Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A pápa miért nem átkozza ki...

A pápa miért nem átkozza ki az egyházból a német liberális papokat?

Figyelt kérdés

A németeknél egyre több katolikus pap azt mondja, hogy legyen melegek számára egyházi esküvő, ismerjék el, hogy a transzneműek olyan neműek, aminek vallják magukat, nem bűn a fogamzásgátlás meg a maszturbálás, és a fiatalok házasság előtti szexe sem. A nyájuknak is ilyeneket tanítanak már, nem csak maguk között mondják.


Ferenc Pápa mindeközben fákat ültet buddhista szerzetesekkel, nem azt nézi, hogy otthon, Európában, Rómától nem messze eretnek tanok terjednek az egyházban.



2023. jan. 21. 12:34
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Ha a pedofil papokat nem átkozza ki , akkor azokat akikről írtál, miért kellene ?
2023. jan. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
#1 A pedofil pap nem tanít eretnekségeket a híveinek, csak ő maga vétkezik szexuálisan.
2023. jan. 21. 12:37
 3/10 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
73%
Mert liberális.
2023. jan. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%

Tehát a pedofil pap aki kihasználta a papi helyzetét, hogy borzalmas módon ártson és kihasználjon egy vagy több gyereket az nem olyan nagy probléma?


De az, hogy hatalmas nagy probléma, hogy nem támogatják a papok azt a rendszert ami gyűlöletet szül, ami mentális problémákba és öngyilkosságba kerget gyerekeket....


Az bűn, ha a békés, boldog együttélést támogatják. Azt nem szabad. Az fúj!!


Furcsa egy logikád van kérdező.

2023. jan. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
kedves kérdező én keresztény katolikus vagyok, és sajnos ezt sikerült elég furán előadni.... gondolt át... Azt se értem , hogy miért az fáj neked, hogy Ferenc pápa fákat ültet buddhista szerzetesekkel.... ugye nem gondolod, hogy csak a katolikus vallás van az egést földön? Szerintem nagyon jó dolog, hogy Ferenc pápa legalább párbeszéd szinten nyit más vallások felé, muszlimok, vagy a buddhisták satöbbi-...
2023. jan. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5 Talán pápaként arra kéne törekednie, hogy csak kereszténység legyen a Földön, ha már térítő vallás.
2023. jan. 21. 14:37
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
5 ös vagyok, vitázgatni nem fogok veled, a Pápa hidd el jól tudja mit kell tennie....
2023. jan. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
35%

#6

Inkább csak arra, hogy katolikus, mert jelenleg sajnos a katolikus egyháznak van 8000+ szektája.

Amúgy mivel lennénk előrébb, ha a német papokat kiátkozná? Szerintem semmivel, hanem inkább hátrább. Inkább meg kell őket győzni, hogy az a protestáns út (ugye a női papok, azonos neműek házassága protestáns találmány) amit hirdetnek, nem jó, helyette az Egyház ősi hitéhez kell visszatalálni, a Krisztusi erényekhez és hithez.

2023. jan. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
39%

Kiátkozni? Miért kéne átkozni valakit ki onnan, amit te irányitasz? Egyszerűen csak rakd ki /tagadd ki. Miért kéne átkozni. Meg az átkozás nem valami keresztényi dolog. Én pl még sose átkoztam el senkit se, pedig kb akárkit megölhetek ha akarnám.


Nagyon király, amit a német appokról irsz, nem is tudtam, hogy ott tényleg van istenterjesztés, nem csak az istenkáromlás és istentől való elhúzás.


Nincs olyan, hogy otthon. Ez az egész bolygó az otthonod. Ő egy pápa.. Az egész bolygóról gondoskodnia kell, mint önmagát isten emberének valló elöljáró.


A kereszténység jézus halála óta zuhanó repülésben van. Nem tudom miről beszélsz eretnek tanok alatt, de kb minden tana az összes egyháznak, csupán istenkáromlás. Szóval ha 2000 éve megy a szinte 100%os eretnek beszéd, miért pont most kezedné el zavarni, főleg amikor azt mondod, hogy németben kezdenek igaz hitűek lenni.


Előbb raksz ki valakit a jó képviseletű szervezetedből, aki maga hoz kint, mintsem azt, aki akaratlanul terjeszt olyanokat, amikből betegségek alakulhatnak ki. Tudod egy önmegrontó évekig tartó mentális zűrzavar, nagyságrendekkel kisebb probléma, mint az, amikor megerőszakolnak és terrorban tartanak gyerekként.


4#-el csak egyet tudok érteni. Hatalmas mentális és fizikai kin, és általában egy életre szoló megnyomoritást kvázi támogatsz, mig a boldogság, kényszer-mentesség, kritikus gondolkodás, stb erényeket éltető egyéneket pedig nem hogy nem támogatod, de hátráltatnád is.

Szóval kérdező, nagyon nagyon furcsa logikád lehet. Te szenvedni szeretsz? Azt akarod a gyermekednek is, hogy ne önmaga legyen, boldog, egészséges, nagy önismerettel, szeretői és gondolkodási készséggel, hanem legyen megerőszakolva egy pap által, majd nyomja el magát egy életen át? Fura vagy, de remélem meddő.


"ugye a női papok, azonos neműek házassága protestáns találmány) amit hirdetnek, nem jó"

Majd azt irod, "ősi hitéhez kell visszatalálni, a Krisztusi erényekhez"

De pont most irtad, hogy ezek nem jók... Most akkor mi van?


Akkor most az ősit akarod, amit Jézus hirdetett a krisztusi fény áldottságában, amit elért, vagy azt mondod, hogy nem jók ezek? Döntsed már el...

2023. jan. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Régebbi időkben sem úgy volt, hogy a pápa egyből kiátkozott valakit. Ez sokszor évekig húzódó viták következménye volt. Luthert is évekkel később átkozott ki, minthogy a 95 pontot nyilvánosságra hozta.

A kiátkozás formális aktusa azután jön, miután nyilvánvaló, hogy a másik fél megátalkodott a tévedésében. A német katolkus püspökök egy része amúgy már fel lett szólítva, hogy a szinodális folyamatuk bizonyos részei nem összeegyeztethetőek a katolikus katekizmussal és a zsinati dokumentumokkal.

2023. jan. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!