Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus az eredendő bűntől...

Jézus az eredendő bűntől váltott meg minket? Mielőtt jézus nem váltotta meg a világot mi történt az elhunytakkal?

Figyelt kérdés

2022. dec. 28. 18:37
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Én azt olvastam az ószövetségben hogy gyakorlatilag úgy aludtak mint az összi fa. Semmilyen halál utáni életről nem beszélhettünk akkor úgy mint most
2022. dec. 28. 18:40
 2/17 A kérdező kommentje:
A katólikus egyház már nem is hisz ádám és éva az első ember pár történetében
2022. dec. 28. 18:49
 3/17 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
meg abban sem hogy Jezus jart volna vizen
2022. dec. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy elég sokan nem értelmezik szó szerint már Ádám és Éva történetét.


Ezenfelül itt van egy témába vágó kérdés:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..

2022. dec. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 KZitus ***** válasza:
0%

Szia

Attól a bűntől váltott meg, amelyet Ádámtól örökölt az emberiség. Ehhez egy olyan tökéletes életre, emberre volt szükség, mint amilyen Ádám volt a bűnbeesés előtt. Nem született tökéletlen embertől ilyen.

Jézus tökéletes volt, nem örökölte az ádámi bűnt.

Zsoltárok 49:7, 8

senki sem válthatja meg a testvérét,nem adhat érte váltságot Istennek (az életükért fizetendő váltságdíj olyan magas, hogy sosem tudják kifizetni azt)"

Máté 20:28

Az Emberfia sem azért jött, hogy neki szolgáljanak,

hanem hogy ő szolgáljon másokat, és hogy az életét váltságul adja cserébe sokakért.”

Efézus 1:7

Isten a túláradó ki nem érdemelt kedvességétől indíttatva kifizette a váltságot a Fia vére által, és így megnyílt a lehetőség arra, hogy szabaddá váljunk, vagyis hogy megbocsássák a bűneinket.

Az elhunytak Ádám halála óta ugyan azon a helyen vannak a mai napoig, és fel lesznek támasztva Krisztus királyságában. Erről sokat, sok helyen ir a Biblia.

pl. Jób ezt irta:

"Az ember is lefekszik, és nem kel fel. Az ég elmúlásáig sem ébred fel, és nem keltik fel őt álmából. Ó, bárcsak elrejtenél a sírban, rejtegetnél, míg el nem múlik haragod, kitűznél nekem egy időt, és nem feledkeznél el rólam! Ha meghal az ember, vajon élhet-e újra? Kényszerű szolgálatom minden napján várakozni fogok, míg el nem jön a szabadulásom. Szólítani fogsz, és én válaszolok neked. Vágyakozol majd kezed műve után." Jób 14:12-15

2022. dec. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Rómaiakhoz írt levél 5. fejezet:

[link]


Ugyan nem pont a legjobb fejezet ehhez valószínűleg, de a kérdéseddel kapcsolatos. Ajánlom, hogy olvasd el!


Az 1 Korinthosz 15 is kapcsolódik a kérdésedhez:

[link]


Annyit még hozzátennék, hogy tudtommal az emberek lelke, de legalábbis szelleme(ha minden igaz, a lelke is) az Istenhez kerül addig, míg nem történik meg a testi feltámadás. Majd pedig a test is feltámad.

2022. dec. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
48%

Az egyik legsikeresebb meseköny.

Már 2000 éve vezeti a listát.

A tornász csóka meg lepipálja az összes szemfényvesztőt, illuzionistát, mágust bűvészt és csalót együttvéve.

2023. jan. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Kérdező: "Jézus az eredendő bűntől váltott meg minket? Mielőtt jézus nem váltotta meg a világot mi történt az elhunytakkal?"


Én úgy emlékszem ez a kérdés már nagyon sok helyen meg lett említve, fel lett téve, de semmi baj.


Megpróbálok röviden és érthetően válaszolni.


Jézus nem az eredendő bűntől váltott meg, hanem hatalma van a bűnöket megbocsátani, ha azokat őszintén, igaz megtört szívvel, alázatosan megbánja és megvallja Ő Neki valaki.


Valójában az ember lelke/szelleme öröklétre lett teremtve. Ezt jelent a következő ige.


1Móz.2,7. És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét. Így lőn az ember élő lélekké.


Az ember a bűnbe esést követően is élhetett volna testben tövább örökké, de hogy ez ne történhessen meg ezért ISten kiűzte őket a Paradicsombol, nehogy tovább egyenek az Élet fájának gyümölcséből és örökké éljenek bűnösen e testben.


