Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van értelme egy teljes napot...

Van értelme egy teljes napot végig böjtölni? Mostanság sokszor érzek késztetést, belső indíttatást arra, hogy böjtöt tartsak és valamiért úgy érzem ily módon kellene kiviteleznem?

Figyelt kérdés

Sajnos eddig nem igazán jött össze.

Pedig már többször próbálkoztam vele.

Az egy napos böjt úgy néz ki, hogy egy teljes nap nem veszek magamhoz ételt. Mármint nem éppen 24 óra, kicsit több hiszen úgy csinálnám, illetve próbálkoztam vele eddig, hogy: példaként mondom: csütörtök este eszek utóljára mondjuk este 7-8 óra tájékán, aztán másnap azaz pénteken nem veszek magamhoz semmi ételt és legközelebb szombat reggel eszek.

Ami azt illeti többször próbáltam már ezt kivitelezni.

Persze volt olyan is, hogy azért hagytam félbe, mert nem bírtam étel nélkül, de volt arra is példa, hogy kifejezetten jól bírtam viszont a felénél vagy esetleg a böjt végefelé úgy ráuntam vagy nem is tudom, hogy mondjam, hiszen nem láttam hasznát, úgy gondoltam, hogy nem szükséges az, hogy ezt végigcsináljam pláne eredmény nélkül vagy éppen úgy, hogy kitűzött cél nélkül vágok neki, kizárólag csak azért, hogy böjtöljek.

Mert sokszor volt bizony így, ahogy itt utóbb említettem.

Éreztem egy belső késztetést, hogy most nekem szükségem volna egy kis önmegtartóztatásra, melyet böjtölés, azaz az ételtől való tartózkodás formájában kell kivitelezzek, de úgy igazán sosem volt konkrét célom vele.

Csak sokat aggasztott meg bántotta a lelkiismeretemet, hogy nem jött össze ez az 1 napos böjt és többször is megpróbálkoztam vele, hogy végre letudjam. De aztán mindig arra gondoltam s úgy éreztem csak azért, hogy letudjam azért fölösleges csinálni. De mégis mindig amikor megszakítottam a böjtöt lelkiismeret furdalásom volt, hogy nem tudtam végigcsinálni.

Ilyen esetben mi volna a teendő?



2023. jan. 6. 00:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne azért csináld, hogy letudd.

Az egy napos böjt nagyon jó hatással van a szervezetedre, emésztőrendszeredre. Kell neha a kaja szünet.

Egyébként simán ki lehet bírni.

Általában évente egyszer van ilyen hiányos hasmenéses betegségem olyankor van hogy 2-3 napig ételt nem csak vizet iszok. Mivel nem kívánom ha akarnék se tudnék enni. Kipucol rendesen.

2023. jan. 6. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nincs sok értelme, de fun lehet.
2023. jan. 6. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Prókátor ***** válasza:

A fiziológiás hatásokat leírták már. A spirituális élethez viszont nagyon sokat segíthet! Valamikor Jézusnak is volt egy esete, amikor az apostolok nem tudtak valakit meggyógyítani, és Jézus azt mondta, hogy a gyógyítás csak ima és böjt segítségével lehetséges. De a saját életemben is hatásos volt valamikor a böjt, bár én csak húsböjtöt tartottam, napi 3 ételvétellel. Főleg a gyónáshoz, és az arra való felkészülésre szoktam ezt tenni. Sokat segített a belsőmre való koncentrálásban.

Egyszóval: van értelme, és főleg van értelme végig vinned, főleg ha egy lelki böjtel is összekötöd.

2023. jan. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért nem jön össze, mivel csak testileg próbálkozol, de lelkileg nem erősíted meg magadat imával. Ha lelkileg is ráhangolódsz, akkor menni fog.
2023. jan. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nos, a helyzet az, hogy nem sikerült.

Olyan 10-11 óra tájékán abbahagytam és belakmároztam rendesen.

Kibirni talán kibírtam volna reggelig, de nem igazán láttam hasznát annak, hogy csak kibírjam.

Talán a teljes étel megvonás helyett ráállok inkább a mértékletes ételfogyasztásra.

Eddig mindig ezzel sültem fel.

Elkezdtem böjtölni aztán a végefelé már nem bírtam és jól bezabáltam.

Ez meg kétlem, hogy így jó volna.

Nem tudom, hogy szükséges lett volna, hogy kibírjam reggelig úgymond a lelki épülésem szempontjából, de sajna megint nem jött össze.

Ez a fajta böjt valahogy nem működik, vagy inkább sosem sikerül kivitelezni.

Mármint ez a teljes étel megvonásos dolog.

Vagy csak nem vagyok elég elszánt, s nem akarom eléggé.

Nem tudom.

Na mindegy is.

Jó éjszakát!

2023. jan. 7. 00:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!