Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nincs a Bibliámban az...

Miért nincs a Bibliámban az Ószövetség?

Figyelt kérdés

Van egy Bibliám, amit még az iskolában kaptam a Gedeon társaságtól. De nincs benne az Ószövetség. Miért?

Ami benne van: Újszövetség könyvei (Evangéliumok, Az apostolok cselekedetei, stb.), Zsoltárok és a Példabeszédek.


2010. okt. 2. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyilván az egy ilyen kiadás, hgoy csak az újszövetség. Az enyémben bennevan mindkettő, de láttam már olyat is, amiben csak az ószövetség volt benne.
2010. okt. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
vank olyan felekezetek ahol az ószövetséget nem használják.gondolom egy ilyen,nekik készült bibliát kaptál.
2010. okt. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Ez ilyen kis kék Biblia?

Az kifelyezetten azért készült, hogy azoknak adják, akik éppen csak elkezdenek ismerkedni Istennel, a vallással, a Bibliával. Azért nincsenek benne az Ószövetségi könyvek nagy része, mert azok egy friss hívőnek vagy csak ismerkedőnek csak "bonyolítja az életét". Úgy értem, hogy pl törvénykönyvet, családfákat apokrif (jövendölő) iratokat nehezebb értelmezni, és van, hogy elég unalmasak.

Zsoltárokat és a Prédikátor könyvét azért tették bele, mert azok egyszerű "olvasmányok", rengeteget lehet tanulni belőle, ha valaki úgy olvassa.


Amúgy hogy-hoyg a sulibna kaptad? Ez valami keresztény iskola?

2010. okt. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bárcsak nekem lenne olyan kis bibliám!

Jól mondja az előző!

2010. okt. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyetemen is osztogatták az első hetekben (nálunk legalábbis), előttem kettővel válaszoló jól mondta.
2010. okt. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, kék kis Biblia. Nem keresztény iskola. Bejött két férfi és minden osztályban adtak minden diáknak és tanárnak, valamint az iskola könyvtára is kapott jó néhány példányt. Köszönöm a válaszokat!
2010. okt. 3. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!