Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Károli (Vizsolyi) Biblián...

A Károli (Vizsolyi) Biblián kívül létezik régebbi szentírás, ami beszerezhető?

Figyelt kérdés
2023. jan. 9. 13:09
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés; a Károli, a RÚF 2014 és a Káldi között mi a különbség, melyik az érthetőbb ha Y generációs vagyok (eddig mindenki a Vizsolyit ajánlotta)?
2023. jan. 9. 13:12
 2/12 anonim ***** válasza:

1


Itt el tudod olvasni a Bibliát több fordítással is.Így könnyen eldönthető,hogy melyiket érted jobban:

[link]

2023. jan. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a Káldi nyelvezete messze szebb és érthetőbb, mint a Károlyi (vagy Vizsolyi):

[link]


Boltban is megvezető könyvként, bár kicsit kevesebb helyen, mint a SZIT vagy RÚF fordítások.

2023. jan. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A Károli 2.0 azaz revideált vagy másnéven Reloaded-ben benne vannak azok a hibák, amik a 2001-es Károliban benne voltak (nekem azt mondták, hogy a 2001-ben is van maradt félreértelmezhető szó)???
2023. jan. 9. 13:37
 5/12 A kérdező kommentje:

Közben utána olvastam, modernizálva lett a 2.0


Akkor a lényeges kérdés; a 2001-esben milyen hibák lehetnek?

2023. jan. 9. 13:40
 6/12 anonim ***** válasza:

Hibák biztosan nincsenek. Aki olyat mond, hogy hibák vannak benne, az csak valami szektás lehet.


A Károlinál régebbi nincs, mert az az első teljes magyar nyelvű bibliafordítás.

2023. jan. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A Magyar Biblia Társulat RÚF 2014-esnek mi az alapja, mert nem találom a forrását az oldalukon, ők is fordítottak Károlit, de a RÚF 2014-es Kálvin János 2017-est nem tudom…
2023. jan. 9. 13:55
 8/12 anonim ***** válasza:

#6

Ilyen hülyeséget ne írjunk már. Miért ne lehetnének benne hibák? Lehetnek benne fordítási hibák, hiszen emberek nem tökéletesek. Lehetnek benne hibák abból fakadóan, hogy régi alapszöveg változattal dolgozik, amibe eleve voltak hibák és a fordítás is hordozza ezeket.

2023. jan. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
3: köszi a linket
2023. jan. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Y generációs vagyok xD

Hát ez tetszett.


Amúgy én is. És szégyellem ezt. Azért, mert a többségünk a mai 8 évesek szintjén van.


De legalább Biblia után érdeklődsz, nem szektásodsz...ill. remélem nem.

2023. jan. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!