1Móz.2,9. És nevele az Úr Isten a földből mindenféle fát, tekintetre kedvest és eledelre jót, az élet fáját is, a kertnek közepette, és a jó és gonosz tudásának fáját.

1Móz.3,22. És monda az Úr Isten: Ímé az ember olyanná lett, mint mi közűlünk egy, jót és gonoszt tudván. Most tehát, hogy ki ne nyújtsa kezét, hogy szakaszszon az élet fájáról is, hogy egyék, s örökké éljen:


Nos ebbe a világba bejött a halál és az alap gének miatt még így is szinte majdnem ezer évig éltek az emebrek, egészen addig míg Isten le nem csokkentette az ember életkorát max 120 évre.


1Móz.6,3. És monda az Úr: Ne maradjon az én lelkem örökké az emberben, mivelhogy ő test; legyen életének ideje száz húsz esztendő.


Az emberek tehát meghalnak.


Rm.5,12. Annakokáért, miképen egy ember által jött be a világra a bűn és a bűn által a halál, és akképen a halál minden emberre elhatott, mivelhogy mindenek vétkeztek;


Na már most a testi halál bekövetkezik, ám azt ahogy már írtam az ember lelke/szelleme örök, ugyanis az az "ÉLET LEHELET"-éből való, azaz IStenből. A bűnbeesés óta az ember lelke a testi halála után egy szellemi gyűlytő, várakozó helyre került, egyéb ó írásokban Seolnak is nevezik.

Amikor Jézus meghalt a kereszen, elment ezekre a helyekre és hírdette, prédikálta Isten Evangéliumát a halottaknak is, majd megnyitotta a Mennyei Paradicsom kapuit és az igazhitűeket felvitte a Pradicsomba.


Ef.4,9. (Az pedig, hogy fölment, mit jelentene mást, mint hogy előbb le is szállott a föld alsóbb részeire?

1Pt.4,6. Mert azért hirdettetett az evangyéliom a holtaknak is, hogy megítéltessenek emberek szerint testben, de éljenek Isten szerint lélekben.

Ef.4,8. Ezokáért mondja az Írás: Fölmenvén a magasságba foglyokat vitt fogva, és adott ajándékokat az embereknek.


Pál apostol is megjárta a Paradicsomot, amikor az első térítő útján megkövezték és halálosztói kivonszolták a testéta a városon kívülre.


Csel.14,19. Jövének azonban Antiókhiából és Ikóniumból zsidók, és a sokaságot eláltatván, megkövezék Pált, és kivonszolák a városból, azt gondolván, hogy meghalt.


Erről aztán 14 évvel későb így ír:


II.Kor.12;

2. Ismerek egy embert a Krisztusban, a ki tizennégy évvel ezelőtt (ha testben-é, nem tudom; ha testen kívül-é, nem tudom; az Isten tudja) elragadtatott a harmadik égig.

3. És tudom, hogy az az ember, (ha testben-é, ha testen kívül-é, nem tudom; az Isten tudja),

4. Elragadtatott a paradicsomba, és hallott kimondhatatlan beszédeket, a melyeket nem szabad embernek kibeszélnie.


Tehát az ember lelke halhatatlan!!!! Ezért ÖRÖK az élet Jézussal és ezért ÖRÖK a kín és szenvedés Jézus nélkül a megváltatlan bűnök terhe alatt!!!


Ezért aki Jézus Krisztusban hal meg az a Paradicsomba jut, aki pedig megváltatlanul, hitetlenül hal meg, az továbbra is egy várakozó helyre kerül várva mindenki Jézus visszajövetelét és a feltámadást!!!

2023. jan. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

#8-as válaszolónak szeretnék válaszolni!

De, Jézus az eredendően bűnös természetünket is megváltoztatja.

A Biblia nem írja, hogy evett volna az ember az élet fájáról a kiűzetés elől.

Abból, amit ír, én arra következtetnék inkább, hogy még nem is evett. Az alapján, amit Isten mondott. Az angol nyelvű King James fordítás alapján is ezt mondanám inkább. (1 Mózes 4:22)


Még Pál apostol általad említett élményei, írásai kapcsán szeretnék írni:

Én tudtommal sehol nem írja a Biblia, hogy azt a leírást a II. Kor. 12-ben magáról írta volna. Ugyan ez nekem eddig még nem jutott eszembe, hogy így is lehetett, de én még nem látok elég bizonyságot arra, hogy ezt tényleg magáról írta.

2023. jan. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
*elől->előtt
2023. jan. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!