Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek kialakulhat...

Szerintetek kialakulhat barátság muszlim és keresztény ember között?

Figyelt kérdés
2023. jan. 25. 17:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Igen, nekem volt muszlim barátom.
2023. jan. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Kedves 1. Hozzászóló! Azt megkérdezhetem, hogy férfi vagy nő vagy?
2023. jan. 25. 17:46
 3/22 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
100%
NEKEM nem sikerült, de lehetséges hogy ki alakul természetesen. (De az nem a gyakorin lesz)
2023. jan. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
30%
Csak ha szekularizáltak és esetleg csak névleg azok.
2023. jan. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Kedves 2. Hozzászóló! Sajnálom. :( Miért nem sikerült? Am nem itt szeretnék barátkozni. :)
2023. jan. 25. 17:52
 6/22 A kérdező kommentje:
Ajjaj... nem névleg muszlimokról lenne szó... Hívő muszlim nem is beszélget kereszténnyel?
2023. jan. 25. 17:57
 7/22 anonim ***** válasza:
56%

'Csak ha szekularizáltak és esetleg csak névleg azok.'


így van, egy jó kereszténynek nyilván utálnia kell másokat.

2023. jan. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
74%

Aktív keresztény korszakomban volt egy mélyen vallásos muszlim barátnőm. Én is nő vagyok.

A valláskülönbségnél sokkal lényegesebb volt a közös élethelyzet: hogy a gyerekeink osztálytársak voltak, tehát egykorúak, és hogy Angliában, ahol épp akkor éltünk, mindketten elég idegenül éreztük magunkat. Mindketten a férjeink tanulmányai miatt mentünk ki, tudtuk, hogy haza fogunk menni, és vártuk is. Tehát sok közös volt bennünk.

Nekem amúgy tetszett az, hogy komolyan veszi a vallását, és neki is tetszett, hogy én komolyan veszem. Például nagyon mély benyomást tett rá, hogy tudom, mi az a mekkai zarándoklat.

Aztán ő hazament Líbiába, én vissza Magyarországra, és már nagyon régen nem hallottam róla. De azóta is sokat gondolok rá.

2023. jan. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
100%

"Kedves 2. Hozzászóló! Sajnálom. :( Miért nem sikerült?"


Hát a gyakorin ha találkozom keresztényekkel akkor azokkal vagy nagyon összekapunk vagy ki egyezünk döntetlenben.


Máshol meg nem nagyon találkozom keresztényekkel, de ha találkozom se veszem észre. Max a suliban a hittanárom, de az mindenkivel kedves.

2023. jan. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Még házasság is kialakulhat, nemhogy barátság.
2023. jan. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!