Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan tudta Jézus, hogy ő...

Honnan tudta Jézus, hogy ő Isten fia?

Figyelt kérdés
És honnan tudta, hogy neki a keresztény hitet kell hirdetnie?

2022. dec. 29. 13:08
 1/10 anonim ***** válasza:
52%

Gondolod el, amikor a Jászolból megszólal a baba... (vagy még szülésnél).

Amúgy szerintem nem tudta, csak így nevelték. Pedig sokszor szívesebben fogott volna békát a többi zsidó fiúval.

2022. dec. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%
Onnan tudta, hogy az emberré válása előtt is létezett Messiásként.
2022. dec. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A #2-es válaszolónak igaza van. (Aki ezt írta: "Onnan tudta, hogy az emberré válása előtt is létezett Messiásként.")

Én a következőket tenném hozzá(másik ember vagyok):

János evangéliumának 1. fejezete( [link] ) azt állítja, hogy Jézus Krisztus a testté lett ige. Az igében pedig minden benne van, amit Isten el akar nekünk mondani, közölni akar. Az igének azt hiszem pont ilyesmi a definíciója: Amit Isten mond nekünk, kér tőlünk*.

Így mivel Ő maga a testté lett ige, tudta. És mindent tudott.


*Erre a Magyar értelmező kéziszótár a következő definíciókat adja(A 3, 4. definíciók. Függetlenül attól, hogy a vallás és a hit nem ugyanaz.):

[link]

2022. dec. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

Most hagyjuk ezeket a legendákat és nézzük meg mi is történhetett a valóságban.


Szóval ott volt az ókori Júdea ami már elég régen római uralom alatt állt, a helyi zsidók meg unták már a banánt meg a digókat, a Júdeai Népfront is utálta a Júdea Népe Frontot és annyira várták a messiást hogy Jézus fogta magát, mondta hogy "szevasztok srácok itt vagyok" és bejelentkezett erre a castingra a rabbiknál. Persze akkoriban sok más prédikátor is volt, Jézushoz hasonlóak és az egészből kikerekedett egy ilyen ókori valóságshow, hogy na ki lesz a messiás.

Előbb utóbb a Való Világot is megnyeri valaki, igy történt ez akkor is. Jézus lezúzta a többi zsidót, és megnyerte a versenyt. Viszont a rabbik mondták neki hogy "a francokat leszel te messiás" majd leszavazták. Jézus meg nem adta fel és beintett a rabbiknak és továbbra is megváltónak titulálta magát. Ezt a zsidók egy része elhitte, egy nagyobb része nem hitte, aztán Jézus fogta a spanjait és elvonult a hegyre, ott kicsit átírták Mózes szövegeit és ők lettek az első keresztények.

Ha megnézzük az életüket a korabeli rabbikhoz képest elég lazák voltak ilyen hippi style-ba nyomták. Jézus valószínűleg az akkori júdeai Jim Morrison volt, jól tudott szövegelni, imádták a nők, prostikkal partizott mint Mária (no offense de állítólag az volt), tudott pár bűvésztrükköt, keresztelkedés a folyóban, nőknek belépő bikini nélkül, egyszóval állati menő arc lehetett. Addig ment a tivornya, még a rabbik meg a rómaiak bepipultak és felszögelték szegényt amitől mártír szupersztárrá vált a pasi.

A követői, meg jóval a halála után összeültek az öregfiúk klubba és nosztalgiáztak milyen jó woodstock volt már akkor: se rabbik, se digók, se háborúk, csak szeretet, béke, szerelem, szex, drog, rock & roll meg végtelen számú utolsó vacsora. Addig valószínűleg már felkopott az álluk mivel a digóktól egy kanyi nyugdíjat nem kaptak. Aztán ebből a nosztalgiából lett egy színes történet a megváltóról és megszületett az ókori hippi mozgalom a békéről, szeretetről, háború ellenességről, valamint egy a lényeg tapadjon a bélyeg.


Szerintem valahogy igy történt, Jézus simán a történelem legmenőbb arca volt, nem véletlenül lett ekkora figura. Ha élne tolnék vele egy parti fotót.

2022. dec. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Jézus fogta a spanjait és elvonult a hegyre, ott kicsit átírták Mózes szövegeit és ők lettek az első keresztények."

A gazdag ifjúnak azt mondta, tartsa be a parancsolatokat. A megtisztított poklosoknak azt mondta, menjenek a papokhoz, mutassák meg magukat nekik.

2022. dec. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy ő azt mondta. A többiek meg elhitték. Neked sincs más dolgot hívőként, mint elhinni, és kész. Amúgy meg pont ugyanúgy érezte magában a szentlelket, mint ahogy ma is érzik a hívők, amikor is megtérnek.
2022. dec. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kérdező: "Honnan tudta Jézus, hogy ő Isten fia?"


Nagyon egyszerű a magyarázat, nem is értem, hogy lehet ez kérdés sokak számára???


Az első tény, hogy Jézus nem férfi gerjedelem által fogantatott, hanem ISten Szent Szelleme által.


