Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Noé előtt miért nem ejettek...

Noé előtt miért nem ejettek húst az emberek?

Figyelt kérdés
Illetve utána miért lett megengedve? Nem akarok Bibliát olvasni, de ez érdekel.

2023. jan. 5. 15:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Mindigis Tudtam, hogy az ember alapból, az ősidők kezdete óta vegetáriánus! 😇 ahogy én is az vagyok! Így tartom jónak!
2023. jan. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Az megvan, hogy már az ősember is vadászott ?
2023. aug. 8. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

8-as:"hol van az írva hogy nem ehetnek húst?"

Hol van írva, hogy ehetnek...?

ápr. 2. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

1 Mózes 1:29,30 " Ezután ezt mondta Isten: „Nézzétek, nektek adok minden maghozó növényt az egész földön, és minden fát, melynek a gyümölcsében mag van, hogy ezek ennivalót adjanak nektek. És a föld valamennyi vadállatának, az ég valamennyi repdeső teremtményének, és mindennek, ami a földön mozog, és amiben élet* van, eledelül adok minden zöld növényt.” És ez így is lett"


Mint látod, az embernek és az állatoknak is növényt adott Isten ételgyanánt. Nem írja, hogy nem ehet húst, egyszerűen azt mondja, hogy növényeket ehettek - és kész.


majd párszáz év múlva másképp rendelkezik:

1 Mózes 9:1-4 "sten ezután megáldotta Noét és a fiait, és ezt mondta nekik: „Legyetek termékenyek, sokasodjatok, és népesítsétek be a földet! Féljen és rettegjen tőletek minden élőlény a földön, az ég minden repdeső teremtménye, mindaz, ami él és mozog a földön, és minden hal a tengerben. Hatalmat kaptok most felettük. Minden állat, amely él és mozog, legyen nektek eledelül. Ugyanúgy, ahogy a zöld növényt nektek adtam, ezeket is mind nektek adom. A húst azonban ne egyétek meg az életével*, azaz a vérével együtt."

Itt azt olvasod, hogy "MOST" és hogy "hatalmat kaptok felettük..legyen nektek eledelül."

ápr. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!