Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Attól még hogy spontán kialkul...

Attól még hogy spontán kialkulhatott az élet a materialista mese szerint ugyanúgy nincs bizonyítva az abiogenezis mint isten?

Figyelt kérdés

2023. jan. 15. 10:23
 1/3 anonim válasza:
96%
Isten? Melyik isten? hiszen kis betűvel írtad. Most akkor egy isten (valamelyik) vagy Isten?
2023. jan. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, én speciel hiszek Isten létezésében, és fontos számomra a spiritualitás. De lássuk be, hogy a vallások teremtéstörténetei azért jóval kevésbé valószínűek, mint egy fizika-kémia-biológia hármasra támaszkodó magyarázat. Szerintem ezért nem is érdemes szó szerint értelmezni a Biblia (vagy bármely más szent könyv) erre utaló passzusait.


Én hiszem, hogy Isten akaratából jött létre a világ, de nem gondolom, hogy pl az egyik pillanatban még üres volt a bolygó, aztán random egyik pillanatról a másikra ott volt az összes állat. A tudomány és a vallás nem mond annyira ellent egymásnak, ha megfelelően viszonyulunk mindkettőhöz - legalábbis szerintem.


Kicsit olyannak érzem a két oldal hozzáállását, mintha mondjuk "a semmi ágán ül szívem, kis teste hangtalan vacog" sort a világ egyik fele úgy értelmezné, hogy József Attila szíve TÉNYLEG a semminek az ágán ül, és TÉNYLEG hangtalan vacog... A világ másik fele meg magyarázni kezdené, hogy höhö, a semminek nincs is ága, na meg a szív az egy szerv, lol hogy vacogna? Mekkora egy hülye hazug ez a József Attila. Na kb ennyire primitiív mindkét felfogás, szerintem.

2023. jan. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Jégszív ***** válasza:
0%

No, ITT ÁLLJUNK MEG EGY PILLANATRA!


Isten létét tudományos gondolkodással se bizonyítani, sem cáfolni nem tudjuk. (A HITTEL, mint a világlátás egyfajta eszközével pedig komoly fenntartásaim vannak...)

DE!

Ilyen könyörtelen (lásd a Biológia törvényeit is), igazságtalan, elizélt világot JÓ isten nem teremthetett!

Innentől kezdve értelmetlen minden létével kapcsolatos vita vagy szofisztikai okoskodás.

2023. jan. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!