Mt.1,18. A Jézus Krisztus születése pedig így vala: Mária, az ő anyja, eljegyeztetvén Józsefnek, mielőtt egybekeltek volna, viselősnek találtaték a Szent Lélektől.

Mt.1,20. Mikor pedig ezeket magában elgondolta: ímé az Úrnak angyala álomban megjelenék néki, mondván: József, Dávidnak fia, ne félj magadhoz venni Máriát, a te feleségedet, mert a mi benne fogantatott, a Szent Lélektől van az.

Mt.1,25. És nem ismeré őt, míg meg nem szülé az ő elsőszülött fiát; és nevezé annak nevét Jézusnak.


Jézus már gyermek korában 12 évesen tisztában volt a saját mivoltával és küldetésével, mivel Isen lakott Ő benne.


Lk.2,49. Ő pedig monda nékik: Mi dolog, hogy engem kerestetek? Avagy nem tudjátok-é, hogy nékem azokban kell foglalatosnak lennem, a melyek az én Atyámnak dolgai?


Majd felnőtt korában is tett néhány érdekes kijelentést:


Jn.8,58. Monda nékik Jézus: Bizony, bizony mondom néktek: Mielőtt Ábrahám lett, én vagyok.


Jn.10,30. Én és az Atya egy vagyunk.

Jn.14,7. Ha megismertetek volna engem, megismertétek volna az én Atyámat is; és mostantól fogva ismeritek őt, és láttátok őt.

Jn.14,9. Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? a ki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát?

1. Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge.

2. Ez kezdetben az Istennél vala.

3. Minden ő általa lett és nála nélkül semmi sem lett, a mi lett.

Kol.1,17.És Ő előbb volt mindennél, és minden Ő benne áll fenn.

Kol.1,19. Mert tetszett az Atyának, hogy Ő benne lakozzék az egész teljesség;

Kol.2,9. Mert Ő benne lakozik az istenségnek egész teljessége testileg,

Rm.11,36. Mert ő tőle, ő általa és ő reá nézve vannak mindenek. Övé a dicsőség mindörökké. Ámen.

Kol.1,16. Mert Ő benne teremtetett minden, a mi van a mennyekben és a földön, láthatók és láthatatlanok, akár királyi székek, akár uraságok, akár fejedelemségek, akár hatalmasságok; mindenek Ő általa és Ő reá nézve teremttettek;


Remélem elég érthető, hogy Jézus miért volt biztos abban, amit állított és képviselt.


Jn.5,26. Mert a miként az Atyának élete van önmagában, akként adta a Fiúnak is, hogy élete legyen önmagában:

Jn.10,18. Senki sem veszi azt el én tőlem, hanem én teszem le azt én magamtól. Van hatalmam letenni azt, és van hatalmam ismét felvenni azt. Ezt a parancsolatot vettem az én Atyámtól.


Stb. stb. és még lehetne sorolni azokat a tényeket, melyek alátámasztják Jézus IStenségét.


1Tim.3,16. És minden versengés nélkül nagy a kegyességnek eme titka: Isten megjelent testben, megigazíttatott lélekben, megláttatott az angyaloktól, hirdettetett a pogányok közt, hittek benne a világon, felvitetett dicsőségbe.


Isten megjelent testben. Jézus a testben megjelent Krisztus (Isten). Isten kinyilatkoztatta magát Jézus személyében a teremtett világ számára. Jézusban ISten lakott kezdettől fogva. Ezekután nem kétséges, honnan tudott mindent!!!!!!!!!

2022. dec. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Az első tény, hogy Jézus nem férfi gerjedelem által fogantatott, hanem ISten Szent Szelleme által."

Tehát Jézus azért tudta, hogy ő Isten fia mert tisztában volt azzal, hogy "nem férfi gerjedelem által fogantatott". Ezzel biztosan minden fiú tisztában volt akkor is és most is.


"Jézus már gyermek korában 12 évesen tisztában volt a saját mivoltával és küldetésével, mivel Isen lakott Ő benne."

Akkor már előtte is tudnia kellett nem?

2022. dec. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jézus mindent tudott előre! Kezdettől fogva ISten lakott benne!!! Ugyanis Ő maga az Egy Igaz Élő Isten kinyilatkoztatása a teremtett világ számára!!! Ő Benne lakozik az Istennek egész teljessége!!!
2022. dec. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kérdező: "És honnan tudta, hogy neki a keresztény hitet kell hirdetnie?"


Ez is téves.... Jézus sohasem tanított és hírdetett keresztény hitvallást!!!! Isten igazságát hírdette!!! Valamint saját személyében bizonyságot tett az Egy Igaz Élő Istenről, az Atyáról!!! Valamint a szeretetről, megbocsátásról, kegyelemről, irgalomról, feltámadásról, örökéletről stb. Keresztény hitvallásról semmit. Csak annyiból és annyitól lett vallás, amit és amiket hozzátettek az emberek.

2022. dec. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!