Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy bahá'í hitű, vagy egy...

Egy bahá'í hitű, vagy egy manicheus ünnepelheti Jézust karácsonykor és vízkeresztkor, vagy azt csak a keresztények tehetik?

Figyelt kérdés
Ünnepelheti egy ilyen szellemiségű vallás követője Jézus születését, Jézus megkeresztelkedését, a napkeleti bölcseket, vagy Jézus csodáit? Vagy azt csak a keresztényeknek szabad ünnepelni? Megülheti az epifániát, vagy épp a karácsonyt, vagy bármelyik másik keresztény ünnepet, akár mondjuk a húsvétot, pünkösdöt? Ünnepelheti Jézust?

2023. jan. 14. 17:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Ma már nincsenek manicheusok. Kínában vannak ugyan olyanok, szinkretikusan követnek manicheus tanokat és a kínai népi vallást. Nem hiszem, hogy ők ünneplik a karácsonyt.

A bahá'í hitűeket illeti, miért ne ünnepelhetnék? Az emirátusokban olyan nagy szám a karácsony, hogy olyankor meg se lehetne mondani, hogy muszlim többségű ország. Vagy ott az a muszlim focista, Mohammed Salah, ő is ünnepli a karácsonyt. Akkor miért épp egy bahá'í hitű ne ünnepelhetné?

2023. jan. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1.

Nem az úgynevezett fogyasztói karácsonyra gondoltam, ezért írtam mellé az epifániát is. Vallási jelentőségű karácsonyra gondoltam. Tehát Jézus születését ünnepli, erre emlékezik ekkor, Jézus tanításaira, az Ő eljövetelére emlékezik ezen a napon, illetve ezen a nyolc napon, valamint vízkeresztkor.

2023. jan. 14. 19:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Bárki ünnepelheti Jézust, nincs senkinek se megtiltva. Jól teszi, ha ünnepli, ha követi is kezdi, még jobban teszi.
2023. jan. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3.

A fent említett vallások tisztelik Jézus tanításait.

2023. jan. 14. 19:37
 5/7 anonim ***** válasza:
Jézus követése és tanításának tisztelete kicsit mást jelent.
2023. jan. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%

Jézus univerzális hitet tanított, az egész emberiség számára és minden embert erre az univerzális szeretetre szólított fel, fajtól, nemzetségtől és bőrszíntől függetlenül!


A különböző felekezetek megpróbálják ugyan kisajátítani maguknak Jézust, de ez nem helyes!


"Az ALAPALÁZAT: úgy kiállni a meglátott JÓ mellett, hogy nyitottnak maradni annak a JOBBNAK irányában, amely VELEM, Jézussal, az evangéliumaim alapján alátámasztható. Nincs tehát Tőlem származó új evangélium! Azért nevezem ezt ALAPALÁZATNAK, mert csak erre épülhet fel minden, ami örök értékeket képes hordozni. Ez az első főparancs tartalma!

Az UNIVERZÁLIS HIT: minden embernek joga van arra, hogy embernek tudja magát, és kötelessége, hogy embernek tartsa azt, aki embernek született. Ez a második főparancs tartalma!

Ez a két pillére annak az új teológiának, amely alkalmas arra, hogy az imámban kért egység, az ÖKUMENÉ, köztetek is létrejöhessen. (Jn 17;3-26)! ... A HANG könyvek tartalma ezt célozza meg! Ez az egyetlen ÚT, amellyel Én, Jézus azonosítottam magamat! Ennek ... a Földön a legnagyobb akadálya a minden vallásban megtapasztalható uralkodási vágy az emberek fölött." (Jézus; Hang: 42/4632) "

2023. jan. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A bahá'íok ünnepelhetik Jézust, mint prófétát. Csak el ne homályosítsa a Bábot.
2023. jan. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!