan se pilátus se a zsidok nem írják hogy keresztre feszitették.


Illetve a zsidok írnak olyat hogy felkötöttek egy jézusnevüt vagy meg köveztek.

2022. dec. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

#1#

Ez mekkora ostobaság!

Minden történelmi leírásban olvasható, hogy akkor abban az időben a gonosztevőket keresztre feszítették!!!


Ezt próbálják megcáfolni a Jehova tanúi is, hogy az nem keresztre feszítés volt, hanem oszlopra függesztés. Noha a lényegen ez egyáltalán nem változtat. Mi lett volna, ha felakasztják vagy lefejezik mint Pál Apostolt. Pétert pedig fejjel lefele feszítették kersztre. A lényg az, hogy elítélték és kivégezték, megölték az akkori szokás szerint.


A Biblia pedig határozottan keresztre feszítésről beszél. Történelmi leírásokban, amikor Néró begyűlytötte a keresztényeket és megrendezte a Cirkuszt, ahol sok keresztény lelte halálát, az aquinkumhoz vezető utat keresztre feszített, olajjal leöntött és meggyújtott keresztények világították be.

2022. dec. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:

"Minden történelmi leírásban olvasható, hogy akkor abban az időben a gonosztevőket keresztre feszítették!!!"


Csak jézus halála nincsen le írva egy történelmi leírásban sem...


Volt pálról feljegyzés, Péterről is, csak jézus halála nincsen le írva.


Még pilátus sem írta le.

2022. dec. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%

Az iszlám szerint nem Jézus halt meg a kereszten. A Korán úgy fogalmaz hogy csak azt hitték, Jézust ölték meg. Azt az értelmezést tartják a legvalószínűbbnek hogy egyfajta vízót láttak az emberek és valójában mást végeztek ki, talán az áruló Júdást. Ezt megerősíti a Biblia is. Azt írja hogy a tanítványok szemén homály volt és nem ismerték fel Jézust az állítólagos feltámadása után:



Lukács 24:13-16 Tanítványai közül ketten aznap egy faluba mentek, amely Jeruzsálemtől hatvan futamnyira volt, és amelynek Emmaus a neve, és beszélgettek egymással mindarról, ami történt. Miközben beszélgettek, és vitatkoztak egymással, maga Jézus is melléjük szegődött, és együtt ment velük. Látásukat azonban valami akadályozta és nem ismerték fel őt.

2022. dec. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 tgt ***** válasza:
"A hatodik órától a kilencedik óráig sötétség borult az egész földre. Kilenc óra tájban Jézus felkiáltott, hangosan mondva: „Éli, Éli, lamma szabaktani?” Vagyis: „Én Istenem, én Istenem, miért hagytál el engem?” Ezt hallva az ott állók közül néhányan megjegyezték: „Illést hívja.” Egyikük rögtön odaszaladt, fogott egy ecetbe mártott szivacsot, rátűzte egy nádszálra, és inni adott neki. A többiek meg így beszéltek: „Hadd lássuk, eljön-e Illés, hogy megszabadítsa!” Most Jézus még egyszer hangosan felkiáltott, és kilehelte lelkét."
2022. dec. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48%

"Jézus felkiáltott, hangosan mondva: „Éli, Éli, lamma szabaktani?” Vagyis: „Én Istenem, én Istenem, miért hagytál el engem?”


Ez a felkiáltás pont azt bizonyítja hogy nem Jézus volt a kereszten. Keresztények szerint Jézus maga Isten, így viszont nem lenne értelme egy ilyen felkiáltásnak. Ez egy kétségbeesett ember felkiáltása, így sokkal inkább passzol Júdáshoz. Tehát sokkal valószínűbb hogy Júdást feszítették keresztre.


Egyébként arámiul nem úgy hangzik hogy Éli, Éli hanem Elahi, Elahi. Mivel Jézus is Allahnak szólította Istent.

2022. dec. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 tgt ***** válasza:
Jézus a 22. zsoltárt imádkozta, ami úgy kezdődik: "Én Istenem, én Istenem, miért hagytál el engem?" Hagyományosan ez volt a haldoklók imája.
2022. dec. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%
De a keresztény tanítás szerint eleve azért jött Jézus hogy meghaljon a kereszten. Akkor minek ez a felkiáltás? A másik meg hogy kinek címezte Jézus, ha keresztény tanítás szerint ő maga Jézus? Szóval totál értelmetlen. Nem Jézus volt a kereszten. Ez a Bibliából is kiderül.
2022. dec. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
48%

Azóta is közöttünk jár. Sokan találkoznak is vele.

Ez idáig volt már szerető, vándor, katona, de mindig a tanításait élte.

A Földönkívüliek által épített szervez bio robot, amelynek élettartama több ezer év. Azért küldték anno, h segítsen, h az emberek higiénikusabbak legyenek, ezáltal jobban tudnak szaporodni, így amikor jön az aratás és begyűjtik a Földről az embereket, h lakmarozzanak egy nagyot belőlük, elegen legyenek.

2023. jan. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:

"Azért küldték anno, h segítsen, h az emberek higiénikusabbak legyenek,"


Ja, ezért is mondta hogy nem kell kezet mosni ima elött, mert nem tesz tisztátalanná ami be megy a szájon.


Menyél vissza a barlangodba troll.

2023. jan. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!