Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi Ábrahám és Isten szövettsége?

Mi Ábrahám és Isten szövettsége?

Figyelt kérdés
Ez azt jelenti, hogy Isten is körülmetélte magát???

2023. jan. 19. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezen a napon szövetséget kötött az Örökkévaló Ábrámmal, mondván: „Magzatodnak adtam ezt az országot, Egyiptom folyójától a nagy folyóig, az Eufrátesz folyóig. - 1Mózes 15:18

Ábrám leborult arcára, és Isten szólt hozzá, mondván:

„Íme én szövetséget kötök veled és te népek sokaságának atyjává leszel. Ne nevezzenek többé Ábrámnak hanem legyen neved Ábrahám, mert népek sokaságának atyjává tettelek. Nagyon megszaporítalak és népek származnak tőled, királyok származnak tőled. És szövetséget kötök köztem és közted és magzataid között, akik utánad következnek, nemzedékeken keresztül örök szövetségül, hogy Isten legyek számodra és magzatait számára, akik utánad lesznek. És adom neked és magzatodnak, akik utánad lesznek, lakóhelyül az országot, Kanaán egész országát, örök birtokul és én leszek az Istenük. Ezután mondta Isten Ábrahámnak: „Te pedig tartsd meg szövetségemet, te és magzataid, akik utánad lesznek, nemzedékeiken keresztül. Ez az én szövetségem veled és magzataiddal, akik utánad lesznek, melyet meg kell tartanotok: Körül kell metélni minden fiút köztetek. Metéljétek körül előbőrötök húsát és ez legyen a szövetség jele köztem és köztetek. Nyolc napos korában metéljetek körül minden fiút, nemzedékeiteken keresztül, azt, aki a házban született és a pénzen vettet is, bármely idegent, aki nem magzataid közül való. - 1Mózes 17:3-12

2023. jan. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Szövettsége nincs!

Esetleg 1db t-vel.

2023. jan. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyilván nem, mivel nincs is fizikai teste. Egyébként pedig a szövetség két oldalán két kulönböző “elvárás” áll. Ábrahám és a leszármazottai részéről a körülmetélkedés, ami az Istenhez tartozás egy külső jele volt és maga után vont egyfajta szent életformát , a másik Oldalon Isten részéről az ígért áldás.
2023. jan. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3-asnak!

És ennek praktikuma az egészségügyi eredmény:

“A körülmetélés csökkenti a prosztatarák kockázatát, hiszen a beavatkozáson átesett férfiaknál 11 százalékkal alacsonyabb a betegség kialakulásának veszélye.”


Aférfi körülmetélés előnyei több mint száz az egyhez arányban meghaladják a kockázatokat.


Fitymaszűkület (fimózis): az előbőr túl szűk, így nem lehet a makkról hátrahúzni. Ez csecsemőkorban normális is lehet, ha azonban felnőttkorban is fennáll, műtéti indikációt jelent, mivel vérkeringési problémákat és tisztán tartási nehézséget okozhat.

Parafimózis: ritka állapot, amikor az előbőr hátrahúzása után a visszahúzás akadályozott. Ez rendkívül fájdalmas, és azonnali, sürgősségi ellátást igényel, ugyanis az előbőr elszoríthatja a makk vérellátásért felelős ereit.

A makk visszatérő gyulladása (balanitis).

A pénisz rosszindulatú daganata: piros, szemölcsszerű növedékek, illetve fekély jelentkezhet a péniszen vagy az előbőrön.


Tehát a vallási köntösbe öltöztetett rítusoknak sokszor nagyon is praktikus, egészségvédő okai voltak es vannak ma is.


Ide tartoznak pl. a böjti időszakok is, melyek szinte minden vallásnál léteznek, a keresztény és muszlim vallásnál mindenképpen.

2023. ápr. 1. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A Bibliában a szövetség sokszor Ígéretet is jelent Isten részéről.
2023. ápr. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!